Makaleler

Panorama – 9

2014.12.09 00:00
| | |
3806

03 Aralık 2014 Dünya Engelliler Günü nedeniyle Beykoz Özel Eğitim ve Meslek Lisesi öğrencilerine Sayın, Ali Düşmez başkanlığında Amatörler evinde bir sabah kahvaltısı verildi.

 

Kahvaltıdan sonra Sarıyer Kaymakamlığının düzenlediği ve İTÜ’de bulanan Natuk Baykam İlkokulunda düzenlenen etkinliğe hep birlikte katıldık.

Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’ inde katıldığı ÖFD Beykoz Şubesinin davetlisi olarak Şahin Köktürk salonunda gittiğim Dünya Engelliler günü etkinliği mükemmel oldu. ÖFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe bu müthiş enerjisiyle çok güzel işler yapıyor, tebrik ederim. Bu etkinlikte yarattığı sinerjisiyle umarım tüm sağlıklı insanlarımıza da örnek olacaktır. Zihinsel engelli çocuklarımız, sundukları Mehteran gösterisiyle, müzik ve halk oyunlarını izlerken bizleri hem ağlattılar, hem de güldürdüler. Yasemin öğretmenin sunduğu bilgi yarışması da çok heyecanlı oldu, tabi ki yarışma olunca bizler de heyecanlandık. 

 

Yapmış olduğumuz her telefon görüşmesinde bana, Başkan kusura bakma hiç vaktim yok buradan çıkamıyorum çok işlerim var dediği için de bende bu hafta Anadolukavağı’nın hem muhtarı hem de Kulüp Başkanı olan Serdar Lüleburgaz’ın davetlisi oldum. Beni öyle bir karşıladı ki onu görünce içimden yahu bu adam muhtar mı, başkan mı işçimi tanımasam anlamam çok zor dedim. Köyü için yaptığı çalışmaları başka bir yazımda daha geniş yazmaya çalışacağım.

 

Geçen hafta sonu yapılan Açık Öğretim sınavları nedeniyle Süper amatör ligler Cuma günü, 1 Amatör ligler ise Pazartesi günü oynandı.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Bayan Voleybol takımız zorlu Susurluk deplasmanında rakibini zorlansa da 3-0 yenerek moral buldu. Sporcu kızlarımız rakiplerinin baskılı tezahüratlarına boyun eğmediler, aslanlar gibi oynayıp maçlarını aldılar. Teknik ekibi ve sporcularımızı kutlarım.

Bayan Voleybol alt yapı takımlarımız da başarılı sonuçlar alarak maçlarına devam ediyorlar. Beykoz’da adeta bayan sporcu ordusu kuruldu ve çığ gibi büyüyor. Kızlarımızı boş zamanlarında artık evde oturtmayacağız. Tebrikler emeği geçenlere.

Hentbol takımımıza gelince Şahin Köktürk Spor Salonunda oynadığı İstanbul Üniversitesi maçını 40-33 kazanarak yoluna devam etti.

FUTBOL:

SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ;

Beykoz 1908 AŞ:

Deplasmana gittiği Kartal Belediyespor maçı bence çok önemliydi. Hem rakip olarak hem de skor olarak tabi ki. Rakibi her hafta inişler çıkışlar yaşayınca bizim için kolay bir deplasman maçı olabilir diye düşünüyorduk. Unutmayalım, hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz. Beykoz yenilebilir yenilecekte. Benim üzüntüm bu takıma zamanında gereken değerin verilmemesiydi. Seyircimiz de çok güzel daha ne olacak beyler bu çocuklar isteseniz de bizim istemeseniz de. Bu kulüp Beykozspor 1908 AŞ beyler. Olumlu destek vermezsek yazık ederiz, haksızlık ederiz bu takıma. Rakiplerine karşı kötü futbol oynayarak 2-1 yenilmişler kötü olmuş ama dünyanın sonu değil elbette. Beykoz olarak zor günlerimizde daha da kenetlenmeliyiz. Biz bir aileyiz. Gelin birlik olalım. Gerisi teferruattır ve inanın başarı gelecektir. Basketbol takımıda bu hafta galip gelerek çıkışını sürdürdü. 

Anahtar Kelimeler: Dünya Engelliler Günü, Beykoz Özel Eğitim ve Meslek Lisesi, Ali Düşmez

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"