Makaleler

Panorama - 4

2014.11.03 00:00
| | |
3934

U-11 Orhan Saka Ligi maçları başladı. Soğuksu Spor Tesisleri’nde oynanan maçları tüm sporseverlere izlemelerini hararetle tavsiye ederim.

Geleceğin futbolcu adaylarının fair play çerçevesinde kıran kırana geçen bu heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalarını büyük bir beğeniyle izledim.

28 Ekim’de Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen yine Maden Faciası nedeniyle 29. Ekim Cumhuriyet Bayramı baloları iptal edildi. İlçemizde de 91. yıldönümü kutlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları STK’ların işbirliği ile Beykoz Belediyesinin de desteği ile fener alayı düzenlendi. Düzenlenen fener alayı Onçeşmelerden başlayarak Belediye Meydanı’nda sona erdi. Meydanda okunan İstiklal Marşımızdan sonra, Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in çok güzel ve anlamlı konuşması ile Fener alayı son buldu. Yürüyüşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fener alayı  için tüm katılımcılara birer Türk bayrağı ve meşale dağıtıldı. 

Bu tür büyük önem arz eden etkinliklerde Kaymakam veya Belediye Başkanlarınca yapılan konuşmaların dikkatle ve saygıyla dinlenmesi gerekir. Milli duygularımızın tavan yaptığı anlarda toplum psikolojisiyle atılan sloganların zamanlaması ve yeri çok önemlidir. Yöneticilerin veya konuşmacıların konuşmalarını dikkatle dinleyip, bittikten sonra atılan sloganlar daha bir anlamlı ve yerinde oluyor kanımca. Konuşmalar esnasında atılan sloganlar gürültü kirliliğinden başka bir anlam taşımıyor. Yani önce konuşmalar dinlenmeli.

VOLEYBOL - BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Bayan voleybol takımı bu hafta R.Şahin Köktürk salonunda yaptığı ilk resmi lig maçında rakibi Olan Silivrisporu 3-1 yenerek iddialı olduğunun mesajını vermiştir. Emeği geçen herkesi kutlarım. 

FUTBOL - SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Beykoz 1908 AŞ:

Kâğıt üzerinde zorlu gözüken Sultangazi Esentepe Spor deplasmanından rakibi ile 1-1 berabere kalarak bir puan döndü. Deplasmanda iyi oynamalarına rağmen üç puan için gerekli olan golü veya golleri de atamayınca bir puana razı olmak zorunda kaldı. Önümüzdeki hafta sonu kendi sahalarında yine bu ligin ters takımı olan Batı Trakya Sporu konuk edecekler. Genç ve dinamik bir takım olan Batı Trakya’ ya karşı dikkatli olmalılar.

Paşabahçe Spor:

Kadronda Onur Atilla gibi bir santrforun varsa ve de ona katkı veren takım arkadaşları çok iyi oynuyorsa bunun adı ilçemizin gözbebeği takımı Paşabahçe Spordur diyorum. Celal ve Suat sakat oldukları için oynayamadılar. Geride Gökhan’da çok iyi oynadı. Bu takımı seyretmek hakikatten bir zevk diyorum. Rakipleri Gazi Mahallesi Spor da güçlü bir takım. Bu sezon itibariyle, Paşabahçe’nin bu güne kadar oynadığı maçlarda rakiplerine karşı çoğu zaman çok üstün oynadı. Bu maçta da İlk ve ikinci yarı üçer net gol pozisyonları buldu ama sonuçta maçı da Onur Atilla’nın  çok güzel ve şık kafa golüyle 1-0 kazanarak üzerindeki takımlarla olan puan farkını 5’ten 2’ye düşürmeyi başardılar.

Hafta sonunda Bakırköy Spor’a konuk olacaklar. Paşabahçe Spor için artık her maç final niteliğinde olacak. Çünkü kazanan takımlara rakiplerin dirençleri her zaman yüksek olur. futbolda bu bir kuraldır sanki.

Ortaçeşme Spor:

Güçlü rakibi Kuştepe Sporu evinde ağırlayan Ortaçeşme Spor rakibini 3-2 yenerek çıkışlarını sürdürüyor. Mağlup duruma düşmeden galip geldiler. Önümüzdeki hafta deplasmanda ezeli rakipleri Kartal Bulvar Spora konuk olacaklar. Kartal Bulvar Spor eski gücünde değil ama Kartal Belediyesi’nin de destek verdiği bir takım dikkatli olmalılar.

Gümüşsuyu Spor:

Feriköy deplasmanında erken yediği gole karşılık veremeyince bir altındaki takıma üç puan verdi. Küme düşmemek için altındaki rakipleri yenmek her zaman için avantajdır Ama Gümüşsuyumuz deplasmanda iyi oynamasına rağmen gol atamadı. Umarım bu hafta kendi sahasında Ataşehir Çamoluk Sporu yenerler. Onlar da iddialılar, çok güzel bir maç olacaktır.

BİRİNCİ AMATÖR KÜME TAKIMLARIMIZ

Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor:  

Deplasmanda Maltepe Belediye Sporla 1-1 berabere kaldılar. Çok gol kaçırmalarına rağmen istenilen golü atamayınca beraberlikle döndüler. Bu grupta Maltepe Belediye Spor yarıştan kopmamak için puan almasını becerdi.

Çubuklu Spor:  

Valide Tayfun Spor ile 0-0 berabere kaldılar. Rakipleri Valide Tayfun spor Çubuklu spora yenilmemek içinde maçtan çok zaman çaldılar iyi direndiler ve kendi sahalarında Çubuklu spordan bir puan alarak çok sevindiler.dan Haftaya kendi sahasında Kartal Yuvası ile oynayacaklar. Bu grupta Çubuklu nun rakipleri bundan sonra vakit geçirmek için futbolu da çirkinleştirebilirler. Çubuklu Yoluna emin adımlarla devam ediyor

Kavacık Spor:

Deplasmanda Kartal Yuvası’nı zorda olsa 1-0 yendi. Haftaya kendi sahasında Tuzla Şifa Spor’la ikincilik maçını oynayacaklar kazanan avantajlı olur.

Kavacık sporun saha meselesi bir muamma oldu gitti. Sahanın yan tarafında bulunan Mehmet Karasu inşaatı sahayı kullanılamaz hale getirdi. Sanki bu yer babasının malı. Buradan Tüm Beykozlu yetkilileri göreve çağırıyorum, bu inşaata bir dur desinler. Çok iyi Bildiğim kadarı ile eski Kaymakamımız zamanında Mehmet Karasu inşaatına başlamadan önce Kavacık spor sahasını yapıp teslim edecekti hala bekliyoruz.

Soğuksu Spor:  

Kendi sahasında ligin güçsüz ekiplerinden olan Haydarpaşa Sporu 6-1 yendiler. Haftaya deplasmanda Öz Karacaahmet Sporla oynayacak.

Küçüksu Yeni Mah. Spor:  

Kendi sahasında Sarıgazi Spor’a 3-2 yenildiler çok büyük bir avantajı kaybettiler. Haftaya deplasmanda Üsküdar Anadolu ile oynayacak..

Tokatköy Spor: 

Bu hafta iki eksiği olan Tokatköy Spor, deplasmanda Karabekir spora 3-0 yenildi. Bu hafta kendi sahasında Kirazlıtepe Spor ile oynayacaklar. Rakiplerini yenecek güçteler.

Beykoz Çavuşbaşı Spor:  

Hala maç kaybediyorlar. Deplasmanda Orhanlı Spor’a 4-1 yenildiler daha dikkatli olmalılar.

Haftaya kendi sahasında Başıbüyük Sporla oynayacaklar. İşleri zor.

Elmalı Spor:  

Kendi sahasında Pendik Doğan Spora 4-3 yenildiler bu kadar gol atan bir takım düşmez diyorum. Haftaya deplasman da Ömerli Spor ile oynayacaklar.

ÖZEL HABER: RÜZGÂRLI BAHÇE SPOR

Cumartesi sabahı saat 10.00’ da Fatih Başkan aradı ve titreyen bir sesle “Başkanım kulüpte mahsur kaldım lütfen beni kurtar ” dedi. Bende korktum ve ne oldu hayırdır dediğimde başladı gülmeye. Meğer yaşları 10 ila 13 yaş arası olan 30 kadar sporcuları Başkan Fatihi kulüpte yakalamışlar bize illa da maç al yoksa hiç bir yere gitmeyiz demişler. Bende hazırlandım ve kulübe gittim çocuklarla konuştum istek aynı. Beşiktaş Futbol Okulu sahibi olan Ercan hocayı aradım. Başkanım bugün olmaz ama yarın pazar günü saat 13.00’ te iki maç yaparız dedi. Bende o anda bunu çocuklara söyledim ve bu haberi alan çocuklar sevinç nidaları atarak kulübü terk ettiler. Fatih Başkan’ın iki kız çocuğu var ama bunları da kendi öz çocuklarından ayırmadan onlar için de çok çalışıyor. Bu değerli başkanın özverili çalışmaları nedeniyle onunla gurur duyuyorum.

Tüm takımlarımıza başarılar dilerim

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"