Asım ÖZDEMİR
  • 21/04/2015 Son günceleme: 21/04/2015 13:51
  • 7.601

Hafta içinde ziyaret ettiğim Rüzgarlıbahçe Spor Kulübünde çok güzel çalışmaların olduğunu gördüm.

Bilindiği gibi bu kulübümüz kurulurken hedeflenen salt sportif etkinlikler değildi. Bu ziyaretimde Fatih Başkan yaptığı çalışmaları tek, tek anlattı.

“Mahallemizde bulunan 07 ve 15 yaş arası çocuklarımıza spor yaptırma dışında; Beykoz Belediyesi'nin çocuk programı etkinliklerine, Çocukların ailelerinden izin alarak onları sinemaya, tiyatroya, Acun Ilıcalı’nın programlarına, tarihi yerleri gezmeye, pikniklere götürdük ve yaşlarına uygun bir biçimde ahlaki değerlerini tetikleyen yararlı bilgiler vererek boş zamanlarını en iyi ve verimli şekilde değerlendirme gayreti içerisindeyiz. Bununla birlikte dersleri iyi olmayan sporcularımıza ek kurslar verdirerek derslerini düzeltmelerine yardımcı oluyoruz. Burada semtimizdeki değerli sınıf öğretmenlerimize bizlere verdikleri desteklerden dolayı minnettarlığımızı belirtmek isteriz. Hiç bir sporcumuzu bir diğerinden ayırt etmeden Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve Muhtarımızla birlikte bu sosyal çalışmalarımızı yapıyoruz. Belediye Başkanımız bize saha sözü verdi onu da yapacaklar. Sahamız yapıldığı zaman diğer spor branşlarının açılması için projelerimiz de hazır”.

Fatih Başkan devamla, “Aile Sağlık Ocağında kalp elektrosu olmadığı için sporcularımıza sağlık muayenesi yaptıramıyorduk. Bunu da Sağlık Ocağımıza bir kalp Elektro cihazını kulübümüzce alarak bu sorunu da çözdük. Hatta diğer spor kulüplerimiz de bu hizmetimizden istedikleri an faydalanabilirler” diyerek söyleşimizi bitirdik. Biz de kendilerine hayata geçirdikleri bu sosyal projeler için teşekkür ederek ayrıldık.

Beykoz Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharem Kaşıtoğlu spora verdiği önem ile kız ve erkek çocuklarımıza yaklaşık 17 spor branşında spor yaptırıyor. Yanında bir de Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Kesici gibi bir dinamo olunca ki  biz ona “Atom Karınca” diyoruz hizmetlerde sınır olmadığını görüyoruz. Belediye Spor ’da eğitim alan sporcular başka kulüplerimizde de lisans çıkartarak spor yapabiliyorlar. Çalışmalarına bu hızla devam ederlerse yakında evde oturan çocuk bulamayacağız sanırım. Zaten hedefimiz de bu.

Beykoz İlçesi olarak İstatistik bir bilgi vereyim. 250 bin nüfusumuz var. 2014-2015 sezonunda bu güne kadar Beykoz da faal sporcu (lisanslı sporcu ) sayımız 2.500. Yüzdeye vurursak 100 kişide birimiz faal spor yapıyoruz demektir. Yedi yıl önce bu rakam 1200’dü ve ondan önce de maalesef bir beş yıl daha geriye gidersek 600’dü. Bu rakamlar Beykoz’da yapılan tüm spor branşlarını içermektedir.

Beykoz 1908 AŞ Sporun U-16’sı da grup şampiyonu oldu tebrik eder Türkiye şampiyonası elemelerinde başarılar dilerim.

SAL KLASMAN GRUBU:

Paşabahçe Spor: SAL Klasman grubunun son maçında BAL Ligine çıkmayı garantileyen PAŞABAHÇE SPOR’U Tebrik ederim. Emeği geçen Yönetim Kurulu ve Teknik ekibi de ayrıca tebrik eder Bölgesel Amatör Ligde başarılar dilerim.

U-19 Takımları da Türkiye şampiyonası için  İstanbul elemelerinde oynadığı İncirtepe sporu  penaltılarda eleyerek Türkiye şampiyonasına gidecek. Başta Fahrettin hocamızı, teknik ekibi,yöneticileri ve futbolcularımızı tebrik eder başarılar dilerim.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor: Antrenörleri Faruk Hoca ile yollarını ayıran Kanlıca Spor bu maça hocasız çıktı. Maçta çok zor anlar yaşayan Kanlıca Spor rakibi Ortadağ Spor’u Paşabahçe sahasında 1-0 yenmeyi başardı. Bu haftadan sonra Antrenör Aydın Çaylı ile anlaştılar. Faruk Hoca işler iyi gitmeyince takımın bir kan değişikliğine ihtiyacı olduğu kanısıyla kendisi istifa etti. Yönetim asla onu istifaya zorlamadı, Faruk Hoca’ma teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor: Bu grubun şampiyonu gözü ile bakılan K.Mesudiye Spor deplasmanda zorda olsa rakibi Gülensu Spor’u 1-0 yendi ve rakipsiz olduğunu hissettirdi. Başarılı bir Antrenör olan Adın hocamızın tecrübesi bu ligin çok üstünde olup her detayı da hesaplayarak hazırlıklarını ona göre yapmaktadır. Arkasında başarılı bir yönetim olunca işler daha da kolaylaşmaktadır.

Çiğdem Spor: Bu hafta bay kaldılar.

Örnekköy Spor: Çok güzel bir havada Ortaçeşme Sahasında yine Beykoz’un kulüplerinden Riva Spor ile oynadıkları derbi maçında rakibini 6-1 yenerek iddiasını sürdürdü. İlk yarı 2-0 önde bitirdiler ama ikinci yarıda skor 2-1 olunca biraz zorlandılar. Örnekköy Spor rakibine göre daha genç ve dinamik bir takımdı. Skoru 3-1 yaptıktan sonra süratli adamları olan Anıl ile farka gittiler. Bu grupta Anıl gibi bir adamın varsa bence rakiplerinden korkma. İlk yarı biter bitmez Başkan İsmail Türkoğlu köyün yolunu tuttu, giderken yanımıza geldi Başkanım ben köye gidiyorum maçtan sonra sizi de köye beklerim dedi. Skor 6-1 olunca bizde davete icabet ettik ve köyde verilen mangal partisine katılarak sevinçlerine ortak olduk.

Anadolukavağı Spor: Paşabahçe Sahasında grubun iyi takımlarında olan Uğur Mumcu Spor ile karşılaştılar. İlk yarı 1-1 biterken, rakip takımın penaltısını kaleci kurtararak gole izin vermedi. İkinci yarıda daha üstüm oynayan A.Kavağı Spor skoru 3-1 yaparak üç puanı kaptı ve liderliğini sürdürdü.

Göllüköyü Spor: Ortaçeşme sahasında oynadıkları maçta lig ikincisi olan Maltepe 1919 Spora 6-0 yenildi. Bir türlü aksilikleri üzerlerinden atamadılar. Sakatlar ya da futbolcuların sınavları nedeniyle lig maçlarına bir türlü tam kadro çıkamadılar.

Akbaba Spor: Kendi sahasında Kazanamayan Akbaba Spor deplasmanda çok rahat kazanıyor. İçerenköy’ün toprak sahasında rakibi Küçükbakkalköy Spor’u 4-1 yenerek 1. Amatör Lige çıkma ümitlerini devam ettirdiler.

Riva Spor: Riva Spor’u ilk defa izledim bence iyi bir takımlar ama henüz 90 dakika maç oynama durumunda değiller. Futbolu bilen çok iyi sporcular ama henüz hazır olmadıklarını 2. kırkbeş dakikada gösterdiler. Umarım önümüzdeki maçlarda daha güçlü olurlar.  Oyunu devamlı rakip saha kabul ettirmelerine rağmen 6-1 yenildiler.

Denizcilik İşletmeleri Spor: Deplasmanda Çınar Spor’u 7-1 yenerek çıkışlarını sürdürdüler. Eksiklerine rağmen çok önem verdikleri bu maçı farklı aldılar. Maçta ikili mücadelede burnu kırılan Recep kardeşimize de geçmiş olsun. Onu da en yakın zamanda aramızda görürüz inşallah.

Yazarın Yazıları