Osman Şimşek’ten Beykoz halkına çağrı

  • 0
  • 11269
Osman Şimşek’ten Beykoz halkına çağrı

14 Mayıs seçimlerine yönelik son günlerde yaşanan tartışmalara değinen Osman Şimşek, milletin engin irfanıyla, basiretli ve ferasetli bakış açısıyla doğruyu mutlaka ortaya koyacağını söyledi.

Kamplaşma, kin ve nefretin ülkenin sosyolojisine büyük zararlar vereceğini de ifade eden Şimşek açıklamasında şöyle dedi:

Değerli kardeşlerim, ülkemiz yine bir seçime doğru gidiyor. Rabbim hakkımızda hayırlara vesile kılsın. Hepimizin içinde olduğu vatan gemisi zarar görmeden selâmetle limana yanaşması her vatanını sevenin arzusudur. Dilerim seçimler kazasız, kavgasız, ayrışma ve ötekisiz bir şekilde kardeşçe bir yarışla sonuçlanır.

Millet iradesinin tecellisi, kim kazanırsa kazansın çok önemli ve değerlidir. Seçim sonrasında yine beraber ve yan yana yürüyeceğimiz bir iklimin oluşması gönülden istediğimiz bir arzudur. Kamplaşma, kin ve nefret ülkenin sosyolojisine büyük zararlar vereceği aşikârdır. Bu nedenle siyaset dilinin bütünleştirici, kapsayıcı ve kucaklayıcı olması çok önemlidir.

Çok arkadaşım bana sorduğunda bu genel duygularımı ifade etmekteyim. Bildiğiniz gibi şahsım kısa süre önce bir kaza geçirdim ve elim bir acıyla hayatımız altüst olmuş ve kederli bir zaman süreci yaşadım. Bu nedenle etkinlikler, çalışmalar benim için ikinci planda kaldı. Daha çok kendi ekseninde ailem ve yakın çevremle birlikte olmaya ve bu sürecin ağırlığını hafifletmeye çalıştım.

Bu anlamda siyasetle de fazla haşır neşir olamadık. Ama elbette siyasi arenadan bir sürü insan bizleri ziyaret ederek fikirlerini ve fikirlerimizi birlikte değerlendirdik. Burada benim durumum bellidir, mensubu olduğum ideolojik ve inanç değerleri her zaman duruşumun anlamını ifade etmiştir. Bunun dışında bir anlam aramak iyi niyetle bağdaşmaz.

Toplumun size atfettiği kişiliği ve beklentiyi her zaman taşımak durumunda olan biri olarak bizzat insanımıza yönlendirme yapmak insanların kişiliğini rencide edici bir durum olarak görürüm ve bilirim ki benim milletim engin irfanıyla, basiretli ve ferasetli bakış açısıyla doğruyu mutlaka ortaya koyacaktır. Bu anlamda bu seçimlerin ülkemize, bölgemize ve insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Haber Merkezi

Beykoz’u anlatan bütün kitapları çöpe atın
Önceki Beykoz’u anlatan bütün kitapları çöpe atın
Beykozlu spor adamı TFF programında konuştu
Sonraki Beykozlu spor adamı TFF programında konuştu