Yaşam

Ortağını vurup canına kıydı

Ortağını vurup canına kıydı
2014.08.14 00:00
| | |
5725

4 yıl önce iflas eden, yeniden iş kurunca bu kez de alacak verecek yüzünden bunalıma giren Beykozlu iş adamı Cevat Kara ortağını vurup, kendisini öldürdü.

Tuzla Tersaneler Bölgesi'nde firmalara taşeron hizmeti veren bir işyeri bulunan 2 çocuk babası Giresunlu Cevat Kara, 4 yıl önce iflas etti. Kara, bir süre sonra Pendik Fırıncılar Derneği Başkanı Niyazi Özdemir'le ortaklık kurarak bir fırın açtı. Ancak Kara ile Özdemir arasında alacak verecek anlaşmazlığı doğdu. 

ORTAĞA 4 EL ATEŞ

Önceki gün ortağı ile konuşmak üzere Pendik Esenler Mahallesi Yayalar Caddesi üzerindeki Pendik Fırıncılar Derneği'ne giden Kaya, yaşanan tartışma sırasında Özdemir'e 4 el ateş etti. Göğsüne ve karnına isabet eden 3 kurşunla ağır yaralanan Özdemir kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde ölüm kalım mücadelesi veriyor. Olayın ardından kayıplara karışan ve Pendik Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından her yerde aranan Kara, iddiaya göre bir yakınıyla irtibata geçerek, "Beni bu hale sokanların hepsini öldüreceğim" dedi. Kara daha sonra, boşandıktan sonra birlikte yaşamaya başladığı N.H. adlı kadının Beykoz Soğuksu Mahallesi Ede Sokak'ta evine gitti. N.H. kapıyı açmayınca, Cevat Kara evin önünde başına tek el ateş etti. Ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kara'nın beyin ölümü gerçekleşti. 

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Doktorların tavsiyesi üzerine aile tüm organlarını bağışladı. Ancak Ankara'dan gelmesi beklenen ekip İstanbul'a ulaşamadan Kara hayatını kaybetti. Kara memleketi Giresun'da toprağa verildi.

Beykoz ve Pendik emniyeti her iki olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cevat Kara, Emniyet, Giresun, Niyazi Özdemir, Silah

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"