Panorama-12

  • 2014.12.30 00:00
  • Okunma: 4905 kez

Asım ÖZDEMİR


Hafta içi İstanbul’da bir arkadaşımı ziyarete gittim...

Bu eski dostumla öğle yemeğini birlikte yemek üzere restorana doğru yürürken yanımıza kıyafeti bozuk, kendini bilmez biri yaklaştı, elindeki yasa dışı izinsiz dağıtılan broşürlerden birer tane verdi, ben bakmadım katladım çöpe atacaktım ama yanımdaki arkadaşım bir göz attı ve “abi be benim bildiğim İslamiyet bu değil dedi.

Merak ettim ve elimdekini değil de arkadaşımın elindekine bir göz attım. Okurken de içimden iğrenerek lanetler okumaya başladım. Bağnazlığın, yobazlığın ve gericiliğin esir aldığı, beyinlerini örümcekleştirdiği bu çağdışı yaratıkların her ne hikmetse Şer Odaklarının oyunlarına gelerek güzel ülkemizin insanlarına bir anlık mutlulukları bile çok görmek, engellemek için çaba harcadıklarına bir kez daha tanık oldum.

Tabi ki ülkemiz %98 gibi bir oranda Müslüman bir ülke. Ancak %2 de olsa bizim de İslam olmayan vatandaşlarımız var. Onların gelenek ve göreneklerine de, yaşam biçimlerine de saygı duymak bir insanlık borcudur. Biz değil miydik, yıllarca Batı Trakya’da, Bulgaristan’da, azınlık statüsünde yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımızın yaşam biçimine müdahale edilmesine isyan eden, biz değil miydik yakın geçmişte Çin’de Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine yapılan mezalim karşısında tüm dünyayı Çin’e karşı ayaklandıran. O halde bize yapılmasını istemediğimizi biz de başkalarına yapmayacağız.

Modern Devlet Yapısına gönülden inanan Demokrasi aşığı insanlar olarak bu çağdışı görüş ve düşüncelere karşı mücadelemizi vereceğiz.

Ha bu arada yemeğe gittiğim 40 yıllık dostum da Yahudi asıllıydı ama adam kere adamdı.

Yeri gelmişken, Yeni Yılınızı Kutlar, Yeni senede öncelikle Dünya çocuklarının gülmesini, İnsanların sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmasını dilerim.

Beykoz Masterler Takımı hazırlık maçları ile liglere hazırlanmaya devam ediyor. Paşabahçe sahasında Bakırköy Masterler takımıyla ile iki maç halinde oynadığı maçların birini 1-0 kazandılar. 2. maçı da 4-1 kaybettiler.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Hentbol takımımızın en önemli deplasmanlarından olan Antalya da rakiplerini 39-32 yenerek mutlu döndüler. Talip Ercan da bu maça gitti ve maç ile ilgili detayları sizlerle paylaşacaktır.

FUTBOL:

SÜPER AMATÖR TAKIMLARIMIZ;

Beykoz 1908 AŞ:

Beykoz 1908 AŞ İlk yarıda deplasmanda olduğu gibi son dakikada attığı golle kendi sahasında da yine son dakikada attığı golle üç puanı alan takım oldu. Rakibi Mecidiyeköy Spor beraberlik için oynadığı maçta ilk yarıya fırtına gibi giren Beykoz girdiği pozisyonları değerlendiremedi çünkü santrafor yok. İlk yarı böyle bitti. İkinci yarı yine üstün oynayan taraf yine Beykoz’du. Ancak gol son dakikada geldi. Bir yan ortada topu iyi takip eden takımımızın liberosu Lokman imdada yetişti ve çok güzel bir kafa golü ile Beykoz 1908 AŞ’yi 1-0 öne geçirdi ve maçta böyle bitince iddiamız da devam etmiş oldu. Haftaya yine kendi sahamızda lider Beşyüzevler Spor ile zorlu bir maç oynayacaklar.

Maç bitmeden önce saha kenarında bekleyen yeni nesil futbolcularımız olan Beykoz 1908 AŞ  ve Paşabahçe Sporun U-14 Takımları ısınıyordu. Maç bitiminde Paşabahçe sahasının yanan ışıkları altında her iki takım futbolcuları sahaya adeta bir kuğu gibi süzülerek yerlerini aldılar. Onların hazırlık maçlarını da zevkle izledim.

Paşabahçe Spor:

Geçen hafta Sahasında mağlup olan Dudullu Spor ile bu hafta kendi sahasında 0-0 berabere kaldılar. Maça gelince, Paşabahçe Spor havanın da güzel olması nedeniyle dolu tribünler önünde maça fırtına gibi girdi. Birçok pozisyon kaçırmalarına rağmen, golü bir türlü bulamadılar. İlk yarı Paşabahçe’nin bariz üstünlüğüyle geçti. İlk yarıda Paşabahçe’yi izleyen tecrübeli Dudullu Spor antrenörü gereken önlemleri alınca buradan bir puanla döndüler. Aşkın hocanın tek santraforla başladığı bu maçta, son 20. dakikaya kadar böyle oynadı. Son 20 dakikayı çift santrafor ile oynamaya başlayan Paşabahçe Spor gol pozisyonlarına girmeye başladı ama yeterli olmadı. İkinci yarıda dengeyi kuran Dudullu Spor da bir kaç gol pozisyonunu buldu ancak onlarda golü bulamayınca beraberliğe razı oldular. maçta başladığı gibi 0-0 bitti. Haftaya deplasmanda Sanayi Mah. Spor ile oynayacaklar.

U-17 Takımları bir inanılmazı yaptı, hiç bir ümitleri yokken inançlı çalışmaları neticesinde bu şampiyonluğu anaların ak sütü gibi hak ettiler. Kendi sahalarında oynadıkları rakiplerini de 14-1 gibi farlı bir skorla yenerek şampiyon oldular. Türkiye şampiyonası elemelerinde başarılar dilerim.

Ortaçeşme Spor :

Hafta içi Kaleci Emre ile Masterler takımının antrmanında beraberdik. Emre’ye sorum  hafta sonu maç ne olur dedim. Emre’de abi zor bir maç ama yeneceğiz demişti.

Ortaçeşme sahasında Murat sow vardı. Lider Alibeyköy sporu 3-2 yenen Ortaçeşme ligde kalmayı garantiledi gibi ama bazen bu ligde enteresan işler de oluyor ve onları da takip ediyorum.  Ortaçeşme Spor ilk yarıda penaltı kaçırdıktan sonra golü yedi ve 1-0 yenik duruma düştü. Ne olduysa bundan sonra oldu. Skor 1-1 oldu peşinden 2-1 oldu derken 3-1 oldu ve Ortaçeşme’nin çok güzel oynadığı bir maçta skor da 3-2 olarak tescillendi.  Hadimköy Spor’a yenilen ancak iddiası devam eden Bağcılar Spor ile deplasmanda oynayacaklar ama onları da orada yeneceklerine inanıyorum.
 

Gümüşsuyu Spor:

Veda maçları yapan Gümüşsuyu spor rakibi olan İstanbul Kastamonu Spora 7-3 yenildiler. Bu lig için yapacakları bir şey yok genç takımlarına hazırlık maçı gibi maçlarına devam ediyorlar. Hafta sonu deplasmanda Hasköy Spor ile oynayacaklar.

BİRİNCİ AMATÖR KÜME TAKIMLARIMIZ

Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor:  

Bu hafta maçları yoktu. Hafta sonu lider Acıbadem Spor ile liderlik maçı oynayacaklar.

Çubuklu Spor:  

Beykoz derbisi de sayılan maçta Elmalı Sporu Ortaçeşme sahasında 5-0 yendiler. Çok güzel bir havada oynadıkları bu maçta skor daha da farklı olabilirdi. Çubuklu Spor artık bu ligden çıktı. Bu hafta sonu oynayacakları çok önemli maçta Valide Tayfun Spor ile kendi sahasında oynayacaklar.

Ramazan Hocanın takımı olan U-17 tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu. Şampiyonluk kupasını da İlçe spor Müdürümüz Serkan Öcalmaz verdi. Coşkun Başkanla konuştuğumda bana, bu takımdan hiç ümidimiz yoktu ama Ramazan Hocamız çalışkanlığı ve azmiyle bu takımı şampiyon yaptı, kendisini tebrik ederim dedi. Bende Öncelikle Ramazan Hocayı ve ekibini tebrik eder Türkiye Şampiyonası elemelerinde başarılar dilerim.
 

Kavacık Spor:

Çok önemli olan Ömerli deplasmanında Ömerli Spor’u 1-0 yenerek üç puanla döndüler. Bu grubun iyi futbol oynayan takımlarından biride Ömerli Spordur. İddiası olan bir takımın bu gibi maçlardan üç puan alması çok önemli ve Kavacık Spor’da bunu yaptı. Haftaya kendi sahasında Kartal Yunus Spor ile oynayacaklar.

Soğuksu Spor:  

Paşabahçe sahasında güzel havanın etkisiyle dolu tribünler önünde oynanan maçta, Soğuksu Spor rakibi Sarıgazi Sporu 5-0 gibi farklı bir sonuçla yendi. Soğuksu Spor’un üstün oynadığı bu maçta rakipleri direnemedi bile. Averaj ile liderliği devam etti. Haftaya deplasmanda Üsküdar Anadolu Spor ile oynayacaklar.
 

Tokatköy Spor: 

Küçükyalı Spor deplasmanında 6-2 lik bir skorla yenildiler. Sanırım düşme durumları da yok gibi. Tokatköy Spor artık bundan sonraki maçlarında gençleri oynatacaktır. Haftaya kendi sahasında Maltepe Belediye Spor ile oynayacaklar.
 

Beykoz Çavuşbaşı Spor:  

Bu hafta maçları yoktu. Hafta sonu kendi sahasında İst.Kemah Spor ile oynayacaklar.

Elmalı Spor:  

Çubuklu spora 5-0 yenilmesine rağmen düşmekten de kurtuldular. Çünkü rakipleri de yenilince son iki haftaya düşme korkusundan uzak girecekler. Hafta sonu deplasmanda Pendik Doğan Spor ile oynayacak.

Tüm takımlarımıza başarılar dilerim

Yazarın Yazıları