Yaşam

ÖSEV’den okuma okulu

ÖSEV’den okuma okulu
2014.07.27 00:00
| | |
6297

İsmail Özseçkin Vakfı (ÖSEV), Beykoz’da yeni bir projeyi daha hayata geçirerek, “ÖSEV Okuma Okulu” günlerini başlattı.

Türkiye Okuyor Kampanyası kapsamında Beykoz’da yeni bir projeyi daha hayata geçiren İsmail Özseçkin Vakfı (ÖSEV), , “ÖSEV Okuma Okulu” günlerini başlattı.

İlk etapta 13 hafta sürecek olan Okuma Okulu Projesi’nde; okuma alışkanlığının kazandırılması, okumanın hayat tarzı haline getirilmesi, bilinçli okuma becerisinin kazandırılması, okurken dikkat edilmesi gereken hususların kavranması, sık yaptığımız okuma yanlışlarının düzeltilmesi ve seçilen temel eserlerin etkin okunmasını sağlanması amaçlanıyor.

Okuma Okulu Projesi kapsamında, ÖSEV okuma dostları her hafta Perşembe günü Vakfın merkezinde, Danışman Sevim Arslan’ın rehberliğinde bir araya gelerek okuma etkinlikleri yapmaya devam edecek.

Okuma akşamlarında Sevim Arslan’ın deyimiyle; “Kitabı yüreğinin bir parçası yapıp, kitapla yaşamayı felsefe haline getirmek amacıyla çıkılan bu yolda, yolları okumada kesişen okuma dostları” ünlü şairlerden şiirler, yazarlardan denemeler, hikayeler okuyup, ayrıca 13 hafta boyunca her ay 2 kitap okuyarak, 13’ü Türk Klasiklerinden, 13’ü de Dünya klasiklerinden seçilen 26 kitabı okuyarak, okudukları bu kitaplarla ilgili çeşitli sunumlar hazırlayacak ve kazanımlarını birbirleriyle paylaşacaklar.

Ayrıca bazı haftalarda da seçkin yazarların, şairlerin, misafirlerin de katılımıyla daha da renklenecek olan okuma günlerine katılan sürpriz konuklar eserlerini okuma dostları ile paylaşacaklar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: ÖSEV, Okuma Okulu, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"