Kültür

Özgün Oyunculardan Çelikbilek’e tepki

Özgün Oyunculardan Çelikbilek’e tepki
2014.07.24 00:00
| | |
5347

Bir basın toplantısı düzenleyen Özgün Oyuncular Grubu Genel Sanat Yönetmeni Sedat Dalar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e kendilerine tiyatro yapma imkanı sağlamadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Özgün Haber İmtiyaz Sahibi Sedat Dalar, Kavacık Turkuaz Cafe de bir basın toplantısı düzenleyerek, kendisinin genel sanat yönetmenliğini yaptığı “Özgün Oyuncular” Tiyatro grubuna Beykoz’da sanatsal faaliyetlerini sergilemek için imkan tanınmadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Çelikbilek’i protesto ettiklerini söyledi.

 

Yaptığı basın açıklamasını gazeteci kimliğiyle değil, Özgün Oyuncular Tiyatro Grubu’nun Genel Sanat Yönetmeni olarak yaptığını belirten Sedat Dalar, “Beykoz’da 2001 yılından bu yana, “Kent Kültürü Oyuncuları”,  2007 yılından itibaren de “Özgün Oyuncular” Tiyatro grubu olarak bir çok kültür-sanat faaliyetlerinde oyunlar sergiledik. Oyunlarımızı zaman zaman Beykoz Belediyesi’nin Kültür-Sanat ve Ramazan Şenliklerinde oynama fırsatı bulduk. Beykozlu sanat insanları olarak bu oyunlarımız Beykozludan olumlu karşılıklar bulmuştur” şeklinde konuştu.

 
Sadat Dalar, “2001-2004 yılları arasında dönemin Belediye Başkanı Alaattin Köseler, 2004-2009 yılları arasında da Muharrem Ergül Beykozlu sanatçılara hep destek olmuş, tiyatro oyunlarımızı sahnelemek için ellerinden gelen maddi ve manevi desteklerini esirgememişlerdir. Her iki belediye başkanı da gerek kültür-sanat şenliklerinde gerekse ramazan şenliklerinde Beykoz’un sanat ve sanatçı potansiyelini hep desteklemiş ve değerlendirmişlerdir.” dedi.

 

“Deneme Tiyatro Sahne Projemiz”  üç kez reddedildi.

29 Mart Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Yücel Çelikbilek’in, gerek kendisiyle gerekse kurmaylarıyla defalarca irtibata geçip, Beykoz Belediye Tiyatrosu Deneme Sahnesi’ni kurma yönünde teklif sunduklarını fakat bu tekliflerinin 3 kez reddedildiğini belirten Sedat Dalar, son olarakta, yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla “Özgün Oyuncular” olarak Beykoz Belediyesi’nden, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda provalar yapıp ramazan ayı boyunca tiyatro sergilemek istediklerini ve tadilat yapılacak gerekçesiyle isteklerinin kabul görmediğini belirtti.

 

Sedat Dalar, “Beykoz’un bir sanat emekçisi olarak Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bir an önce siyasi kimliğini bir kenara bırakıp Beykozlu olduğunu ve aldığı oyları Beykozludan aldığını hatırlatır Beykoz’un Belediye Başkanı olana dek kendisine “Belediye Başkanımız” değil de “Belediye Başkanı”  diye hitap edeceğimizi bildiririm” ifadelerine yer verdi                                                                                                     

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sedat Dalar, Kent Kültürü Oyuncuları, Özgün Oyuncular, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"