Ortaçeşmespor işini erken gördü

  • 17.06.2019 09:43
  • Okunma: 5123 kez

Talip ERCAN


İstanbul Amatör liglerinde son karşılaşmaların da oynanması ile sezon maçları da tamamlanmış oldu.

Gözler artık 2019-20 Sezonuna çevrilmiş durumda. Bu konuda elini çabuk tutan kulübümüz ise Ortaçeşmespor oldu.

Geçen sezon camiaya müthiş bir güç ve renk katan Mazlum Çoktin ile belirlenen hedefin ilki yani Süper Amatör Lige çıkma beklentisi karşılığını buldu. Şimdi ise Süper Amatör Ligden sezon sonunda Bölgesel Amatör Lige çıkma hedefi var. Bunun için maddi-manevi tüm hesaplar ince elenip sık dokunarak yapılmakta. Geçen sezondan gelen başarılı kadroya dış transfer döneminde önemli takviyeler yapıldı. Çetin Nalbantoğlu ile yola devam ediliyor.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımı ise Dernek Yönetimi olarak Mayıs ayında yaptığı Olağan Kongresinin ardından Zeki Aksu Başkanlığında isimlerin yenilendiği bir süreci geride bıraktı. Bayram sonrasındaki ilk toplantıda ise görev dağılımını yaptılar. Camiada bu sezon oluşturulacak kadronun heyecanı yaşanmaya başladı.

Kavacıkspor geride kalan 2 haftalık süreçte İstanbul Süper Amatör Lig Yükselme Grubuna çıkama başarı gösterirken hedefine ulaşamasa da bu anlamda iyi bir deneyim kazanmış durumdalar. Sezon sonunda Beykoz Belediye Meclisi Üyesi olan ve seçimlerden önce görevinden istifa eden Suat Yıldız’ın yerine yapılan kongre sonunda Bedri Güntay Başkanlık görevine seçildi. Futbol takımında aktif bir oyuncu ve de takım kaptanı olan Güntay sanırım hedefi olan bir takım kuracaktır.

Beykoz İlçesini Süper Amatör Ligde temsil eden diğer takımlarımdan da gelecek haberler ilçe spor kamuoyunda merakla beklenmekte. Ortaçeşmespor gibi 1.Amatör Ligden gelen Çavuşbaşıspor’da takımı şampiyon yapan Erdal Yıldırım ile yeni sezon için de anlaşma sağlamış durumda.

Okulların tatile girecek olması gözleri değişik spor dallarında yapılacak Yaz Dönemi Spor Okullarına çevirmiş durumda. Kulüplerimiz bu yolda duyurularını gerek sosyal medya hesapları ile gerekse de değişik yerlere astıkları pankartlar ile duyurmaya başladı.

Kimi zaman aklımdan geçmiyor değil gerek Beykoz İlçemizde, gerekse de İstanbul genelinde spor kulüp sayıları fazlamı diye. Aslına bakacak olursak gençlerimiz, çocuklarımız daha doğrusu geleceğimiz açısından baktığımızda fazla olması mantıklı olabilir ancak uygulamada ve de örneklerinde gördüğümüz gibi maalesef art niyetli ya da samimi olmayan birçok kulübü de görmüyor değiliz.

Tabii ki bu olumsuz örneklerin dışında gerçekten de çok güzel hizmet sunan kulüplerimiz de yok değil. İlçe Belediyelerince Spor Kulüplerine yapılan yardımlarda ince çizgi de bu olsa gerek. Falanca kulüp bünyesinde 200-300 sporcu bulunmakta iken, filanca kulüpte sadece bir takım olarak ki o da muhtemelen A Takım olmakta lige katılım sağlamakta. Maddi yardım konusunda çok ince ayrıntılar dikkate alınmalı yoksa tepkilerin önü alınamaz.

Önümüzdeki ayki sayımızda artık bol transfer haberini de almaya başlayacağımızdan kulüplerin yeni sezon yapılanmaları konusunda bolca konuşulacak, yazılacak şeyler olacak.

Anahtar Kelimeler: Ortaçeşmespor

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları