Otağtepe’de yangın korkusu yaşandı

  • 2014.09.11 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:35
  • Okunma: 10517 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Otağtepe’de, çatısında tadilat çalışması yapılan 5 katlı binada yangın çıktı.
Otağtepe’de yangın korkusu yaşandı

İzolasyon malzemelerinin tutuşması nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı.

Beykoz, Kavacık, Çavuşbaşı ve Ümraniye itfaiye gruplarının müdahale ettiği yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmalardan sonra kontrol altına alındı. 

Kavacık Mahallesi Otağtepe Caddesi Taman Sokak'taki 5 katlı binanın çatısında tadilat çalışması yapılırken yangın çıktı. Binanın çatısında izolasyon malzemelerinin tutuşması sonucu çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Binada yaşayanlar tahliye edildikten sonra çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. İhbarlar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Kısa sürede yangına müdahale eden itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı. İçten yanmaya devam eden alevleri söndürmek kolay olmadı. Zaman zaman büyüyen alevler takviye ekiplerin de gelmesiyle kontrol altına alındı. 

Bina sahibi Hacı Necati Akyüz, yangının çatıdaki izolasyon malzemelerinin tutuşmasıyla çıktığını söyledi. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangın sırasında maddi hasar meydana geldi. Bir görgü tanığı da binada çalışma yapan işçilerin çay içtikleri sırada izolasyon malzemelerinin tutuştuğunu ve alevlerin büyüdüğünü söyledi.

Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz