Ortaçeşmespor çim sahasına kavuştu

  • Güncelleme: 01.03.2015 20:25
  • Okunma: 6589 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinde uzun yıllardır saha sıkıntısı yaşayan Ortaçeşmespor sonunda muradına erdi.
Ortaçeşmespor çim sahasına kavuştu

Yaklaşık bir ay önce montesi tamamlanan Suni Çim Sahada zeminin oturma işleminin gerçekleşmesinin ardından ilk resmi müsabaka oynadı.

Grubunda Şampiyonluk hesapları yapan Ortaçeşmespor U19 Takımının konuk ettiği Acıbadem Üsküdar takımını 14-1 gibi açık farklı yenmesi ile anlamlı güne Bordo-Beyazlılar açısından çok farklı! bir renk katılmış oldu.Müsabakanın devre arasında Ortaçeşmespor'un yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulup toprak sahadan suni çim zeminli sahaya geçmelerine katkı sunan TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Ufuk Tatar ve TASKK-İASKF Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi, İBB Meclisi Spor Komisyonu Başkanı Ali Düşmez için hazırlanan plaketlerin takdim edilme töreni vardı.

Plaket alacak üçlü içinden Ali Düşmez programda yerini alırken yaptığı konuşmada kendisi için Beykoz'un çok farklı bir yeri ve konumu olduğuna dikkat çekip, "Buraya her geldiğimde çok eski dostlarımı görmek beni fazlası ile heyecanlandırıp, sevindirmekte. Ben de bu sahalarda futbol oynadım, Beykoz ve Paşabahçe Takımlarında forma giydim, dolayısı ile bu ilçede futbolun ne kadar popüler olup sevildiğini yakinen bilmekteyim. İstanbul'da bir toprak zeminli sahanın  daha ortadan kalkıp mükemmel bir Suni Zeminli Çimle kaplanması ile elbette Türk Futbolu adına gurur duyduk. Ortaçeşmespor bundan sonraki yıllarda işte bu güzel sahadan Türk Futboluna birçok yıldız isim kazandıracaktır, bundan eminim. Yeni sahanın tüm Ortaçeşmespor camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Ortaçeşmespor Kulübü adına Ali Düşmez'e plaketini takdim eden Kulüp 2.Başkanı Sadık Ali Uslu ise yaptığı açıklamada kendisinin de futbol kulüp yöneticilik dönemi olduğunu,Beykozspor'da zor günlerde görev alıp, başarı ile tamamladıklarını hatırlatırken, "BenOrtaçeşmespor'daki yeni yapılanmayı dikkatle takip etmekte iken şahsıma yapılan teklifi kabul edip, yıllar sonra yine bir spor kulübünde yöneticilik heyecanı tatmaya başladım. Çok iyi bir yönetimimiz oluştu. Ortaçeşmespor bölgenin insanlarına kapılarını ardına kadar açmıştır. Artık aileler çamur sahaya göndermekte tereddüt ettikleri çocuklarını gönül rahatlığı ile göndermeye başlayacak. Tam anlamı ile bir futbolcu adayı patlaması yaşayacağımızı söyleyebilirim. Ben bu sahanın suni çim haline gelmesinde katkısı olan başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek başta olmak üzere, bugün kendisi ile resmen tanışmaktan büyük mutluluk yaşadığım sayın Ali Düşmez ve diğer katkı sunanlara, destek olanlara en kalbi duygularım ile teşekkürlerimizi iletmek isterim. Bu günün anısına hazırladığımız plaketimizi değerli spor adamı Ali Düşmez Beye takdim ediyor ve bir kez daha teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz" şeklinde konuştu. Düzenlenen sade plaket taktim töreninde OrtaçeşmesporYönetim Kurulu Üyelerinden Serkan Çanur, Ramazan Ergin, Ortaçeşmespor Antrenörü ve daha önce Beykoz takımından Ali Düşmez'in takım arkadaşı Kamil Özay gibi isimler hazır bulundu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz