Kültür

Özgür-Der Beykoz seminerleri devam ediyor

Özgür-Der Beykoz seminerleri devam ediyor
07.01.2017 20:42
| | |
3429

Özgür-Der Beykoz Şubesi'nin aylık seminer programları devam ediyor.

En son, 4 Ocak Çarşamba akşamı dernek binasında gerçekleştirilen "Yerel ve Küresel Sistem Karşısında Müslümanlar" başlıklı seminerin konuşmacısı da Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya oldu.

Konuşmasına yerel ve küresel sisteme ilişkin tespit ve analizlerle başlayıp, bu yapılar karşısında Müslümanların nelere dikkat etmesine ve neler yapması gerektiğine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

İslam dininin baskı altında olduğunu söyleyen Genel Başkan Kaya, "Emperyalizm, Hollanda ve Belçika gibi küçük ülkeler örneğinde bile dünyayı ve Müslümanları uzun yıllar sömürmüştür. Bu sömürgecilik olayı ve olgusu bu gün de başta ABD ve Rusya olmak üzere Müslümanlara dönük olarak sürdürülmektedir. Rusya'nın Kafkas coğrafyasında, İsrail'in Filistin topraklarında ABD'nin bütün bir coğrafyamızda yaptığı sömürgeciliktir. Keşmir gibi İslam beldelerinde 70 yıldır referandum yapılmadan Müslümanlar Hindistan'a peşkeş çekilmişlerdir. Bosna'da dünyanın gözleri önünde, Avrupa'nın göbeğinde işlenen cinayetler ise hafızalardadır." şeklinde konuştu.

Bosna cinayetlerinin arkasında Rusya'nın olduğunu vurgulayan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, konuşmasında "Bu gün aynı Rusya Suriye'de şimdi, zalim Esed'i arkalıyor ve destekliyor. Dün Bosna'da Aliya İzzet Begoviç için dillendirilen; 'Begoviç radikal dincidir, onun partisi ve iktidarı insanlığa tehdittir' iddialarının benzerleri bu gün Suriye direnişine destek verenler için yapılmaktadır. Emperyalizm kendi vahşetini ve saldırılarını böylesi öcüler icat ederek karalamıştır ve karalamaktadır." ifadelerine yer verdi.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya'nın, büyük bir dikkat ve ilgiyle dinlenen seminer konuşması, dinleyicilerden gelen sorulara verilen cevaplarla da son buldu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Özgür-Der, Seminer, Rıdvan Kaya, Genel Başkan, Rusya, Bosna Hersek, Aliya İzzetbegoviç

reklam
3 Yorum
hüseyin09.01.2017 12:09:56

özgürderi kültür dünyamıza yaptıgı düzenli katkılarından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim

Mustafa Kara08.01.2017 12:12:23

Özgür-derli arkadaşlar gündemi değerlendirmeye devam ediyorlar. Bu ay genel baskanları Beykoz'umuza misafir oldu. Beykoz'lu gençler seminere çok ilgi gösterdiler. Teşekkür ediyorum.

Yılmaz Çakır08.01.2017 11:49:45

Biz dinleyenler için, son derece faydalı bir programdı. Katılanlara ve haber yapan Dost Beykoz'a teşekkür ediyoruz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"