Spor

Ortaçeşmespor’da işlem tamam

Ortaçeşmespor’da işlem tamam
19.09.2018 21:59
| | |
4607

İstanbul 1. Amatör Ligde Beykoz'u temsil edecek olan Ortaçeşmespor’da antrenman ve hazırlık maçları belirlenen periyot da devam ediyor.

Bu sezon oluşturduğu kadro ile dikkatleri fazlası ile çekmesini bilen Bordo-Beyazlılar Ortaçeşme Sahasında çıktığı Kemahspor mücadelede başarılı bir performans çizdi.

Çetin Nalbantoğlu Yönetimindeki Beykoz ekibi müsabakaya Kalede Tuncay, Fırat Demirci, Uğur Öztürk, Alican, Ramazan, Gökhan, Emirhan, Taha Özdemir, Cengizhan Kokoş, Murat Kaba ve Oğuzhan Çiçek’ten oluşan bir kadro ile çıktı. 

Bordo-Beyazlı ekibi Kemahspor karşısında farklı galibiyete taşıyan goller 8. dakikada Cengizhan Kokoş, 17. dakikada Gökhan, 32. dakikada Oğuzhan Çiçek ve 78. dakikada Emirhan’dan geldi. Kemahspor maçtaki tek golünü ise 64. dakikada kazandığı penaltı atışı sonrasında buldu.

Müsabakada Kemahspor daha istekli ve atak başlayan taraf olsa da  6.Dakikada ani gelişen bir Ortaçeşmespor atağı sonrasında Penaltı kararı çıktı… Topun başına geçen Murat Kaba bunu değerlendiremedi. İlk 15 Dakikadaki ataklarından gol bulamayan rakibi karşısında bu dakikadan itibaren oyunda ağırlığını hissettirmeye başlayan Ortaçeşmespor Murat Kaba, Gökhan ve Taha Özdemir üçlüsünün takımı iyi yönlendirmeye başlamaları ile üst üste ataklara çıktı.

Ortaçeşmespor Takımı Antrenörü Çetin Nalbantoğlu maça ilişkin Dost Beykoz'a değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi… “İlk 35 dakikada takım tempomuz çok yüksekti ve bunu da skora yansıtmasını bildik. Özellikle devre arasında oyuncularıma daha fazla pas yapmamız gerektiğini  ve akınları olgunlaştırarak atağa kalkmamız gerektiğini oyuncularıma anlattım. Müsabakada 3-0 öndeyken bile takım olarak  daha iyi olmamız gerektiğini  ve tempoyu daha yüksek tutmamızı istedim.” dedi.

Başarışı çalıştırıcı maça ilişkin açıklamalarının devamında ise şu cümlelere yer verdi… “İkinci yarıya daha hızlı başlayan ve tempoyu arttıran takım bizdik ve ilk 10 dakika sonrasında rakip gerçekten inanılmaz yoruldu. Sevindirici olan ise takımımız son düdüğe kadar koşan ve mücadele eden bir takım görüntüsünde idi.  Daha iyi olmalıyız ve daha çok ve isabetli pas yapmamız gerekmekte. Bu konuda maç süresince takımımı sürekli uyardım. Çocuklar iyi iş çıkardı ciddi, net olarak  5-6  pozisyonumuz var ve maalesef bunları kaçırdık. ”

Ortaçeşme Sahasındaki mücadelede Bordo-Beyazlı ekipte öne çıkan oyuncular ise Murat Kaba, Uğur Öztürk, Gökhan, Taha, Fırat Demirci, Cengizhan Kokoş olurken özellikle Murat Kaba’nın arkadaşlarını çok iyi yönlendirmesi ve bitirici pasları dikkatlerden kaçmadı.

Dost Beykoz Spor Servisi / Talip Ercan

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ortaçeşmespor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"