Özgür-Der’de yeni dönem başladı

  • Güncelleme: 29.09.2014 00:11
  • Okunma: 3846 kez
  • Yorum: 0
ÖZGÜR-DER Beykoz Şubesi 2014-2015 faaliyet dönemini üyeleriyle bir araya geldiği sabah kahvaltısında başlattı.
Özgür-Der’de yeni dönem başladı

Hafta sonu Pazar kahvaltısında buluşan Özgür-Der üyeleri ve gönüldaşları "yıl içinde gerçekleştirilecek etkinlik broşürleri"ni de katılımcılarla paylaştı.

Özgür -Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya'nın da iştirak ettiği kahvaltı da Şube Başkanı Akif Bilgir geçen dönem yapılanlar ile bu yıl yapılması planlanan başlıkları hatırlattı. Katılımcıların görüşleri, düşünceleri, önerileri bir kez daha soruldu. Birçok kişinin söz alarak düşüncelerini aktardığı program sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

10 yıldan fazla bir süredir Beykoz'da sabırla, istikrarla ve azimle mücadele yürütmenin değeri ve önemi zikredildiği sabah kahvaltısında, bu sürekliliğin ve gayretlerin ehemmiyeti ve bunlara katkı veren insanların emeklerine duyulan şükran dile getirildi.

Yine, "Zerre miskal" hayrı da şerri de karşılıksız koymayacak bir Allah'a olan imanın,  "yol"a devam etmeyi zorunlu kıldığı da vurgulandı. Bu meyanda, yeni dönemde yapılacak programların başlıkları olarak: Tefsir, Kur'an'i Kavramlar, Siyasi Konular, İslamcılık ve İslami Mücadele gibi diğer konular sıralandırıldı. Katılım ve katkı konusunda gösterilen ve de gösterilmesi gereken gayretlerin, daha çoğaltılması talebi, temennisi belirtildi.

Ayrıca Gazzeli ve Suriye'li Müslümanların, mazlumların yanında olduğumuzu gösterme vesilelerinden olarak Özgür-Der'in düzenlediği "Kurban Kampanyası" da hatırlatıldı.

Program Genel Başkan Rıdvan Kaya'nın yaptığı değerlendirmelerin ve aktüel olaylara ilişkin yorumların arkasından son buldu.

Aşağıda Özgür-Der Beykoz Şubesinin bu yıl yapmayı planladığı "Etkinlik Broşürü" görülmektedir.

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: beykoz, Rıdvan Kaya, Akif Bilgir, ÖZGÜR-DER

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz