Ortaçeşmespor'u kırmızı kart yıktı

  • Güncelleme: 25.12.2018 07:16
  • Okunma: 4151 kez
  • Yorum: 0
Beykoz derbisi olarak nitelendirilen, Ortaçeşmespor ve Çavuşbaşıspor arasındaki karşılaşmaya yönelik tartışmalar devam ediyor.
Ortaçeşmespor'u kırmızı kart yıktı

İstanbul 1. Amatör Lig 17. Grup maçı öncesi 3 puanlık bir avantajla lider durumda olan Çavuşbaşıspor'u konuk eden Ortaçeşmespor'un, müthiş bir taraftar desteğine rağmen maçtan beraberlikle ayrılması camiada üzüntüye neden oldu.

Bordo - Beyazlı ekibin başkanı Mazlum Çoktin müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, müsabakanın ilk yarısının sonlarına doğru çıkan kırmızı kartı, kendileri açısından son derece ağır bir karar olarak nitelendirdi.

"Biz bu kararın takım oyunumuzu fazlası ile etkilediği inancını taşımaktayız. Oysa pozisyonda kasti bir hareket yoktu. Normal bir faul olayı vardı. Çıkan ikinci sarı kartın ardından kırmızı kartla oyun dışı kalan Uğur Öztürk takım kurgusunda çok önemli rolü olan bir sporcumuzdu." şeklinde konuşan Mazlum Çoktin şöyle devam etti:

"O andan sonra rakibimiz karşısında hem 1 kişi eksik oynamanın hem de bu değerli futbolcumuzun boşluğunun doldurulamaması sonucu maçtan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldık. Maçın son bölümünde risk aldık, ataklara çıktığımız anlarda rakibe de pozisyonlar verdik. Bu maç artık geride kaldı, hedefimizden şaşmamızı kimse beklemesin.” 

Mazlum Çoktin yaptığı açıklamaların devamında maça olan büyük ilgi ve taraftarlarından gelen büyük destek nedeni ile teşekkürlerini iletirken, Ortaçeşmespor’a gönül verenler galibiyet sevinci yaşatamadıkları için ise son derece üzgün olduklarını ifade etti.

Mazlum Çoktin, "Ortaçeşmespor tarihinin en yoğun tribünleri altında oynanan karşılaşmada ilk dakikadan son düdüğe kadar takımlarına müthiş bir destek veren taraftarlarımıza teşekkürlerimizi iletmek isterim. Diyeceğim o ki bu büyük taraftarlara üst ligler fazlası ile yakışır. Bunun için tüm imkanlarımızı seferber edip profesyonel liglere uzanan büyük bir maratonu başlatmış bulunmaktayız. Önümüzdeki sezon kesinlikle 1. Amatör Ligde oynamayacağımızı herkesin bilmesini isterim. Öte yandan bu beraberlik bizi gruptaki iddiamızdan vazgeçirmeyecektir. Hafta başı antrenmanlarımız ile yeni bir galibiyet serisini başlatacağız. Başımız dik alnımız açık maçlarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Spor Servisi