Parasını peşin ödediği arsanın tapusunu iki yıldır alamıyor

  • 0
  • 19641
Parasını peşin ödediği arsanın tapusunu iki yıldır alamıyor
Parasını peşin ödediği arsanın tapusunu iki yıldır alamıyor

Aslen Trabzon doğumlu olan Murat Yılmaz, 80 yaşında ve yaklaşık altmış yıldır Beykoz Çavuşbaşı'nda ikamet ediyor.

Kardeşleriyle birlikte 1957 yılında Çavuşbaşı'na yerleşen Murat Yılmaz, uzun süredir burada ikamet ediyor. Almanya'ya göçün başladığı dönem de işçi olarak gitmiş ve emekli olduktan sonra tekrar Çavuşbaşı'na dönen Murat Yılmaz, şu sıralar oldukça dertli.

90 yaşındaki ablası Kadime Bilenser’e ait olan arsanın tapusunu alabilmek için, ablasından almış olduğu vekaletle Beykoz Belediyesi'ne müracaatını yapan 80 yaşındaki Murat Yılmaz, arsasının bedelini peşin olarak ödemesine rağmen tapuyu bir türlü alamadı.

Arsa bedelini Beykoz Belediyesi'ne peşin ödedi!

Beykoz Belediyesi'ne yaptığı birçok girişim sonuçsuz kalınca Başkan Yücel Çelikbilek'e mail yoluyla ulaşmayı deneyen Murat Yılmaz, yine bir sonuç elde edemediğini söyledi. Vakıflar Bankası Kavacık Şubesi'ne 15 Temmuz 2014 tarihinde arsa bedeli olan 9 bin 569 lirayı peşin olarak ödeyen Yılmaz, iki yıldır tapusunu alabilmek içim mücadele içinde olduğunu kaydetti.

Beykoz Belediyesi ile iki senedir yürüttüğü mücadeleyi Dost Beykoz’a anlatan Murat Yılmaz, peşin ödemesini 2014 yılında yaptıktan sonra evraklarını tamamlayamadığını, eksik evraklarını ise 19 Ağustos 2015 tarihinde tamamlayarak Beykoz Belediyesi'nin 2B ofisine teslim ettiği dile getirdi.

Yaklaşık 2.5 yıldır gidip geliyor!

Çavuşbaşı'nın eski sakinlerinden olan Yılmaz, Beykoz Belediyesi ile yürüttüğü mücadeleyi söyle anlattı:

"19 Ağustos 2015'te ben Beykoz Belediyesi'ne eksik olan evrakları teslim ettim. 2B Ofisinden bana altı ay sonra gelmem gerektiğini söylediler. 2014'te tapuları alırken bizi üç ay bekletmişlerdi. Ama ablamın tapusunu da ben alıyordum, bana altı ay beklemem gerektiğini söylediler. Bana altı demelerine rağmen ben yedi ay sonra yani 26 Mart 2016 tarihinde tekrar gittim" şeklinde konuşan Murat Yılmaz'ı Belediye yetkilileri bu defa Yapı Kontrol'den sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar'a yönlendirdi.

'Kayıtlara göre 18 Temmuz'da tapuyu bana vermişler'

Yılmaz şöyle devam etti:

"Bu defa bana Başkan Yardımcısı Mahmut Bey'in yanına gitmemi söylediler. Oradaki bayan üç ay sonra gelmemi istedi. Bu adam günde kaç kişinin dosyasına imza atıyor ki bana böyle 'üç ay sonra gel' dedi. Bana üç ay sonra demelerine rağmen ben yine bu defa 3,5 ay sonra tekrar belediyeye gittim. Fakat bu defa Tapu Müdürlüğü'ne 12 Temmuz 2016 tarihinde gittim. Bu defa artık sinirlendim. Oradaki kısım amiri beni tanıyor. Çavuşbaşı Belde Belediyesi iken burada veznede çalışıyordu. Simalarımızı tanıyoruz. Yani ayın o gün 12'siydi, 15'inde vereceklerini söylemişlerdi. Bir hafta sonra tekrar gittim. Tuttu bana bir telefon numarası verdi. Kaç kere aradıysam açan olmadı. Bayramdan önce gittim Tapu'daki Müdür Muavini Harun Bey galiba ona gönderdiler. Dosyayı aradılar taradılar bu defa dosyamı bulamadılar. Orada yazanlara göre tapuyu bana 18 Temmuz'da vermişler. Fakat dosya hala 2B'de duruyor. Bayramdan önce gittim hala tapuyu alamadım."

Haber Merkezi

SGK'lılar nasıl yüksek maaş alabilir?
Önceki SGK'lılar nasıl yüksek maaş alabilir?
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz