Panorama - 5

  • 2014.11.10 00:00
  • Okunma: 5355 kez

Asım ÖZDEMİR


Pazar günü Paşabahçe Spor’un olağan üstü genel kurulu yapıldı. Coşkun Okur yeniden Başkanlığa seçilerek yeni yönetimiyle güven tazeledi. Coşkun Okur a ve Yeni Yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dilerim.

Çavuşbaşı Spor Kulübü’nün Spor Bakanlığı'nda önceden ayrılan ve sahasının sentetik çim yapılması için gerekli evrak ve bütçenin Beykoz Belediyesi yetkililerince zamanında çıkarılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Sanırım yakın zamanda Çavuşbaşı Spor sentetik çim sahasına kavuşacaktır.

Beykoz Spor Kulübü Derneği’ne ait basketbol takımımız R.Şahin Köktürk Spor Salonu’nda rakibi Yeşilyurt spora karşı iyi oynamasına rağmen son dakikalarda yediği sayılara engel olamayınca Yeşilyurtspor’a 76-68 yenildi. Baştan sona çekişmeli geçen maçta seyircimizin ne yazık ki sahaya su ve para atması hiç de şık karşılanmadı. Bana göre basketbol seyircimiz bu konuda daha duyarlı olursa biz basketbol severler de daha iyi maçlar izleriz.  Seyircimiz bu konuda biraz daha dikkatli olmalı.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR:  BAYAN VOLEYBOL:

Bayan voleybol takımı bu hafta Zeytinburnu deplasmanında UPS ile oynadığı voleybol maçını 3-0 kazanarak 2.lig kapısını araladı gibi. 

FUTBOL: SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Beykoz 1908 AŞ:

Grubun elit takımlarından olan Batı Trakya Spor ile kendi sahasında 0-0 berabere kalarak avantaj kaybettiler. Beykoz Seyircisi yine çok iyiydi. Beykoz 1908 AŞ Spor bu maçın hakimi olarak üstün bir futbol sergiledi ama gol ayaklarımız topları ezince ve gol olacak vuruşlar yapılmayınca ne yazık ki sonuç lehimize olmuyor. Futbolcularımız kendilerine iyi bakmıyor mu acaba! Ben onları biraz yorgun ve gergin gördüm. Son vuruşlarındaki başarısızlık,  sinirlerine hâkim olamamalarına yol açıyor. Her futbolcu bunu düşünerek maça hazırlanmalı. Futbolculara tavsiyem mutlaka ve mutlaka kendilerine iyi baksınlar.

Paşabahçespor:

Eski süper lig takımlarından olan Bakırköy Spor deplasmanından 0-0 berabere dönen Paşabahçe Spor sonuçtan hiç de memnun değil. Geçen hafta lider takım olan İstanbul Sinop bu hafta yenildi. Deplasmanda Gazı Mah. Sporu 1-0 yenen Dudullu Spor lider oldu. Paşabahçe’nin mutlak galibiyet için gittiği Bakırköy deplasmanından bir puan alması bence çok iyi en azından lider İstanbul Sinop yenilince puan farkı bir puan daha azalmış oldu. Kaçırdıkları gol pozisyonlarını gol yapmış olsalardı bugün daha mutlu olacaktık.

Ortaçeşmespor:

Evet, geçen hafta dediğim gibi rakiplerine destek veren bir belediye olunca, Ortaçeşme Spor deplasmandan puansız döndü. 6-1 yenildiği K.Bulvar Spor çok etkili bir takım değil ama futbolda bazen bu gibi sonuçlar olabiliyor. Ortaçeşmespor iyi bir takım ama bazen takım oyunundan uzaklaşıyorlar. Kadroda çok iyi üç futbolcusu var ve bunlar gününde oldukların da takım daha başarılı oluyor. Antrenör sorunlarını ne yaptılar bilmiyorum ama bu takımın başına geç olmadan bir teknik direktör getirilmeli ki ilk ikiye girme şansları devam etsin.

Gümüşsuyuspor:

Geçen hafta Feriköy deplasmanında mağlup döndüler bu haftada kendi sahasında lider Ataşehir Çamoluk spor ile oynadılar ve güçlü rakiplerine 3-1 yenilmekten kurtulamadılar. Goller ilk yarıda oldu, Genel Kaptan Mustafa Kurtuluş çok sinirliydi bu sinirlilik hali değil futbolculara tribünde bize bile yansıdı. Devre arasında kendisi ile konuştum, ikinci devrede sakindi. Bizim adımıza netice kötüydü ama güzel de bir maç izlemiş olduk.

BİRİNCİ AMATÖR KÜME TAKIMLARIMIZ

Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor:  

BAYAN VOLEYBOL:

Hasan Gökbudak Sorumluluğunda Bayanlar Voleybol ligine katıldılar ilk maçlarını 3-0 aldılar hafta içi oynadıkları maçı da 3-0 kaybettiler. Bu branşta çok güzel bir hamle yapan Anadoluhisarı yönetimini kutlar başarılar dilerim.

Futbol Takımı bu hafta kendi sahasında Sultantepe Spor’u 2-1 yenerek yoluna devam etti. Çok çekişmeli geçen maçta ilk yarı 0-0 bitti. Goller ikinci yarıda oldu. A.Hisar’ın galibiyet golü son dakikalarda geldi.

Çubukluspor:  

Çubuklu spor bu grubun en rahat ve en iyi takımı. Rakiplerine isteselerdi belki de 15 gol atarlardı ama yapmadılar topla fazla pas yaparak ve gereksiz şutlar atarak zaman geçirerek güçsüz rakipleri olan Kartal Yuvasını 6-0 yendiler. Bir lafımda kulübeye olacak. Futbol talimatlarına göre kulübede sadece bir kişi ayakta olur ve taktik verir Teknik sorumlu Kadir Hoca varken ve de takım da farklı önde iken kulübedeki diğer kişiler sadece susarak maçı izlerler. Kural budur ve bu kurala uyulmalıdır. Nedendir bilinmez hakeminde göz yummasıyla! yedek kulübesindeki bu taşkınlıklar niye. Benim bildiği Coşkun Tosun gereğini yapar.

Kavacıkspor:

Kendi sahasında lig ikincisi ve güçlü rakibi olan Tuzla Şifa Spor’u güzel bir oyunla 2-0 yendi. Her iki takımında sadece futbolu düşünerek oynaması bence çok güzeldi. Rakiplerinde 10 ve 11 numaralı gençlerin varlığı ile biraz Kavacık Sporu zorlar gibi oldular ama Kavacık Sporun Hakanı ve kaptanları Bedri’ si vardı. Hakan bir gol attı birde penaltı yaptırdı. İkinci yarı skor 2-0 olunca oyun biraz yavaşladı buna kızan Murat Hoca maçı protesto ederek sahayı terk ettiyse de iknalarla yine sahaya geri döndü.  Kavacık Spor’da 1968 doğumlu iki futbolcu 5 ve 61 nolu futbolcular göze batanlardı.

Soğuksuspor:  

Öz Karacaahmet’i deplasmanda 3-1 yenen Soğuksu Spor şampiyonlukta bende varım dedi. Çünkü bir ara olumsuzluklar yaşayan bu takımda gözle görülür düzelme oldu. Bu konuda Orhan Kılıç’a ve emeği geçenlere Teşekkür ederim.

Küçüksu Yeni Mah. Spor:  

Hoca değiştirmesine rağmen devamlı puan kaybediyor. Bu haftada genç bir takımla, Tecrübeli bir takım olan Üsküdar Anadolu Sporun karşısına çıktılar ve 3-0 yenilmekten de kurtulamadılar. Kadro dışı bıraktıkları futbolcuları bir şekilde yeniden değerlendirmeliler. Futbolda gerekli tedbirleri zamanında almazsan adaletinin olmadığını görürsün.

Tokatköyspor: 

Tokatköy Spor nihayet bu hafta kendi sahasında bir gol şov yaptı. Rakibi Kirazlıtepe’yı 5-1 gibi net bir skorla yenerek çıkışlarını sürdürecekleri mesajını verdiler. Engin Hoca ile görüşmemde siz artık bu haftadan sonra bizi izlemeye devam edin dedi. Maçta rakiplerini iyi ağırladılar, centilmenlik dışı hiç bir olay olmadı.

Beykoz Çavuşbaşı Spor:  

Kendi sahasında bu gurubun güçlü takımı olan Başıbüyük Spor ile 2-2 berabere kaldılar. Başkan Yaşar Şahin’ le yaptığım görüşmemde, çok güzel bir maç olduğunu hakemlerinde iyi olduğunu ve galibiyeti kaçıran takımın Çavuşbaşı spor olduğunu söyledi. Yaşar Başkana göre her iki tarafta Sportmence davranarak çok güzel bir maç izlediklerini söyledi.

Elmalıspor:  

Deplasmanda Ömerli Spora 3-0 yenilen Elmalı Spor kendisine bir çeki düzen vermeli. Başkan Yusuf benim takımım düşmez diyordu ama futbolda işler lafla yürümez. Elmalı Spor tüm seferberliğini ortaya koymalı. Aksi halde ilk düşen takım onlar olur.

Tüm takımlarımıza başarılar dilerim.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Amatör, Spor, Analiz

Yazarın Yazıları