Spor

Ortaçeşme suni çim sahasına kavuşuyor

Ortaçeşme suni çim sahasına kavuşuyor
2014.08.09 00:00
| | |
8532

Yıllar yılı çamurlu, toprak sahada, sakatlanmamak için bildiği bütün duaları okuyarak sahaya adım atan bir neslin ömrü geçti Ortaçeşme sahasında.

Her hafta İASFK tarafından açıklanan maç bülteninde karda-kıyamette maçlarının bu sahaya verilmediğini öğrenmek için bekleyen konuk takımlar oldu. Bizzat semt sakinleri, civarmahallelerden çocuklar, gençler futbol oynama hevesi ile Ortaçeşmespor kulübünde soluğualsalar, hatta birkaç antrenmana da çıksalar bir gün aileleri de gelip çalışmayı, maçlarını takip ettiği anda kulüple irtibatlarını anında kesiverdiler. Çünkü hiçbir aile o berbat bir karışçamurda bata-çıka futbol oynayan bir çocuğa sahip olma niyetinde değildi.

Ha her şeye rağmen inadına oğlum geleceği parlak bir futbolcu olsun, bu sahalardapişsin ki çim sahada Şeytan Rıdvan (Dilmen) gibi uçuveren, yıldız bir futbolcu olsun diye konuşan ailelerde olmadı değil. İşte Ortaçeşmespor için o sıkıcı yıllar sona erdi, artık mükemmel bir suni çim saha onları bekliyor. Hazırlıklar, çalışmalar aralıksız devam ediyor. İşte bu güzel gelişme için soluğu Ortaçeşmespor Sahasında aldık. İşi üstlenen firmanın çalışanları çimleri büyük bir dikkat ile yerleştirmeye başlamıştı. Sahanın bir diğer ucunda Kulübün emektarı Tesislerden Sorumlu ismi Ramazan Ergin, değişik dönemlerde yöneticilik yapan isimlerden Gıyasettin Yılmaz ve Özcan Aysoy koyu bir sohbette idiler. Bizde sohbete katılıp eski anıları depreştirdik. Hatta Ortaçeşmespor'un yıllar önce TFF 3.Ligine yükseldiği sezon bol çamurlu bir maç sonundaki sevincinden akıllarda kalanı yad ettik.

Ortaçeşmespor'un her şeyi konumunda olan ve kulüp adı akıllara düşünce ilk isim olarak daima onun ismi hatıra gelen Ramazan Ergin'i rahatlamış, neşeli mi neşeli gördük. Kolay değil yıllarca bu sahanın çilesini çekmek, maça hazır hale getirmek, maçın gözlemcisini oynamak için ikna etmek. Şimdilerde bu sorunlar artık mazide kalacak. "Talip kardeşim sen de iyi bilirsin ki hatta birçok kez yaşadığımız sel baskınlarına bizzat gelip haber yaptın, çile içinde geçti ömrümüz. Sahamız 2 kez doğal çimle kaplansa da maalesef konum itibarı ile sel baskınlarına muhatap olduğundan çürüyüp gitmekte idi çimler. Özellikle kış mevsiminde tam bir balçık hali vardı. Tabii bu hem bizim için hem de gelen misafir takımlar için son derece olumsuz bir görüntü arz etmekte idi. İstanbul'un değişik ilçelerinde onlarca suni çim sahalar peş peşe hizmete girerken biz hep şunu düşündük, “Bir gün bizi de görecek olacak mı? sahamızı yapan çıkacak mı?- İşte bu sorunları birçok kez ilgili makamlar nezdinde yaptığımız girişimler ile gündeme taşıdık. Olmadı sporcu ailelerinden gruplar Beykoz Belediyesine ziyaretler yapıp çilenin ortadan kalkması için ricacı oldular. Gelinen noktadan elbette mutlu olmamak mümkün mü!" diye konuşan Ramazan Ergin Ortaçeşmespor'un geleceğinin çok parlak olacağından emin mi emin görünüyor.

Beykoz İlçesinin 30 yıllık federe kulübü Ortaçeşmespor camiası çalışmaları sıkı bir takibe almış durumda. Bu arada bir mesaj iletmekten de geri durmuyorlar. "Mükemmel bir suni çim zemine kavuşacağız, ancak tribün ve soyunma odaları bölümlerine de bir müdahale şart. Yoksa iş yarım kalmış olur. Bu konuda sizin vasıtası ile Beykoz Belediyesine ve diğer ilgili kurumlara, camiamıza sesleniyoruz, gelin el birliği ile bu sorunu da ortadan kaldıralım."

İşte Beykoz'un yılların çileli kulübünde şimdilerde mutluluk rüzgârları esmekte. BeykozBelediyesinin girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi eli ile yapılmakta çalışmalar. Şubat ayı sonu, Mart ayı başı gibi saha tam randımanlı kullanıma açılacak gibi. Çamur dolu günlerden kalan anılar ise tarihe not düşme babında hatırda kalacak. Bu arada o çamurlu sahadan bu güne değin onlarca profesyonel futbolcu çıkarmış Altyapı Takımlar AntrenörüAdnan Şenkul ise bu gelişmeden en memnun olan isimlerin başında gelmekte.Ortaçeşmespor altyapısında tam anlamı ile bir devrin gerçekleşeceğini ısrarla belirtmekte. Çamurdan kaçıp gelmeyen onlarca futbolcu adayının kapılarını yakında çalmayabaşlayacağını söylemekte.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çim Saha, Ortaçeşmespor, Ramazan Ergin, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"