Güncel

Pahalıya patlayan ucuz meraklar

Pahalıya patlayan ucuz meraklar
2015.01.24 00:00
| | |
6546

Beykoz Çubuklu Derneği, uyuşturucu konusu ve sorunu hakkında halkı bilinçlendirecek bir toplantı düzenledi.

İlçenin en saygın doktorlarından Opr. Dr. Devrim Altıntaş'ın kıymetli eşi Dr. Merih Altıntaş tarafından bilgilendirme yapılan toplantıya çok sayıda Beykozlu katıldı. Son derece önemli bilgiler veren Dr. Merih Altıntaş, "Keyif veren durumlarda beyin dopamin salgılar. Çok sevdiğiniz bir yemeği tekrar tekrar yemek istersiniz. Sevdiğiniz bir filmi izlerken de aynı şekilde... Ama madde kullanırken dopamin seviyesi tam tepeye çıkıyor. Bunu deneyen kişi ise 'Ya bu ne kadar güzelmiş, bunu hep yaşamak istiyorum' diyor. Sonra tekrar madde kullanmaya başlıyor. Ancak işin en acı tarafı ve çocuklara anlatılması gereken tarafı şu ki: Bir kez uyuşturucu kullanmakla tepeye gelmesi yetmiyor ve zaman içinde miktar ikiye çıkıyor. Yetmiyor; sonra miktar üçe çıkıyor. En sonunda ise 4 kez de alsa 5 kez de alsa o haz noktasına kişi bir türlü ulaşamıyor. Bu noktadan sonra ise artık günlük normal duygulanımlara ulaşabilmek için bile uyuşturucuya ihtiyaç duyuyor" şeklinde konuştu.

Çubuklu Derneği'nin OMKA Tesisleri'nde gerçekleştirdiği "Pahalıya patlayan ucuz meraklar" başlıklı bilgilendirme toplantısına, Çubuklu Dernek Başkanı Erdem Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Çiğdem Muhtarı Murat Erdal, Opr. Dr. Devrim Altıntaş, Dr. Merih Altıntaş, Saadet Partisi ve CHP'nin Gençlik Kolları Üyeleri ila Çubuklulu vatandaşlar katıldı. Sunumdan önce kısa bir konuşma yapan Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri'ni de sahneye davet etti ve katılamayanlar hakkında konuklara bilgi verdi. Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Ömer Kasap'ın Kıbrıs'ta bulunduğunu dile getiren Erdem Çelik, Şenel Başaran'ın annesinin ise yoğun bakımda olduğunu anlattı. Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu'nun da Balıkesir'de olduğunu dile getiren Erdem Çelik, yine Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Seyfi Koç'un trafik kazası geçirdiğini ve kendi annesinin de yoğun bakımda olmasına rağmen etkinliğe katıldığını söyledi. Çubuklu Dernek Başkanı Erdem Çelik, katılım gösteren kişilere teşekkür ederken, hastalık ve kazalardan dolayı salonda, Çubuklu Derneği'nin alışılagelen kalabalığını toplayamadıklarından dolayı da üzgün olduğunu belirtti.

Dr. Merih Altıntaş, uyuşturucu ile ilgili şimdiye kadar pek bilinmeyen konuları cesurca dile getirerek, çok önemli bilgilerin altını çizdi. Uyuşturucu maddelerin bağımlılık yapan kimyasal maddelerden oluştuğunu anlatan Dr. Altıntaş, ruhsal ve davranışsal değişikliklere neden olan uyuşturucuların adlarını da tek tek ifade etti. Uyuşturucuların özelliklerini ve etkilerini de anlatan Dr. Merih Altıntaş, psikolojik ve fiziksel bağımlılık yaratan uyaranların, kişiyi ölüme kadar götürebileceğinin de altını çizdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çubuklu Derneği, Erdem Çelik, Op. Dr. Merih Altıntaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"