Eğitim

Özel Kalem Müdürlerine konferans

Özel Kalem Müdürlerine konferans
2014.07.17 00:00
| | |
7790

Beykoz Belediyesi eski Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül, Özel Kalem Müdürlerine “Protokol Kuralları” konulu bir konferans verdi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Özel Kalem Müdürleri Platformu tarafından Antalya’da düzenlenen Özel Kalem Müdürleri eğitim programı tamamlandı.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül, Özel Kalem Müdürlerine “Protokol Kuralları” konulu bir konferans verdi.

Muharrem Ergül’den Özel Kalem Müdürlerine konferans

Antalya’da 3 gün devam eden programın son konuğu olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül, kendisini dinleyen 216 Özel Kalme Müdürüne, “Ulusal ve Uluslararası Protokol Kuralları”nı anlattı.

Beykoz eski Belediye Başkanı da olan Muharrem Ergül, “Kimse, özel kalem müdürü olarak doğmaz. Çalışarak bir yerlere geliriz ve bu ve bu gibi organizasyonlarla kendimizi geliştiririz. Özel kalem müdürlerinin haritaları dünyadır ve her yer çalışma alanlarıdır. Bazen başkanların sizi dinlemediğinden yakınabilirsiniz ama biliniz ki başkanlar en çok sizi dinlerler" diyerek sözlerine başladı.

Ergül, açıklamalarının devamında, “Protokol konusu, tüm dünyada en büyük krizlere neden olan konudur. Birçok Başbakan, bakan ve büyükelçinin yaşadığı ve medyaya yansıyan konular, hepimizin aklındadır. Protokol kuralları, özel kalem müdürleri tarafından bütün detaylarıyla bilinmeli ve atlanmadan uygulanmalıdır. Protokolde, kişi kendini değil kurumu temsil eder. Bu bakımdan, protokolde kişisel unvan ve yaşın hiçbir önemi yoktur” dedi.


“MESLEKİ BAŞARININ % 40’I PROTOKOL”


Muharrem Ergül, mesleki başarının, % 30 dış görünüm ve kıyafet, % 30 bilgi ve beceri, % 40 temsil niteliği ve protokol bilgisiyle geleceğini hatırlatarak sözlerini tamamladı.

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan, Muharrem Ergül’ün sunumunu ilgiyle takip ettiğini açıklarken, Türkiye Belediyeler Birliği’ne ve katılımlarından ötürü tüm özel kalem müdürlerine teşekkürlerini sundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Marmara Belediyeler Birliği, Muharrem Ergül

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"