Spor

Ortaçeşmespor’da sessizlik bozuldu

Ortaçeşmespor’da sessizlik bozuldu
13.10.2015 19:04
| | |
4021

İstanbul Süper Amatör Lig 2. Grup'ta uzun süre liderliğini sürdüren ve geçen hafta sonunda averajla ikinci sıraya inen Ortaçeşmespor'da sessizlik bozuldu.

İstanbul Süper Amatör Lig 2.Grubunda uzun süre liderliğini devam ettirdikten sonra geride kalan hafta sonunda averajla ikinci sıraya inen Ortaçeşmespor'da sessizlik bozuldu.

Bir önceki iç saha maçında karşılaştığı Çatalca Öznakkaşspor maçında çıkan saha içi gerilimi nedeni ile maçlarının 1-1 iken tatil edilmesinden sonraki gelişmeleri değerlendiren Ortaçeşmespor Genel Kaptanı Serkan Çanur tam anlamı ile bir onu mücadelesi verdiklerini söylerken, "Para ile kurulan her şey yıkılmaya mahkumdur, oysa onu ile kurulan her şey devam eder. Biz Amatör Futbol camiasına bunun en güzel örneklerini sunan bir takım hüviyetindeyiz. Eğer ki ortada bir sorun var ve yaşanmış ise futbolun içinde olan herkesin görüşü dikkate alınmalı idi. Tamam Öznakkaş maçında gerilimli bir ortam oluştu ancak, bu sorun giderilmekte iken hakemin maçı tatil edip soyunma odasına gitmesi ile elbette üzüntü yaşadık. Sahada güvenlik güçler de vardı, Saha Komiserinin de görüşleri dikkate alınmalı. Sadece hakem raporu ile direk Ankara'ya dosya havale ediliyorsa, bu işte bir yanlışlık var demektir. O halde Saha Komiserlerine de gerek yok tezi ortaya çıkar" diye konuştu.

Bordo-Beyazlı ekibin Genel Kaptanı Serkan Çanur açıklamalarının devamında, Hadi diyelim ki Öznakkaş maçı hataları ile sevap ve günahları ile geride kaldı, peki Bakırköyspor maçında yaşadıklarımızı kim izah edecek. Biz her zaman hakemlerinde birer insan evladı olduğunu düşünüp hataların olabileceğini söyledik. Ancak bu hatalar bir maçta üst, üste defalarca yaşanıyorsa orada durup düşünmeden de edemiyoruz. Bakın bir kez daha izah ediyorum, biz bir onur mücadelesi veriyoruz, tarihimizde en iyi çıkışlardan birin yapmamıza karşın önümüz mü kesilmek isteniyor diye düşünmekteyiz. 1-O önde iken uydurma bir penaltının muhatabı olduk, bariz bir penaltımız verilmedi rakip kaleci ceza sahası dışında topa elle müdahale edince kırmızı kartla oyun dışı kaldı, onun yerine giren arkadaş da ilk pozisyonunda aynı hatayı yaptı, ancak hakem atamadı. Aynı hatadan iki kez kart gösterilemez diye bir kural mı var? hadi bunu da görmedi diyelim Murat Kaba'ya yüzde bir milyon penaltı gerektiren durumu görmezden geldiler, kaderimizle oynadılar. Biz kimseden bizi kollamasını, kayırmasını istemiyoruz, adalet terazisi her takıma eşit olmalı. Eğer ki yaşadıklarımıza bu ana kadar sessiz kalmış isek bilinsin ki asaletimizdendir " diye konuştu.

Ortaçeşmespor takımı önümüzdeki haftayı maç yapmadan bay geçecek. Esenlerspor maçının hazırlıkları ise ara verilmeden başladı. Yönetim yarın akşam idmandan sonra takıma bir balık ziyafeti verecek.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ortaçşeme Spor Kulübü, Serkan Çanur

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"