Siyaset

Parti binasında sabahlayan İlçe Başkanı

Parti binasında sabahlayan İlçe Başkanı
13.10.2018 14:03
| | |
10542

Foto galeri

AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde Beykoz İlçe Başkanı seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz’un sorunlarını çözmek adına ilçe binasında sabahlıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı 6. Olağan Kongre ile İlçe Başkanlığı görevine seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç, “Beykozlunun problemi benim problemimdir” anlayışıyla 45 mahallede çalışmalarını sürdürüyor.

Dilmaç’ın ilk sınavı 24 Haziran 2018

15 Nisan 2018 günü yapılan kongrede seçildiği ilçe başkanlığında mazbatasını dahi almadan 24 Haziran seçimlerine giren M. Hanefi Dilmaç, hazırlıksız yakalandığı seçimlerde teşkilatlarıyla birlikte önemli bir başarı elde etti.

İlçe Başkanı olmasından sonra Beykozlulardan olumlu ve samimi tepkiler alan Dilmaç, mazbatasını almadan Seçim Koordinasyon Merkezi’ni kurarak ilçenin siyasi tarihine adını yazdırdı.

Türkiye genelinde, AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, % 52.83 oy alırken Beykoz’da bu oranın üzerine çıkarak, yüzde 56 oranında oy aldı. Dilmaç’ın ekibi parlamento seçimlerinde de Türkiye genelinin üzerine çıktı. Buna göre Türkiye genelinde %  42.61 oy alan AK Parti Beykoz’da yüzde 48.51 oranında oy aldı.

Mazbatasını almadan SKM kurdu

Teşkilatıyla birlikte günlük ortalama 19 saat mesai yapan Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, geçtiğimiz Ramazan ayının 30 gününde vatandaşlarla birlikte iftar yaparak, gönüllerde yer edinmeye çalıştı.

Bu kadarla yetinmeyen Dilmaç ve ekibi, sahur vaktine kadar olan süreçte bazı akşamlar halka açık kafelerde gençlerle buluştu, bazı akşamlarda da Beykozluların evlerine konuk olarak AK Parti’yi ve yeni hedefleri anlattı.

Her gün 250 kişilik ekiple sahaya çıkan AK Parti İlçe Başkanı Dilmaç, 180 bin seçmeni kampanya süreci boyunca ziyaret etti.

Dilmaç’ın girişimleriyle birçok üst düzey parti yöneticisi ve bakanlar, ilçe halkıyla buluşturularak sorunlara çözüm arandı.

Türkiye ve İstanbul ortalamasının üstünde bir oy alan Dilmaç ve teşkilatı, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 56 oy alarak parti yöneticilerinin dikkatini çekmeyi de başardı.

AK Parti’de; birlik beraberlik, paylaşma ve dayanışma ruhu

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri’nin ardından mahalle teşkilatlarında revizyona giden Dilmaç, teşkilattaki 2002 ruhunu yakalamak adına genç ve kurucu hafızayı bir araya getirerek, partililere “kurucu ruhtaki samimiyet, birlik ve beraberlik korunmalıdır” mesajı verdi.

2019 Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanırken, güçlü, dinamik ve çalışkan kadrolarla girmeyi hedefleyen AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, mahalle yönetimlerinde özellikle bayanlara ve gençlere önem verdi.

Beykoz’un 32 mahallesinde, değişik kurumlarda mesaiye tabi çalışan başkan ve yönetimlerde revizyona giden Dilmaç ve arkadaşları, iki hafta içerisinde yenilenme çalışmalarını tamamlamayı amaçlayarak, sandık başkanlarını da mahalle yönetimlerinden belirlemeye başladı.

Mahalle başkanlarına yönetimlerini sağlam ve dinamik oluşturmaları için bazı kriterler belirleyen Dilmaç, her mahalledeki yönetim kadrolarının en az yüzde 30’unun kadın, yüzde 30’unun ise gençlerde oluşması talimatını verdi.

AK Parti Beykoz, seçime hazır

Yarın seçim varmış gibi çalışmalarını hızla sürdüren AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Yürütme Kurulu, hazırladığı eylem planıyla Kasım ayının ilk haftasında sandık başkanları eğitimlerini de tamamlayarak sahaya inmek için hazır olacak.

24 Haziran 2018 günü yapılan ve iktidar partisinin ezici üstünlüğüyle kazanılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ardından İlçe Başkanı Dilmaç ve arkadaşları sahadan çekilmedi.

Her hafta yüzlerce vatandaş ile bizzat görüşüyor

Her hafta Salı günleri İlçe Başkanlığında ‘halk günleri’ düzenleyen Başkan Hanefi Dilmaç, Beykoz halkının sorunuyla bire bir ilgilenip, görüştüğü herkese ‘ben her zaman buradayım, kapı açık istediğiniz zaman buyurun gelin’ dedi.

 “Beykozlunun sorunu, benim sorunumdur” bakışıyla vatandaşlarını dinleyen Dilmaç, her hafta yüzlerce vatandaş ile bire bir görüştükten sonra, kendisiyle birlikte halk gününde hazır bulunan konunun ilgilisi yardımcısına yönlendirerek sorunları çözüme kavuşturuyor ve sonuçla ilgili mutlaka rapor alıyor.

Boğaziçi Öngörünüm’ün, imar barışına dahil edilmesinin mimarı

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan ‘imar barışı’ konusunda ilçe halkının fikir almak için ilk akla gelen isimlerinden olan Hanefi Dilmaç, önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teklif olarak sunulacak olan Boğaziçi Öngörünüm alanlarındaki ruhsatsız yapıların da barışa dahil edilmesinin baş mimarlarından biri olarak göze çarpıyor.

Boğaziçi Öngörünüm bölgelerinin barışa dâhil edilmesiyle ilgili Bakanlar, partinin üst organları, Genel Başkan Yardımcıları, Grup Başkanları ve Milletvekilleriyle bir araya gelen Dilmaç, Beykozlunun mağdur olmaması adına bütün çalışmaları bizzat takip ediyor.

“Vatandaşlarımız kesinlikle mağdur edilmesin”

Eylül ayının son gününde Beykoz’da meydana gelen sel felaketi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı İlçe Başkanları Toplantısı için Ankara’da bulunan Başkan Muhammed Hanefi Dilmaç, olayı öğrenir öğrenmez Yönetim Kurulu Üyelerini olağanüstü toplantıya çağırarak, “derhal Afet Koordinasyon Merkezi kurulsun” talimatını verdi.

Dilmaç, İlçe Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanları ve yönetimlerinin tam kadro hazır olmasını istedi.

İlçe Merkezi’nde kurulan çağrı merkezi ile iktidardan yardım isteyen vatandaşlara destek olan partililer, acil derecesindeki talepleri aynı gün içerisinde yerine getirdi.

Dilmaç’ın, “Acil ihtiyacı olan vatandaşlarım için bütün imkânlar seferber edilsin” talimatının ardından Beykoz halkı içerisinde barınma ihtiyacı olanların dahi ihtiyaçları giderildi.

Hanefi Dilmaç Beykoz’da AK Parti’yi toparladı

Her gittiği yerde vatandaşların ve partililerin sevgi gösterisinde bulunduğu Hanefi Dilmaç, parti içinde yaşanan kırgınlıkları da ortadan kaldırarak, sevgi saygı ve güvene dayalı bir yapılanmayı AK Parti içinde hayata geçirdi.

“Fitneyi Beykoz’dan kaldıracağız”

Uzun süredir bir araya gelmeyen AK Parti Beykoz İlçe Kurucuları ve kuruluş aşamasından bu güne kadar görev yapan tüm partilileri kaynaştıran Dilmaç, partililer arasında yaşanan kırgınlıkların bitmesini istedi.

“Fitneyi Beykoz’dan kaldıracağız” diyerek, parti içinde gruplaşmaların önüne geçen Dilmaç, AK Parti’de oluşturduğu güven ortamının ardından kamu kurumlarına el attı. Birçok kamu kurumunu ziyaret eden Dilmaç, çalışanlarla sohbet ederek onların dertlerini dinledi.

Beykoz 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne hazır

Beykoz’un tüm dinamikleriyle değişik zamanlarda bir araya gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz’u 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için hazır hale getirdi. “Beykoz’un bütün sorunları bizi ilgilendiriyor. Bizim en önemli sermayemiz, samimiyet ve güvendir” diyen Hanefi Dilmaç, yerel Seçimler de, AK Parti’nin Beykoz’da rekor bir oy alarak büyük bir başarıya imza atacağına inandığını söyledi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Muhammed Hanefi Dilmaç, AK Parti

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"