Kültür

Özgün oyuncular ayakta alkışlandı

Özgün oyuncular ayakta alkışlandı
2014.07.23 00:00
| | |
21978

Özgün Oyuncular Grubuyla yeniden tiyatro sahnelerine dönen Sedat Dalar'ın yönettiği tek perdelik Kavuklunun Kısmeti ilk sınavından başarıyla geçti.

Özgün Oyuncular Grubuyla yeniden tiyatro sahnelerine dönen Sedat Dalar ve ekibi Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlamış oldukları Kavuklunun Kısmeti adlı oyunun ilk sınavından başarıyla çıktılar.

Ramazan ayı boyunca Perşembe ve cuma akşamları Devlet Tiyatroları Feridun Karakaya sahnesinde sahnelenecek olan oyunun ilk seansı yapıldı. Kavuklunun Kısmeti adlı tek perdelik orta oyununu izlemeye gelenler arasında Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe, BBP Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş, ADD Beykoz Şube Başkanı Fisun Sökmez, Ferit İnal Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Ziya Sökmez, İl Genel Meclis üyesi İsmet Konca ve Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri de vardı.

Yaklaşık bir saat süreyle sahnelenen oyun izleyenleri gülmekten kırıp geçirirken oyunun yönetmenliğini de yapan Sedat Dalar’ın oynadığı sahneler izleyenlerden yoğun alkış aldı. Yine oyunun önemli isimlerinden Cenk Gür’de performansıyla izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Sedat Dalar ve arkadaşlarının sahnelediği oyunu izlemek üzere Feridun Karakaya sahnesine akın eden izleyiciler izdihama yol açarken, bir çok insan oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.

Mahallenin zorbası Tuzsuz Deli Bekir’i yola getirmek üzere mahallelilerin kurguladığı bazı oyunları konu alan Kavuklunun Kısmeti adlı tek perdelik orta oyunu ilk sınavını başarıyla verirken, oyun içindeki bazı tiplemeler izleyenlere ayrı bir keyif yaşattı.

Ramazan ayı öncesi bir basın toplantısı düzenleyerek kısa provalar eşliğinde bazı açıklamalarda bulunan Sedat Dalar yapmış oldukları açıklama da iddialı olduklarını ve eski ramazanlara duyulan özlemi gidereceklerini açıklamıştı. Dalar, açıklamalarında sarf ettiği sözlerin gereğini yerine getirmenin keyfini yaşarken, oyunu izleyenlerse kahkahalarla gelecek seansı beklemeye başladı.

Kavuklunun Kısmeti adlı tek perdelik orta oyunu Ramazan ayı süresince Perşembe ve cuma akşamları saat 21:00’da seyirciyle buluşmaya devam edecek…

Anahtar Kelimeler: Özgün Oyuncular Grubuyla, Sedat Dalar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"