Kültür

Özgür - Der Beykoz üyeleri iftarda buluştu.

Özgür - Der Beykoz üyeleri iftarda buluştu.
2014.08.05 00:00
| | |
3552

Özgür – Der Beykoz Şubesi üyeleri dernek merkezinde verilen iftar yemeğinde buluştu…

Konuklar arasında, Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ile Özgür-Der Sarıyer Temsilciliğinden Fevzi Zülaloğlu ve Bahadır Kurbanoğlu da vardı. 

İftarın ardından cemaatle akşam namazı üyeler, daha sonra Müslüman coğrafyalardaki sıcak gelişmeler üzerinde fikir alışverişinde bulundular. 

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Kaya ve Bahadır Kurbanoğlu'na çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Konuşmacılar başta Suriye olayları ile  Gazze'ye yapılan İsrail saldırıları olmak üzere İslam Dünyası'ndaki gelişmelere değinerek, Özgür-Der'in Gazze için Ramazan boyunca topladığı kumanya yardımları bu vesile ile de tekrar dile getirilerek, gayret edilmesi gereğine vurgu yapıldı. 

Müslümanların ümmet duyarlılığı ile Hadis-i Nebevi'de de ifade edilen, “bir vücudun azaları gibi” olmalarının önemine dikkat çekildi. Coğrafyamızdaki acılara karşı; İsrail'in, Esed'in ve Sisi'nin vahşiliklerine karşı, sadece acı ve acıma duygusuyla hareket etmenin yeterli olamayacağı ifade edildi. 

Bütün bu vahşet tablosu karşısında Müslümanların sergiledikleri direnişin, mücadelenin ve onurlu duruşların da dikkate alınması gerekliliği ifade edildi. Mısır'da bir yıldır darbeye karşı Suriye'de üç yıldır süren vahşete karşı ve Filistin topraklarında yıllardır sürdürülen işgale karşı ortaya konan izzetli ve şerefli direnişin acınmaktan ziyade gıpta edilmeye layık olunduğu kaydedildi. Esas acınacak olanların İslami Mücadele sorumluluklarını erteleyenler olduğu vurgulandı. 

Dinleyicilerin dikkat ve ilgiyle takip ettikleri programın bitiminde ise Özgür-Der Beykoz Şubesi'nin Ramazan sonrası yapacağı programlar üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Kurbanoğlu, Beykoz, Fevzi Zülaloğlu, İftar, Ridvan Kaya, Özgür - Der

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"