Spor

Ortaçeşmespor'de değişim rüzgarları esiyor

Ortaçeşmespor'de değişim rüzgarları esiyor
16.11.2018 09:54
| | |
2735

İstanbul 1. Amatör Ligi, Beykoz temsilcilerinden Ortaçeşmespor’da değişim rüzgarları her açıdan kendisini hissettirmeye devam ediyor.

Sezon başında takımı Beykoz İlçesinin sevilen, saygı duyulan bir ismi olan Çetin Nalbantoğlu’na teslim eden Bordo-Beyazlılar Kulüp olarak Kurumsallaşma anlamında ciddi mesafeler kat etmeye başladı.

 

İlk etapta kulüp tesislerine başlayan çalışmalar ile gelen konuklarını ağırlayacakları özel bir bölüm yapan Yönetim, ardından İASKF ile ortaklaşa yapılan bir çalışma ile yıllardır yokluğu hissedilen, Kış aylarında sıkıntı yaratan tribünlerde bir kapalı alan yapmış idi.

Bu sezon Kulüp camiasına dahil olan Kapalıçarşı’da bulunan Çoktin Döviz-Altın A.Ş. Sahibi Mazlum Çoktin vermiş olduğu maddi-manevi katkılar ile ileriye dönük yeni hedefler belirleyen Beykoz ekibi tam anlamı ile kabuğunu kırmış durumda.

Ortaçeşemspor denince akla iki isim gelmekte bunlardan biri Kulüp Tesislerinden Sorumlu Yönetici Ramazan Ergin ve bir diğeri ise kulübün her şeyi konumunda olan Genel Kaptan Serkan Çanur. Beykoz temsilcisinde gelinen noktayı yeni hedefleri konuştuğumuz Serkan Çanur Dost Beykoz’a yaptığı özel açıklamalarda hedeflerini oldukça yüksek tuttuklarını söylerken hem Teknik hem de İdari anlamda yaşanan değişim sürecinin daha üst seviyelere taşınacağının bilgisini verdi.

"Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki yıllardır takımı saha içinden idare ettiğimden, uzun yılların ardından tribünlere dönmenin heyecanı bir başka güzel. Burada takıma gönül veren sevdiğimiz insanlar ile taraftarlarımız ile birlikte takıma destek olmaktayız. Saha içinde ise görev ve sorumluluğu aramıza yeni dahil olan ve kısa sürede camiamızda sevilen sayılan bir isim olmayı başaran Mazlum Çoktin Kardeşimiz devrettik. Ortaçeşmespor’da yaşana bu değişim süreci tribünlerimize de yansımaya başladı. Maçlarımıza birçok bayan izleyicimiz, genç kardeşlerimiz de gelmeye başladı. Öte yandan Anadoluhisarı’ndan gelen kardeşlerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim ” diye konuşan Çanur daha sonra şu ifadelerde bulundu:

Bu sezon Çetin Hocamız ve futbolcu kardeşlerimiz bizi hedeflene noktaya taşıyacaktır. Şu an genel tabloya bakıldığında ikinci yarı maçlarını da şampiyonlukta ve ilk ikideki iddialı takımlar ile evinde oynayacak olmanın avantajı görülmekte. Hayırlısı ile bu sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz ve ardından Süper Amatör Ligde yapacağımız ciddi takviyeler ile üst düzey takımlardan biri haline geleceğiz. Bu süreçte mahallemiz sakinleri ile de onların yeniden takımlarına destek olmaları için birebir temaslarımız olacak ”

Ortaçeşme Spor Kulübü olarak sadece sportif anlamda değil sosyal sorumluluk projeleri ile de yani bir sayfa açtıklarının altını çizen Serkan Çanur, "Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde TOFD Beykoz Şubesine bir ziyaret gerçekleştirip, beraberinde getirdiğimiz tekerlekli sandalyeleri teslim ettik. Bu konuda da bize en büyük destek Mazlum Çoktin kardeşimizden geldi. Allah ondan razı olsun, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere verdiğimiz tekerlekli sandalyeler ile biz kapıyı araladık. TOFD Beykoz Şubesi bizim kulübümüzün yüz metre ötesinde bulunmakta. Bizlere ne zaman ihtiyaç duyulsa her konuda yanlarında olacağız” 

Sosyal Sorumluluk projelerinin sadece TOFD Beykoz Şubesi ile sınırlı kalmayacağını da sözlerine ekleyen Serkan Çanur, İlçemizde bulunan fedakarca hizmet sunan bu tür kurumlara ziyaretlerimiz devam edecek. Bu konuda bir takvim belirledik. Özel Eğitimli çocuklarımız da olmak üzere ziyaretlerimiz devam edecek. Onların yüzünü güldürebilirsek bir tebessüm yaşatabilirsek ne mutlu bizlere. Bütün bu proje çalışmalarımız ifade etmeye çalıştığım gibi Kulübümüze Kurumsal bir kimlik de kazandıracak. Daha önce bizler de farkındayız ki içine kapalı bir kulüp görüntümüz vardı, ancak bundan sonraki süreçte dikkatleri çeken, fazlası ile fark edilen örnek bir kulüp haline geleceğimize eminim” dedi.

Spor Servisi / Talip Ercan

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ortaçeşmespor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"