Kültür

Pancar sohbetinin ünlü konukları vardı

Pancar sohbetinin ünlü konukları vardı
2014.08.01 00:00
| | |
4809

Beykoz Giresunlular Derneği’nin haftada iki kez düzenlediği “Pancar Çorbası Bahane, Fikir Şahane” geceleri devam ediyor. Derneğin bu haftaki onur konukları Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’dı.

Beykoz Giresunlular Derneği’nde Çağrıcı ve Turan’ın konuk edilişi sırasında izdiham yaşandı. Pancar Çorbası gecesine katılım rekor seviyede olurken, çarşamba geceleri bir konuğu ağırlama ve Giresun üzerine istişareler yapma kararı alan derneğin ilk konukları Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan oldu.

Pancar çorbaları ve mısır ekmekli yoğurtlar yendikten sonra gecenin açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hasan Karakaya, yoğun katılımdan mutluluk duyduklarını, bu katılımın ileriki gecelerde de sürdürülmesini istedi. Başkan Karakaya, Bir araya gelemezler, anlayışını yaptıkları her etkinlikte yerle bir ettiklerini ifade etti.

Daha sonra konuşan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan katılımcılara iyi akşamlar diledikten sonra sözlerine şöyle devam etti. “Ben burada bulunmaktan son derece mutluyum. Beykozlu Giresunlular Derneği bizim takdir ettiğimiz ve gittiğimiz yerlerde örnek gösterdiğimiz derneklerden biridir. Çünkü çalışıyor. Bizler de haberdar olduğumuz her türlü etkinliğinize katılmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlikteliği Beykoz’da yakalamışsınız Allah bozmasın” dedi.

Kıbrıs’ta bir konferanstan dönen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı da, havaalanından direkt Beykoz’a yönelerek, Beykozlu Giresunlular Derneği’nde ki Pancar Çorbası Gecesine katıldı. Gecede bir konuşma yapan Başkan Çağrıcı, Beykoz’daki hemşerileriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Çağrıcı, Tarihini bilmeyen bir toplumun başarılı olma şansının olmadığını ve kültürlerini de yaşatamayacaklarının altını çizdi.  Bu nedenle her Türk vatandaşının Tarihini bilmesi gerektiğini, yeni açılan Osmanlı arşivlerinin bu tarihe ışık tutacağını söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneğini Bağcılar’da ağırlamak istediğini söyleyen Başkan Lokman Çağrıcı, Bağcılar’da Giresun bahçeleri kurduklarını, bu mekanlarda Giresun ile özdeşleşmiş fındık, kiraz kestane yetiştirdiklerini ve bu bahçe içlerinde doğal ortamda piknik yaptıklarını söyledi. Bahçe içine Giresun mimarisini yansıtan dolma ev yaptıklarını ve konukevi olarak kullandıklarını söyleyen Başkan Çağrıcı, Beykozlu Giresunlular Derneğinin Afyon Giresunlular Şehitliği Projesine de sonsuz destek verdiğini söyleyerek, Bağcılar’da yaptıkları Giresun Dolma Evinin aynısını Afyon Şehitlik Kampüsüne konaklama amacıyla yapacağı sözünü verdi.

Pancar Çorbası gecesi kemençe ve horon resitali ile sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Hasan Karakaya, Lokmaç Çağrıcı, Beykozlu Giresunlular Derneği, Hasan Turan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"