Osman Dede gençleri geride bıraktı

  • 0
  • 10617
Osman Dede gençleri geride bıraktı
Osman Dede gençleri geride bıraktı
Osman Dede gençleri geride bıraktı
Osman Dede gençleri geride bıraktı

Beykoz Belediyesi'nin spora teşvik etmek amacıyla geçen yıl başlattığı halk koşusunun ikincisini düzenledi.

Belediye önünde başlayan koşuya yağmura rağmen 7’den 77’ye yüzlerce Beykozlu katıldı.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de katıldığı koşu sekiz kategoride yapıldı. Toplamda 26 bin TL’lik ödülün dağıtıldığı koşuda birincilere 1.500 TL, ikincilere 1.000 TL, üçüncülere ise 750 TL para ödülü verildi.

Yüzlerce Beykozlu yağmura rağmen koştu

Beykoz Belediyesi Başkanlık binası önünden saat 10.00 da başlayan II. Geleneksel Halk Koşusu’na yağmura rağmen katılım yüksek oldu.

Her yıl 6 Mayıs tarihinde düzenlenen yarışların Beykozluları spor ortak paydasında buluşturması hedeflediğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Sporun günlük yaşamımızdaki önemine dikkat çekmek amacıyla başlattığımız bu koşuyu geleneksel hale getirdik’ dedi. 

7’den 77’ye yüzlerce Beykozlu halk koşusuna katıldı

10 bin metrelik Yol Koşusu ve 5 bin metrelik Halk Koşusu olmak üzere iki kategoride yapılacak koşuda dereceye giren ilçe sakinleri Beykoz Belediyesi tarafından çeşitli miktarda para ödülü ile ödüllendirildi. Yaş sınırının olmadığı Halk Koşusu’na katılım için sadece ilçede ikamet etmek koşulu arandı.  Erkek ve bayan katılımcıların ayrı kategorilerde yarışacağı organizasyonda birinci olanlara 1500’er TL, ikinci olanlara 1000’er TL, üçüncü olanlar ise 750’er TL verildi.

Yağmur koşuya engel olmadı

Yol yarışlarında  14–19 Yaş’ta kadınlarda Mevla Yıldız, erkeklerde Yahya Tedbirli, 20–34 Yaş’ta kadınlarda Özlem Kaya, erkeklerde Ali Haydar Tekgöz ve 34 yaş ve üzerinde kadınlarda Lütfiye Kaya erkeklerde Abdülkadir Türk, Halk Koşusu’nda ise  kadınlarda Miray Gür erkeklerde Erdem Güler birinci oldu.

Birçok genci geride bırakarak halk koşusunu tamamlayan 82 yaşındaki Osman Yavuz’a ise üstün başarı madalyası ile 750 lira ödül verildi.

Haber Merkezi

2. Ayhan Dilek Sevgi Turnuvası'nda Final
Önceki 2. Ayhan Dilek Sevgi Turnuvası'nda Final
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz