Ortaçeşme Spor Kulübü satılacak mı?

  • 0
  • 9535
Ortaçeşme Spor Kulübü satılacak mı?

'Ortaçeşme Spor Kulübü bir işadamına satılacak' türündeki dedikodulara Kulüp Başkanı Ali Rıza Dikili imzalı bir basın açıklaması ile sert bir cevap geldi.

Dikili aynı iş adamının Beykoz Spor Kulübü'nün Futbol Takımının 1908 A.Ş. olarak Tepe Grubuna verilmeden önce de aynı talebi sarı-siyahlı kulüp içinde düşünüp, girişimlerde bulunduğunu hatırlatırken, "Ortaçeşmespor'u satmak gibi bir niyetimiz, kesinlikle yok, bunu ne ben ve yönetimim ne de başkaları  yapamaz. " dedi.Tesislerinde İBB ve Beykoz Belediyesi tarafından yapılan yenilemenin ardından ileriye dönük büyük hedeflerin belirlendiğini söyleyen Başkan Dikili kulüplerinin artık bir rahat bırakılmasını ve spekülasyonlara alet edilmemesini istedi. İşte Ortaçeşmespor'un kamuoyu ile paylaştığı basın açıklamasının metni;

BEYKOZ KAMUOYUNA…

Ortaçeşme Spor Kulübü ile alakalı, son günlerde kamuoyunda tabiri caizse “Ayaklı Gazeteler” vasıtası ile kasıtlı veya masumane olduğu tartışılır, bir takım şahıslar tarafından alınacağı noktasında bilgileri, haberleri, gerek Beykoz içinden gerekse dışından aldığımız duyumlarla öğrenmiş bulunmaktayız. İşte bu hususlar ile ilgili tarafımızca Beykoz İlçe Kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Ortaçeşme Spor Kulübü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” cümlelerinde ifadesini bulacağı gibi Beykoz’umuza zeki, çevik ve ahlaklı gençler yetiştirmeyi görev edinmiştir. Beykoz ilçemizin gençlerine ve Ortaçeşme halkına hizmetler sunma adına seçilmiş yönetim olarak bu duyumlar bizlerde rahatsızlık yaratmıştır.

Bu konuda geçmişte acı fakat canlı bir örnek olarak 1908 yılında kurulmuş Beykoz Spor Kulübü Derneğinin yaşadıkları bütün çıplaklığı ile bilinmektedir. Hafızalarımızı tekrar tazeleme adına ve de hatırlatmakta fayda görüp paylaşmak istediğimiz konuya değinmekte fayda olduğuna inanıyoruz.  Beykoz 1908 A.Ş. yi bilinen gruptan önce almak isteyen ve bugün de Ortaçeşmespor üzerinde aynı düşünceler ile hareket eden şahsın kamuoyuna düşen çabaları karşısında samimi duygular içinde olduğunu düşünmüyoruz.  O şahıs talip olduğu  sarı-siyahlı kulübün ardından yıllar sonra sorunlarını halletmiş, kendi ayakları üzerinde durmaya başlamış Ortaçeşmespor üzerinden aynı emellerini gerçekleştirmek istemekte. Biz bu tür samimi olamayan çabalar ile bir kulübün geleceğinin ne hale geldiğini Beykozspor örneğini acı biçimde gördük.

Vakti zamanında Futbol Takımı Beykoz 1908 A.Ş. olarak bir Holding Grubu tarafından alınıp Yönetiminde yapılandırılmaya karar verildikten sonra hedefleri önce 2, sonra 1.lig ve de UEFA Kupasına katılmak üzere belirlenip kamuoyuna yansıtılmıştı. Bu günler bakıldığında gelinen noktayı üzülerek gözlemlemekteyiz.

Beykoz 1908 A.Ş. Futbol takımını satın alan grup yıllar içerisinde bu kulübe bir çivi çakmamış, kendine ait bir mülk ya da tesis bırakmadan ve de verdiği şampiyonluk sözlerini de unutarak, kulübü elinden çıkarmıştır. Şahsımın da içinde bulunduğu ve o dönemler hizmet etmekten onur duyduğumuz Beykozlulardan oluşan yönetimi ile 100.yılında şampiyonluk sevinci yaşayıp TFF 2.ligine çıkma başarısı gösterilmiştir. Doğup büyüdüğümüz bu güzel ilçemize hizmet bizim için her zaman onurdur, şereftir.

Dün Beykoz 1908 A.Ş. Kulübünde yönetimdeki arkadaşların en büyük destekçilerinden biri olmakla yaşadığımız onuru, şerefi bugün Ortaçeşme Spor Kulübü Başkanı olarak da yaşamaktayız. Dolayısı ile bugün gelinen noktada şunu söylemek isteriz ki onur ve şeref satılamaz, pazarlanamaz, değişik şahıslar tarafından pazarlanmasına müsaade edilemez.  Bizim bu belirttiğimiz değerlerden yoksun olduğuna inandığımız şahıslar ile hiçbir birlikteliğimiz söz konusu olamaz. Kaldı ki Beykoz Spor Kulübü örneğinde acı biçimde yaşandığı gibi şimdilerde konuşulan düşüncenin kötü bir yansımasını yukarıda izaha çalıştık.

Ortaçeşme Spor Kulübü yeni yönetimi ile her geçen gün hizmetlerin üzerine yenilerini, başarıların üzerine yeni başarıları katarak yoluna devam etme düşüncesindedir, ve bunun bundan sonra da devam edeceğinden hiç kimse şüphe duymamalıdır.

Görüntü itibarı ile Kulübümüzün yalan-yanlış spekülasyonlarla değil hizmetleri ile anılan bir kulüp olması gerektiğine inanıyoruz. Yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğuna inandığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın, Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in en kalbi şükran duygularımız ile andığımız, kulübümüze yaptığı katkılardan sonra yılların ardından tesislerimizde yakalanan mükemmel görüntüyü devam ettireceğimizi, ve bundan sonra süratle sağlam bir kurumsallaşma yolunda ilerleme niyetinde olduğumuzu bütün kamuoyunun bilmesini isteriz.

Son olarak şunu altını çizmek isteriz ki, Ortaçeşme Spor Kulübünün kamuoyunda ismi dilendirilen şahıs ve gruplara satılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir ve de hiç kimseye kulübümüz adını kullanarak prim yapma izni vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna duyurulur….

Ali Rıza Dikili / Ortaçeşme Spor Kulübü Başkanı

Beykoz’da yeni teknik adam Aydın Çaylı
Önceki Beykoz’da yeni teknik adam Aydın Çaylı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz