Panorama – 3

  • 2014.10.27 00:00
  • Okunma: 6307 kez

Asım ÖZDEMİR


U11 Ligi bu hafta başlıyor. İlçemizde bulunan 10 takımın U-11 ligine katılımı ile tüm maçlar hafta sonları Soğuksu Spor sahasında oynanacak.

Beykoz spor 1908AŞ nın alt yapı koordinatörü Bülent Hoca çalıştığı okuluna beni davet etti. Bu okul Ziya Ünsal Orta okunun üst taraflarında üç katlı bir bina olarak geniş bir arazı içinde yapılanmış ve Burası Eski Beykoz Anadolu Uygulama Meslek Lisesi imiş. Şimdi bu okulda eğitin sadece engellilere veriliyor. Kızlı erkekli 116 Engelli öğrencisi bulunan Beykoz Özel Eğitim Engelliler Lisesinin öğrencilerine sportif aktivite olarak ne gibi bir etkinlik yapabilirizin ön çalışmasını yapmak üzere okula gittim. Oklu gezerken bana Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek in okula yaptırdığı çok güzel bir yemekhaneyi de gezdirdiler. Kendisinden Allah razı olsun. Okulun öğrencileri Beykoz Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinden taşıma sistemi ile  getirip götürülüyor. Benim okulu ziyaret etmemle birlikte sportif ve diğer sosyal etkinliklerdeki çalışmalarımızı önümüzdeki bir ay içinde Beykoz Belediyesi, Ümraniye Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Marmara Üniversitesi BEYSO Müdürlüğü, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ve Engelliler Federasyonunun iş birliği ile programlayıp açıklamalarımızı ileri günlerde yapacağız.

Bu Hafta içinde beni çok üzen bir olay yaşadım. Çok Değeli bir arkadaşımın torunu üç büyüklerden birinin tüm seçmelerini kazandı lisansı çıktı banko oynamaya başladı ama sonuç diyeceksiniz nemi?  Bakın ne!

Öncelikle biz büyükler olarak çocuklarımıza farkında olmadan spor sevgisini ve de yapmasını değil fanatikliği öğretiyoruz galiba. Galiba değil, bu böyle aslında. Tabi ki bunun farkından lığını kavrayamayan 13 yaşındaki küçük  evladımız aşırı fanatikliğin çok büyük bir zararını gördü ve tasvip edemeyeceğimiz  çok erken bir olay  yaşadı. Buradan tüm velilere sesleniyorum çocuklarımızı sevelim, sayalım onlara asla ve asla hiç bir fanatikliği öretmeyelim. Onlar üzülünce dünyalarımızda yıkılıyor.  Çocuklar Türkiye’mizin (hepimizin) geleceğidir.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

-Bayan voleybol takımı yaptıkları hazırlık maçları ile çalışmalarına devam ediyor. Kasım ayı başında lig maçlarına başlayacaklar.

-  Hentbol Yükselme müsabakasına maddi imkânsızlıkları nedeniyle 4 takım katılamadığından Hentbol maçları fazla ilgi görmedi. Beykoz Belediye spor maçlarımıza ilgi biraz daha fazla gibi oldu.  . Beykoz ekibi daha önceden Yalova da 4 maçını burada 2 maçını kazanarak 2. lige çıktı. Tebrik eder 2. ligde başarılar dilerim.

FUTBOL:

SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ

Beykoz 1908 AŞ:

Kendi sahasında ağırladığı Deniz Karşısı komşu takımı olan Yeniköy spora 3-1 yenildi. Belediye Başkanımızın da geldiği maç sportmence bir maç oldu. Seyircimizde öyle. Tebriklerimiz Seyircilere, maç bitiminde her iki takımı alkışlaması çok güzeldi. Beykozumuzun gücü bu kadar.  Önümüzdeki maçlarda daha iyi performans göstererek bir çıkış yakalarlar ve puan farkı açılmazsa ikinci transferde yapılacak takviye ile başarılı olabilirler.

Paşabahçe Spor:

Paşabahçe spor deplasmanda da iyi futbol oynuyor. Güçlü rakibi Kurtköy sporu deplasmanda 3-1 yendi. Oyun kontrolünü elide tutan Paşabahçe Büyük Onurla golü buldu. Çok iyi tanıdığım Küçük Onur (Kırman) unda bazı sorunları vardı. (kulüple ilgili değil tabi ki) yavaş,yavaş form tutmaya başladı bu haftada birde gol atarak bunu ispatlamış oldu.

Ortaçeşme Spor:

 Puanla dönerler dedim öylede oldu hem de üç puan. Kartaltepe sporu deplasman da 2-1 yeniyorsan bende bu lige iddialıyım demektir. Ortaçeşme spor takımında çok etkili oyuncular var heleki kontratak futbolunda çok etkililer. Bunu da bilerek oynuyorlar kendilerini tebrik ederim. Bu Çıkışlarının süreceğine inanıyorum, kendi sahalarında daha dikkatli olmalılar.

Gümüşsuyu Spor:

Son saniyede yedikleri golle puanla dönemediler. Çok iyide oynamışlar rakiplerinin iki şut atmış ikisi de gol oldu. Birçok gol pozisyonu bulan ve bunları değerlendiremeyen Gümüşsuyu spor 2-1 yenilmekten kurtulamadı. Rakiplerini de çok iyi tanıyorum bu ligin takımı değiller ama puan almasını beceriyorlar.

BİRİNCİ AMATÖR KÜME TAKIMLARIMIZ

Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor:  

Bay kaldıkları haftayı çok iyi çalışarak iyi değerlendirdikleri belli oldu. Yine ligin güçlü ekiplerinden olan Küçük yalı sporu Spor Akademisi sahasında net bir skorla 2-0 yendiler. Geçirdikleri bir travmadan sonra, Anadoluhisarı çok iyi bir kulüp olma yolunda bunu çok iyi  görebiliyoruz. Bazı şansızlıklar olmazsa sanırım daha iyi olacaklar.

Çubuklu Spor:  

Beykoz derbisi dediğimiz bu maç öncesi Elmalı spordan bir futbolcumuzun annesi vefat etti. Allahtan rahmet etsin. Bu nedenle Elmalı spor sahaya tam çıkamadı ve Yedeklerle çıktı.

Bu ligde çok güçlü bir ekip olan Çubuklu spor rakibini 4-0 yendi. Lider Çubuklu spor bir beraberlikle yoluna hızla devam ediyor.

Kavacık Spor:

Kaptan Bedri kırmızı kart görünce Kavacık spor durdu. Demek ki bir takımın kaptanı kolay kart görmemeli. Hakemlerle diyalogları iyi olmalı. Kavacık spor beni ve spor kamuoyunu yanılttı Ömerli spora 1-0 yenildiler. Kavacık spor çok pozisyon bulmasına rağmen skoru etkileyecek  gol bulamadı. Gol bulamayınca da 1-0 yenilmekten de kurtulamadılar. Futbolda bazen fazla gol kaçırmak demek iyi futbol oynamak değil.Bu kural futbolda her zaman geçerlidir.

Soğuksu Spor:  

Cezalıları olmasına rağmen deplasman da Koşuyolu sporu 4-2 yenerek bu haftayı bence çok karlı kapattılar. Lig ilerledikçe Soğuksu sporun sorunları artmaya başladı. Hal bu ki kadrolarında iyi futbolcular var. Biraz daha dikkatli olursalar ligi başarılı olarak bitirebilirler.

Küçüksu Yeni Mah. Spor:  

Lider olan Pendikgücü spor ile 1-1 berabere kaldılar. Hafta içinde Pendikgücü nün hocası ile yaptığım görüşmemde, Küçüksu Yeni Mah. spordan çekindiklerini söylediğinde içimden mütevazı konuşuyor dedim. Demek ki doğru söylemiş. Takımın başına getirilen Bekir Hoca bu hafta başladı eğer imkan verilirse Bekir hocadan rakiplerin çekeceği var.

Tokatköy Spor: 

Kendi sahasında oynadığı bu maçta Sultantepe spora karşı 2-0 yenik düştü. Zaten tecrübeli takım olan Tokatköy sporun Engin Hocası yaptığı olumlu hamlelerle skoru 4-2 ile Tokatköy sporun lehine çevirmesini bildi.

Beykoz Çavuşbaşı Spor:  

Çavuşbaşı spor maç kazanamamağa başladı bu iyi değil futbolcular güvenini kaybederse bu takım küme düşmemek için mücadele eder.

Yaşar Başkanla konuştum çok gol kaçırdık atamadık, rakip takım daha tecrübeli idi girdikleri gol pozisyonlarını değerlendirerek bizi 2-0 yendiler rakibimizi tebrik ederiz dedi.

Elmalı Spor:  

Evet Yusuf hala düşmem diyor. Takımı sahada kendisi Ankara da bu iş nasıl olacak dedim,  bana Başkan sen merak etme, cezalı ve sakat futbolcularım var onlarda takıma girince bizim rakiplerimiz olan takımları rahat yeneriz dedi. Bende inşallah dedim. Tekrardan annesi vefat eden Futbolcumuzun ve Elmalı spor ailesinin başı sağ olsun. Güçlü Çubuklu spora 4-0 yenildiler.

Yazarın Yazıları