Beykoz'da öyle bir geçer zaman ki Eylül... 2

  • Güncelleme: 26.02.2015 19:55
  • Okunma: 21833 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yaklaşık bir ay süreyle devam eden yaz okulu dönemini kapattı.
Beykoz'da öyle bir geçer zaman ki Eylül... 2

"BEDES yaz okulunda final yaptı"

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yaklaşık bir ay süreyle devam eden yaz okulu dönemini kapattı. Yasemin Başlantı, Sema Babaoğlu ve Selahattin İnal’ın öğretmen olarak görev yaptığı yaz okulunu açmalarındaki amaçlarını, maddi imkânları sınırlı olan ailelerin çocukları olan bursiyerlerin, dönem içinde zorlandıkları derslerdeki eksiklerini tamamlamalarını sağlamak olarak açıklayan Dernek Başkanı Gülay Demirel, projelerine Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe’nin de destek verdiğini ve dernek olarak yapmış oldukları çalışmaların eğitimde fırsat eşitliği adına önemli olduğunu söyledi.

"Beykoz Belediyesi açılışı Hülya Polat ile yaptı"

Tarihi Beykoz Çayırı’nda yapılan Yöre etkinlikleri, Beykoz Belediyesi’nin açılış programıyla başladı. Başkan Muharrem Ergül’ün katılmadığı programın ev sahipliğini Ali Bilir yaptı. Tanıtım faslının ardından sahne alan Cengiz İncesu söylediği birkaç türkünün ardından sahneyi Karadenizli sanatçı Hülya Polat’a bıraktı. Hülya Polat zaman zaman duygusal, zaman zaman da hareketli türküleriyle halkı coşturdu.

"Beykoz Çayırı’nda Hüseyin Altın nostaljisi"

Beykoz’da bulunan yöre derneklerinin düzenlemiş olduğu etkinliklerin üçüncüsünde Çankırılı Yarenler bir araya geldi. Yıllara meydan okuyan Hüseyin Altın nostalji rüzgârı estirdi.

"Beykoz Çayırı’nda kardeşlik mesajları"

Beykoz Çayırı’nda düzenlenen yöre etkinlikleri kapsamında Kars Ardahan Iğdır Derneği de düzenlenen geceyle bölgesel kültürünü sergiledi. Kars Ardahan Iğdır Derneği’nin gecesinde adeta Güneydoğu rüzgârı esti. Sahne alan sanatçılar Kütçe türküler seslendirerek, bölge insanını eğlendirdi.

"Villa hırsızlarına jandarmadan operasyon"

Beykoz Acarkent'teki lüks villalarda hırsızlık yaptıkları belirlenen 1’i kadın 4 kişilik hırsızlık çetesi, jandarma operasyonuyla yakalandı. Çete elemanlarının evlerinde yapılan aramalarda çalıntı olduğu belirlenen 50 bin YTL değerinde ziynet eşyası, 2 adet silah, bilgisayarlar, cep telefonları ve mücevherler ele geçirildi. 

"Muhtarlar Derneği sosyal alana giriş yaptı"

Beykoz Muhtarlar Derneği uzun aradan sonra sosyal alana girerek, yardıma muhtaç insanlar için kolları sıvadı. Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç Başkanlığındaki muhtarlar derneği yapmış oldukları sosyal projeler kapsamında ilk olarak 300 çocuğu sünnet ettirdi.

2008 Yılı

Dost Beykoz, "Ramazan'da siyasetçi bereketi" manşetiyle yayımlanır. Sürmanşetinde "Çavuşbaşı ortalaması Beykoz'un üstünde" yazılı gazetede, ilk sayfadan şu haberler verilir:

- Beş yıl önce beş gün sonra

- Saadet Partisi adayını açıkladı: Salih Birinci

- Adem Sefer: "Kongreden güçlenerek çıkacağız"

- Önce yıkım kararı sonra ruhsat

- Paşabahçe Hastanesi'nde kapasite artırıldı

- Şenol Erener ve Halime Kuş MHP'de

Gazetenin iç sayfalarında ise şu haberler yer aldı:

"Kongreden güçlenerek çıkacağız"

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, iftar yemeğinde parti teşkilatına mesaj verdi. Adem Sefer, yerel seçimden önce ilçelerde bir Kongre süreci yaşanacağını ve bu Kongreler'den güçlenerek çıkacaklarını kaydederek, ardından yerel seçimlere yöneleceklerini belirtti.

"Engelliler OFD pikniğinde buluştu"

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve eşi Ayşe Ergül'ün katıldığı piknikte, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, eşi Necla Ergün ve BEDES Başkanı Gülay Demirel yer aldı. Omurilik Felçlileri Derneği (OFD) Beykoz Şubesi'nin organize ettiği piknikte, Yapımcı-Yönetmen Ülkü Erakalın da engellilere destek verdi.

"Cavit Gül 4 oy farkla rövanşı aldı"

İki yıl önce yapılan Kongre'de Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığı'nı Yüksel Kılıç'a bırakan Alibahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül, bu yıl yapılan seçimlerde 4 oy farkla yeniden Başkan seçilerek rövanşı aldı. Cavit Gül'e oy kullanan 38 muhtardan 21'i destek verdi.

"Çelikbilek ve Ergül birlikte Anaokulu açtı"

Özel İrfan Anaokulu'nun Kavacık Şubesi açıldı. Açılışı Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve eski Başkan Yücel Çelikbilek birlikte gerçekleştirdi.

"Beykoz Emniyeti'nden şehit ailelerine iftar"

Beykoz Emniyet Müdürü Hakan Boydak ve çalışma arkadaşları, şehit aileleri ve OFD mensuplarını, Çubuklu Biruni Marina'da düzenlediği iftar yemeğinde ağırladı. Gecede, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, iftara katılan misafirlerini kapıda karşıladı.

"Eski bürokratlar Turkuaz'da buluştu"

Kavacık'taki Turkuaz Restaurant'ı alarak görkemli bir açılış yapan Ahmet Yüce, yeni işyerinde dostlarına Tasavvuf Müziği eşliğinde bir iftar yemeği verdi. Açılışa, Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe ve eşi Gülgün Gökçe, Emniyet eski Müdürü Kaan Bal, Beykozspor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, ANAP Beykoz İlçe eski Başkanı Nezih Beykozlu, ADD Beykoz Şube Başkanı Füsun Sökmez, Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Taneri Vural ve Servet Şahin de katıldı.

"Yerel seçimler sadece Ergül'e yaradı"

Seçimlerin yaklaşmasıyla Belediye Başkanı Muharrem Ergül kanadında oluşan hareketlilik dikkat çekmeye başladı. Ergül, önemli ya da önemsiz ayırmaksızın hemen tüm açılış ve davetlere katıldı.

"Özgün oyuncular ayakta alkışlandı"

Özgün Oyuncular Grubu'yla yeniden tiyatro sahnelerine dönen Sedat Dalar'ın yönettiği tek perdelik 'Kavuklunun Kısmeti' adlı oyun, ilk sınavından başarıyla geçti. Tek perdelik oyunu izlemeye gelenler arasında Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe, BBP Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş, ADD Beykoz Şube Başkanı Füsun Sökmez, Ferit İnal Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Ziya Sökmez, İl Genel Meclis Üyesi İsmet Konca ve Beykoz Belediye Meclis Üyeleri de yer aldı.

"Çavuşbaşı ortalaması Beykoz'un üstünde"

Çavuşbaşı Belediyesi'nin kırtasiye yardımı dağıtım töreninde konuşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, eğitimde Çavuşbaşı'nın Beykoz'dan önde olduğunu söyledi. Beldede bulunan Ahmet Akça, Yavuzselim, Türker İnanoğlu ve Nene Hatun İlköğretim Okulları'nı dolaşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Çavuşbaşı Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç, 2 bin 572 öğrenciye kırtasiye seti dağıttı.

"Ergül söz verdi... Sahayı yapacak"

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, tüm Paşabahçelilerin merakla beklediği Paşabahçe Stadı'nın 'çim saha' olmasıyla ilgili plan ve projelerin hazır olduğunu söyledi. Başkan Ergül, "Gerekli teklifleri aldık. En kısa zamanda sahanın çimlendirilmesine başlıyoruz" şeklinde konuştu.

"Dehşet kazada can kaybı yok"

Kavacık'tan Soğuksu'ya uzanan yolda meydana gelen korkunç kaza sonucu ilçede yine hareketli saatler yaşandı. Otoyolu adeta savaş alanına çeviren kazada can kaybı yaşanmazken, kazada ağır yaralanan vatandaşlar Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

"Saadet Partisi adayını açıkladı: Salih Birinci"

Saadet Partisi MKYK, İstanbul İl Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri'yle yenilen iftar yemeğinde İstanbul'daki ilçe adaylarının isimlerini açıkladı. Saadet Partisi, Beykoz Adayının Salih Birinci olduğunu ilan etti.

2009 Yılı

Dost Beykoz'un manşetinde "Beykoz'da Ramazan bereketi" yazılıdır. Haberde, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ev sahipliğindeki Belediye sofralarında, toplumun farklı kesimlerinin ağırlandığı okurlara aktarılır. Gazetenin sürmanşetinde ise bugün Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan ve o günlerde ise Dost Beykoz'un Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürüten Muharrem Kaşıtoğlu'nun Saraybosna notları yer alır. Muharrem Kaşıtoğlu, o günlerde Beykoz Belediyesi'nin 'Kardeş Şehir' temaslarını başlattığı Bosna Hersek'in Konjic kentine, Meclis Üyeleri'nin gerçekleştirdiği geziyi kaleme almıştır.

Gazetenin ilk sayfasında ise şu haberler göze çarpar:

- Borç tartışması yeniden başladı

- Beykoz Kaymakamı ile 4 saat...

- Türkiye Partisi'nde sürpriz isimler

- Sarıgül'ün gençlerinden iftar sofrası

- CHP Beykoz'da sahipsiz mi kaldı

- Yeni Eğitim-Öğretim yılı açıldı

İç sayfadaki haberler ve kısa cümlelerle özetleri ise şu şekildedir:

"AK Parti'de Ramazan buluşması"

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, partinin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001'den itibaren görev yapan tüm yöneticilerini bir araya getirdi. Parti kurucularından meclis üyelerine kadar pek çok tanıdık simanın katıldığı yemekte Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Batu da vardı.

"Beykoz Kaymakamı ile 4 saat"

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, yerel basın temsilcileriyle Hükümet Konağı'nda biraraya geldi.  Yaklaşık 4 saat devam eden toplantıda gündeme ilişkin kimi konular ele alındı.

"300 kişilik salona 500 Çankırılı zor sığdı"

Yaren geleneğiyle Beykoz'da ilgi çekmeyi başaran Çankırı İli Orta İlçesi Elden Köyü Derneği, Ortaçeşme Çınar Düğün Salonu'nda üyelerine bir iftar yemeği verdi. Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün'ün de katıldığı iftar yemeğinde salon yetersiz kalınca izdiham yaşandı. Dernek görevlilerin zor anlar yaşadığı geceden her şeye rağmen Çankırılılar memnun ayrıldı.

"Soğuksu'da Süperstarlı iftar programı"

Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan etkinliğine katılan Türk Pop Müziği'nin Süperstarı Ajda Pekkan, Soğuksu Mahallesi'nde verilen iftar yemeğinde vatandaşlarla biraraya geldi. Vatandaşlar ise Süperstar Ajda Pekkan'a yoğun ilgi gösterdi.

"Belediye Meclisi'nde kürsü krizi"

Beykoz Belediye Meclisi gergin bir gün yaşadı. Belediye Meclisi'nin ses sisteminin yenilenmesi sonucu kürsünün kaldırılmasına tepki gösteren CHP'liler türbanlı üyeye de tepki gösterip Meclis'i terketti.

"CHP Beykoz'da sahipsiz mi kaldı?"

Kısa süre önce Silivri dönüşü CHP'li Meclis eski Üyesi Kamil Adnan Güler'in daveti üzerine Beykoz'a gelen CHP'li vekillerin, geliş amaçlarına farklı anlamlar yüklenmesine Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu'ndan tepki geldi. Dost Beykoz'u telefonla arayarak bir açıklama yapan Ayten Kayalıoğlu, 'milletvekillerinin önümüzdeki günlerde gelip Beykoz'un sorunlarıyla ilgileneceklerini' söyleyenlerin Beykoz'da CHP'nin bir İlçe Başkanı olduğunu unutmaması gerektiğini kaydetti.

"Mahmutşevketpaşa'da BBG operasyonu"

Biri Bizi Gözetliyor (BBG) yarışmasında oynatılma bahanesiyle lüks bir villada alıkonuldukları öne sürülen 9 genç kızın bulunduğu eve Jandarma operasyon düzenledi. Beykoz Riva Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, gece saat 23.00 sıralarında Mahmutşevketpaşa Köyü'nde havuzlu ve dubleks bir eve baskın yaptı. Operasyonda 9 genç kız kurtarıldı.

"Nehirler ve Köprüler Diyarı Bosna"

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri'nin aldıkları davet üzerine Bosna Hersek'in önemli şehirlerinden Konjic ile 'kardeş şehir' temaslarını başlatmak amacıyla bu bölgeye gitti. Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu, gezide edindiği izlenimlerini Dost Beykoz okurları için kaleme aldı.

"Beykoz'da Eğitim-Öğretim yılı heyecanı başladı"

Yurt genelinde olduğu gibi Beykoz'da da 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılı için ders zili çaldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İshakağa İlköğretim Okulu'ndaki kutlamalara katılarak öğrencilerin sevincini paylaştı.

"Beykozlu avcılar, askeri alana talip"

1970 yılından bu yana Beykoz'da faaliyet gösteren Beykoz Atıcılık ve Avcılık Kulübü, Türkiye genelinde elde ettiği başarılarla adını tarih sayfalarına yazdırdı. Avcılar, Kılıçlı Köyü'ndeki askeri alandan yer istedi.

"Beyaz Masa'dan 5 bin aileye Ramazan Yardımı"

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarına hız veren Beykoz Belediyesi Beyaz Masa Birimi, ilçedeki yardıma muhtaç 5 bin aileye, içinde temel gıda maddeleri bulunan erzak paketlerini ulaştırmaya başladı.

"Borç tartışması yeniden başladı"

29 Mart Yerel Seçimleri'nde Beykoz Belediye Başkanlığı'nı kazanan Yücel Çelikbilek, basın mensuplarıyla yapmış olduğu ilk toplantıda Belediye'nin 80 milyon lira borcu olduğunu açıklamış ve yeni bir tartışma başlatmıştı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in bu borcun altından nasıl kalkacağı ayrı bir merak konusu olurken, Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB), 850 bin lira ve üzerinde vergi borcu bulunanların listesini açıkladı.

"Hedef, BEKO Basketbol Ligi'ne dönmek"

Türkiye Basketbol Federasyonu 2. Ligi'nde mücadele edecek olan Beykozspor, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Takımın başına Gencer Baytimur'u getirdikten sonra kadrosunu büyük oranda yenileyen sarı-siyahlı ekipte hedef, BEKO Basketbol Ligi'ne yeniden dönebilmek...

2010 Yılı

Dost Beykoz Gazetesi'nin manşetinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yer almaktadır. Başkan Çelikbilek, 12 Eylül Referandumu dolayısıyla STK'ları dolaşmaktadır. 12 Eylül'ün "Demokrasi Bayramı" olacağını kaydeden Yücel Çelikbilek, Doğu Karadenizliler Derneği'ni ziyarette, Pakistan'da meydana gelen sel felaketi dolayısıyla Belediye olarak düzenleyecekleri yardım kampanyası konusunda da bilgi verir.

Gazetenin ilk sayfasında şu haberler yer alır:

- Beykoz Çayırı'nda Anadolu ruhu canlandı

- Beykoz'da hangi gazeteler okunuyor?

- Beykoz'da Tasavvuf Musıkisi ve Semazen

- BBP'de 12 Eylül 1980 İhtilali depreşti

- Vali Mutlu Beykoz'daydı

- Beykoz Belediyesi'nde Toplu Sözleşme

Dost Beykoz'un sayfalarında ise şu başlıklar dikkati çekmektedir:

"Taraflar mutlu: İmzalar atıldı"

Genel İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Nevzat Karataş ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in imzaladığı anlaşmaya göre, 1. yıl Belediye çalışanları yüzde 3 zam alacak. 2. yıl yüzde 2 zam ve artı enflasyon değeri kadar zam alacak olan personel, 3. yıl ise yine enflasyon değeri artı yüzde 3 zam alacak.

"Beykoz Çayırı'nda Anadolu ruhu canlandı"

Beykoz Belediyesi'nin hazırlıklarına günler öncesinden başladığı 10 bin kişilik iftar programı hedefine ulaştı. Beykoz Çayırı tarihi günlerinden birini yaşarken, 10 bin kişi hep birlikte iftar açtı.

"Beykoz'da hangi gazeteler okunuyor?"

Gazetelerin son derece önem taşımaya başladığı ve neredeyse tüm gazetelerin 'farklı düşüncelerle' anıldığı Beykoz'da en çok hangi gazete satın alınıyor? Dost Beykoz okurları bu soruya cevap verdi ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı. Buna göre Beykoz'da en çok Zaman Gazetesi okunurken, onu Türkiye Gazetesi ve Cumhuriyet Gazetesi takip ediyor. Sabah Gazetesi'nin dördüncü ve Posta Gazetesi'nin 5. olduğu sıralamada Milli Gazete altıncı ve Hürriyet Gazetesi ise 7. sırada yer alıyor.

"OSEL İlaç Sanayi icradan satışa çıkarıldı"

Beykoz Akbaba'da faaliyet gösteren OSEL İlaç Sanayi üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Beykoz İcra Müdürlüğü'nün 62 milyon 984 bin 606 liralık alacağı tahsil etmek üzere yürüttüğü davada fabrika, 18 milyon 6 bin 43 lira tahmini bedelle satışa çıkarıldı.

Taraf yazarı Kütahyalı, Beykoz'da ilgiyle karşılandı

Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu'nun Beykoz'a getirdiği Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'ya Beykozlular büyük ilgi gösterdi. Rasim Ozan Kütahyalı, Beykoz'daki okurları için 2 bin kitap imzaladı.

"Serum fabrikasına icradan yağma"

Akbaba Köyü'nde selden mağdur olan serum fabrikasının malları düşük fiyatlardan satıldı. Firma sahibi ise bir dedektif gibi iz sürerek, icra memurlarıyla rakiplerini, bir yemekte ve aynı karede gösterir şekilde fotoğraflamayı başardı.

"Galatasaray Riva'dan 750 milyon dolar bekliyor"

Riva'daki 1 milyon metrekareyi aşan arazisi için ruhsatı 4 yıl bekledikten sonra alabilen Galatasaray Kulübü, Eylül ayı içinde ihaleye çıkaracağı 844 villalık projeden 750 milyon dolar ciro bekliyor.

"Beykoz 1908'de Tarık şoku"

5 Eylül'de başlayacak lig maçları öncesinde hazırlıklarını devam ettiren Beykoz 1908 A.Ş. futbol takımında, genç golcü Tarık Tekdal'ın sakatlanması, camiada üzüntü yarattı.

2011 Yılı

Dost Beykoz'da yer alan haberler, 2011 yılında şu şekilde sıralandı:

"Kastamonu eşrafında düğün dayanışması"

Aynı zamanda Beykoz Devlet Hastanesi personeli de olan Habibe Temel ve Sarıyer Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Uzman Çavuş olarak görev yapan Hayri Aydın’ın nikâhlarını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı. Genç çiftin nikah şahitliklerini ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu ve Beykozlu Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir yaptı.

"2011- 2012 Eğitim Öğretim Yılı başladı

Kaymakam Aydın Ergün’ün eşi Nejla Ergün ile birlikte katıldığı Eğitim Öğretim Yılı’nın açılış programına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek, Başsavcı Nuh Tekin, Beykoz Belediye Başkan yardımcıları Nevin Çalışkan, Metin Torun ve Hacı Numan İlköğretim Okulu Ana sınıfının yapımını üstlenen hayırsever Alpaslan Tüylüoğlu katıldı.

"Bilal Karabacak ailesi büyüyor"

Çankırı İli Elden Köyü Derneği eski Başkanı Bilal Karabacak’ın kızı Ayşe Karabacak’ın nişan töreni Beytaş Havuzbaşı Tesisleri’nde yapıldı. Karabacak ve Uzun ailelerinden çok sayıda davetlinin katıldığı törende, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de aileleri yalnız bırakmazken, Kuran-ı Kerim okunarak başlayan nişan töreninde, çiftlerin yüzükleri aile büyükleri tarafından kesildi.

"CHP Genel Merkezi’nde Beykoz’u konuştuk"

Kader Gür’ün özel röportajı 

İlçe Başkanlığı yapmış olması hasebiyle Beykoz siyasetini oldukça iyi bilen, bununla birlikte, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde İstanbul 1. Bölge 13. sıradan milletvekili adayı olan ve daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturan Ayten Kayalıoğlu’nu Ankara Söğütözü’ndeki Genel Merkez binasının 8. katındaki makam odasında ziyaret ettik. CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Hayrullah Usta ve Dost Beykoz Halkla İlişkiler Sorumlusu Nurgül Kara ile gitmiş olduğumuz CHP Genel Merkezi’nde oldukça sıcak karşılandık.

"HAS Parti Beykoz’da Tahsin Torun’a emanet"

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Beykoz İlçe Teşkilatını kuran Beykoz’un tecrübeli siyasilerinden Salih Birinci’nin 12 Haziran 2011 Seçimleri’nin ardından İstanbul İl Başkanlığı’nda görevlendirilmesiyle boşalan Beykoz İlçe Başkanlık koltuğuna Tahsin Torun oturdu.

"Soğuksu’ya AB standartlarında İlköğretim"

Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın Soğuksu Mahallesi’nde yaptırmış olduğu İlköğretim Okulu’nun inşası hızla devam ediyor. Okulun yapımını üstlenen Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Duruk, Beykoz’a eğitim alanında hizmet etmenin kendilerini son derece bahtiyar kıldığını kaydederken, okulun Beykoz’daki okullar arasında en kalitelisi olması için yoğun bir uğraş verdiklerini söyledi.

2012 Yılı

Dost Beykoz'un manşeti ve iç sayfalarında yer alan haberlerde şu başlıklar kullanıldı:

"Beykoz'da 30 Ağustos tartışması"

Beykoz’da Cumhuriyetin Kuruluşunun 90. Yıldönümü kutlamaları gergin başladı. Hükümetin resmi törenlerde, resmi kurumların dışında Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasını yasaklayan genelgesini protesto eden İşçi Parti ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, gerginlik yarattı.

"Beykoz 50 milyon dolarlık yatırımla tanışacak"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 3 aylık aradan sonra yeniden basın mensuplarının karşısına çıktı. Beytaş Teras Kafe’de yerel basının köşe yazarları ve temsilcileriyle kahvaltı yapan Çelikbilek, daha sonra Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda bir sunum yaptı. Başkan Çelikbilek konuşmasında "Üç yıl içerisinde Beykoz 50 milyon dolarlık yatırımla tanışacak… Fen İşleri alanında başlatılan ihaleler bitti. Rakip firmalar İSFALT’ın kazandığı ihalelere itiraz ettiği için çalışmalar gecikti. Kamu İhale Kurumu’nun prosedürü gereği itirazlar nedeniyle üç ay gecikme yaşandı. Önümüzde ki hafta fen işleri alanında ki çalışmalar başlayacak" şeklinde konuştu.

"Bir keseri birde köpeği var"

Anadoluhisarı’nda tekne ustası… Saadettin Kazancı tek başına imalat yapıyor… Bir keseri bir de köpeği var. Yıllar önce hobi olarak başladığı işten artık para kazanmaya çalışıyor, 20 metrelik tekneler imal ediyor. Öncelikle bu işi hobi olarak yaptığını, para kazanmanın ikinci planda yer aldığını söyleyen Sadettin Usta, tekne yapımına adadığı hayatını sevimli köpeği 'Baby' ile idame etmeye çalışıyor.

"Hepinizi Diyarbakır’a bekliyorum"

Beykoz Muhtarlar Derneği, Beykoz’da 5 yıl görev yapan Kaymakam Aydın Ergün'ü bir veda kahvaltısıyla uğurladı. Kaymakam Aydın Ergün, duygu yüklü konuşmasında, Beykozluları Diyarbakır’a beklediğini söyledi. Aydın Ergün, "Siz ne kadar zeki olursanız olun, sizinle çalışanlar olmazsa olmaz. Yani bu işler bir ekip işidir. Ben yerel yönetimlere çok önem veriyorum. Gideceğim yer olan Diyarbakır’da da bu çizgiyi yakalamaya çalışacağım. Hepinizi Diyarbakır’ın Sur ilçesine bekliyorum" şeklinde konuştu.

"Şişmanoğlu’na eğitim plaketi"

Eğitime sağladığı katkıları nedeniyle işadamı Alpaslan Tüylüoğlu ve sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu’na Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Hacı Numan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programla birer teşekkür plaketi verdi.

"Başkanı gelin damat karşıladı"

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Sedat Kuvel’in kızı Yıldız Kuvel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri’nde yapılan düğünle, yaklaşık 4 aydır nişanlı olduğu Erdem Arıcı ile evlendi. İrfan Koleji’nde din dersi öğretmeni olan Yıldız Kuvel ve Erdem Arıcı’nın nikâhlarını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı. Başkan Çelikbilek’in tesis girişinde gelin damat odasına giden evlenecek çiftlerle karşılaşması, “Başkanı gelin damat karşıladı” şeklinde espri konusu oldu.

"Ali Şişman için eller semada"

Antalya’daki evinin balkonundan düşen Beykozlu işadamı için sevenleri dua ediyor…

Ali Şişman İstanbul Memorial Hastanesi’nde hayat mücadelesi veriyor. Beykoz Rizeliler Derneği’nin kurucularından Sanayici ve işadamı Ali Şişman’ın hayat mücadelesi sürüyor. Antalya’daki evinin balkonundan düşerek beyin kanaması geçiren Ali Şişman Özel Bodrum Hastanesi’ne verdiği 6 günlük yaşam mücadelesinin ardından helikopterle İstanbul Memorial Hastanesi'ne nakledildi.

2013 yılı

Geçen yılın Eylül ayında Dost Beykoz'da yer alan kimi haberler ve başlıkları, şu şekilde sıralandı:

"Muharrem Kaşıtoğlu Başkan vekili oldu"

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) toplantısında, dönem Başkan, Başkan Vekili, Kâtip Üyeler ve Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantı sonucunda ise Beykoz Belediye Meclisi Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, ‘Başkanvekili’ olarak seçildi. Kaşıtoğlu, 4 yıl boyuca bu görevde kalacak.

"10 kişilik rakibiyle evinde berabere kaldı"

2013-14 Sezonuna şok mağlubiyet ile başlayan Beykoz 1908 A.Ş. evindeki ilk maçından ancak tek puan çıkarabildi. Alibeyköy Parseller maçında alınan farklı mağlubiyetin ardından ilk iç saha maçında alacağı skor merak konusu olan sarı-siyahlılar maça biran önce golü bulabilmek için atak, ancak stresli bir görünümde çıktı. Tribünlerden kendisini destekleyen taraftarlarına galibiyet sevinci yaşatabilmek için yeteneklerini zorlayan futbolcular gol noktalarında, son hamlelerde ciddi bir görüntü sergileyemeyince 36 dakika sahada 10 kişi kalan rakibini geçemedi.

"Bayan Çelikbilek’ten yeni çiftlere nasihat"

Beykoz Belediyesi tarafından toplu olarak nikâhları kıyılan 22 çift, yeni bir başlangıç için birbirlerine bağlılık sözü verdi. Yaşam boyu birliktelik için 'EVET' diyen çiftler, objektiflere mutlulukla poz verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Muhterem Eşi Ayşe Çelikbilek, nikâh şahidi olduğu Selda-Kubilay Avşar çiftine öğütler verdi. Bir ömür boyu mutluluğun 'sabır etmekten' geçtiğini anlatan Bayan Çelikbilek, "Bizim 9 çocuğumuz, 6 torunumuz var. Evliliğimizin temelini ise sabır oluşturuyor. Çiftlerin mutluluğu için anlayışlı olmak çok önemli" dedi. Yücel Çelikbilek ile evlilikleri hakkında ‘çok özel’ bilgiler veren Bayan Çelikbilek’in sohbetinde sadece Dost Beykoz vardı.

"Bizleri Yıpratmayın!"

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz'un yönetilememesine yönelik Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştirirken, basına da mesaj gönderdi: Bizleri Yıpratmayın! Beykoz Belediyesi'nin deprem konusunda neler yaptığıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmemesini eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Yavuz, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından verilen hibenin de nereye gittiği konusunda henüz bir açıklama yapılmadığını kaydetti. Toplantıda basına çağrıda da bulunan Bahadır Yavuz, bu dönem CHP olarak Beykoz'da çok sayıda Aday Adayı çıkardıklarını kaydederek, "Bizleri yıpratmayın! Bizler bu durumu bir zenginlik ve Beykoz'da seçimi kazanmak şeklinde değerlendirmekteyiz. Basınımızda, Aday Adaylarımız hakkında yakışıksız ifadeler kullanılmasını ise doğru bulmuyorum" şeklinde konuştu.

"Ceceli Beykoz’da fırtına oldu 'ES'ti..."

Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen Toplu Nikâh Töreni'nden sonra sahneye çıkan Mustafa CeCeli, onbinlerce Beykozluya keyifli dakikalar yaşattı. Henüz 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli, sahnede kaldığı süre içerisinde şarkı söylemenin yanısıra bateri, darbuka ve org da çaldı. Onbinlerce Beykozlu'yla birlikte şarkı söyleyen Mustafa Ceceli, konser başlangıcında Beykoz'da yaşadığını belirterek, "Ben de Kanlıca'da oturuyorum" diyerek komşularına selam gönderdi.

"30 Ağustos’ta yine bilindik tepkiler vardı"

Beykoz Belediye binasının önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91. Yıldönümü kutlamaları, Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından sona erdi. Törene Beykoz'dan çelenkle katılan İşçi Partisi (İP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise devlet erkânının ayrılmasının ardından, yeniden saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz'un alana getirilen parti minibüsünden çekilen mikrofonla konuşma yaptığı günde, İP Başkanı Eyüp Bostan, tören sonu alandan ayrılırken devlet erkânına tepki gösterdi. Kendilerine protokolde yer bulamamaktan ve devlet erkânı alandayken çelenk koyamamaktan yakınan Bostan, "Devlet ve milleti ayırmayın!" diye bağırdı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz