Makaleler

Panorama - 18

2015.02.18 00:00
| | |
3991

Bu sezon için 1. Amatör ve Süper amatör maçları bitti.

1. Amatör ligden Süper amatör lige çıkan takımlarımızda 1-Çubukluspor, 2-Kavacıkspor, 3-Soğuksuspor oldu. Süper amatör ligden klasman gurubuna sadece Paşabahçe çıktı.  Paşabahçe Spor Klasman gurup maçlarını İstanbul genelinde toplam 16 takım arasında tek devreli lig usulü oynayacak ve ilk klasman grubu maçını Selimiye sahasında Alemdağsporu 2-0 yendi. Klasman grubunda da  başarılı olursa Bölgesel Amatör Lige yükselecek.

Beykoz İlçesi Spor Kulüplerimizin alt yapı takımları olan U-19, U-16, U-14 ve U-12 kategorilerinde maçlar heyecanla devam ediyor.

21 Şubat 2015 tarihinde hava muhalefetiyle maçlar tehir olmazsa  İstanbul 2. amatör lig maçları başlayacak. 2. amatör ligde Beykoz İlçemizden 9 takımımız bu  farklı guruplarda olmak üzere mücadele edecekler.

Bu arada Beykoz İlçemizin yüz akı diye bildiğimiz ve çok güzel tesis olduğunu sandığımız Paşabahçe Spor stadını yeniden düzenleyen Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Gidin Paşabahçe Spor sahasını şimdi görün sanki Wembley Stadına girmiş gibi olursunuz.

Talip Ercan yaptığı spor haberleri ile Beykoz’umuzu ülke geneline başarı ile duyurdu.

Bu sezon başından beri Beykoz da alışa gelmişin dışında çok hareketli spor etkinlikleri oldu ve olmaya devam ediyor. İnsanlarımız İşleri, Okulları, özel eğitimleri ve işleri dışında kendilerini Sporun içinde buldular. Hemen, hemen her mahalle sakinleri spor yapmak için çok güzel bir telaş içindeler sanki. Umarım bu güzel heyecan devam ederde, yediden yetmişe herkesin spor yapmasına da vesile olur.

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan ve spor adına yapmış olduğu her çalışmasının takdir ve hayranlıkla karşıladığımız çok değerli Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’den bir ricamız daha olacak. Sayın Başkanım; Bir an önce KAVACIKSPOR sahasına da bir el atsanız da İlçemiz sayenizde bir spor Tesisi daha kazansa! Tüm Beykoz Halkı  sizin yaptıklarınızla, yapacaklarınızın teminatı olarak belledi. Bizlerde spor adına bir hizmet daha olarak senden Kavacıkspor sahasını da öncelikle Kavacık’lılara, Beykozlulara ve spor kamuoyuna kazandırmanızı hasretle ve heyecanla bekliyoruz.

Yine biz spor kamuoyunca çok önem arz eden konulardan biri de Beykoz Spor tesislerinin bir an önce sağlıklı bir şekilde onarılarak genç sporcularımızın hizmetine açılması. Günler çok çabuk geçiyor. Bu soğuk kış günlerinde bilhassa alt yapılarda spor yapan çocuklarımızın antrenman öncesi ve sonrası sıcak odalarda soyunup giyinmeleri gerekmektedir. Belediye Başkanımız Beykoz sahasının yapılması için talimatı verdiğini biliyoruz ama bu proje ve ihale aşamasında çalışanlar ellerini biraz daha çabuk tutmalı.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Erkek Hentbol takımımız iki günde iki maç oynamak zorunda kaldı ama iki maçı da kazanarak 2. Hentbol ligine çıktı. Hentbol takımımızı tebrik ederken üst kümede de başarılarının devamını dilerim.

Bayan voleybol takımımız da ara boşluk ta antrenman ve hazırlık maçları yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak; Amatör Spor Kulüplerimize İBB’nin yapacağı malzeme yardımı Nisan ayında gerçekleştirilecektir. Tüm kulüplerimizin adreslerini ve yeni telefonlarını güncelleyerek BİSK’e teslim etmeleri gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: Asım Özdemir, Köşe Yazısı, Panorama

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"