Ortaçeşme, federasyon seçimlerinde tarafını seçti

  • 0
  • 5097
Ortaçeşme, federasyon seçimlerinde tarafını seçti
Ortaçeşme, federasyon seçimlerinde tarafını seçti

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimleri öncesi görüş bildiren Beykoz kulüplerinden birisi de Ortaçeşmespor oldu.

A Takım düzeyinde İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele eden, tüm yaş kategorilerinde lige katılım sağlayan kulüpler arasında yer alan Bordo-Beyazlı camiadan mevcut Başkanı Ali Düşmez'e destek söz konusu.

Ortaçeşmespor Ali Düşmez'e açık destek olurken, diğer aday Fikret Sivri'ye ise bazı eleştiriler de yapılıyor. Ortaçeşmespor adına Kulüp Müdürü Ramazan Ergin tarafından yapılan açıklamada, “Ali Düşmez Başkanımız madem ki başarısız idi, neden Sayın Fikret Sivri, Ali Düşmez başkanlığındaki Yönetim Kurulunda kaldı? Acaba kendisi 10 senedir neden istifa etmeyi düşünmedi? Ali Düşmez Başkan daha ne yapsın?” ifadelerini kullandı.

Ergin, “10 sene önceye gidersek, şampiyon olan takımlara şampiyonluk kupaları bile verilemiyordu. Maliyet hesapları yapılmaktaydı. Şimdilerde bırakın A Takım düzeyinde, her yaş kategorisindeki şampiyon takımlara kupaları takdim ediliyor." dedi.

Ergin, sözlerini şöyle sürdürdü:

Eskiden amatörler evine korkudan giremiyorduk, şimdi elimizi kolumuzu sallayarak giriyor, işlemlerimizi halledip soluklanıyor, çayımızı, yemeğimizi dahi yiyebiliyoruz. Amatör Spor Kulüplerine değer verilmeye başlandı. Her bir kurum ayrı, ayrı yerlerde idi, Lisans çıkarmak isteyen kulüpler evraklarını alıp Beylerbeyi'ndeki binaya giderken, ceza kurulu çok farklı bir yerde Maslak'taydı. Şimdi hepsi bir yerde toplandı."

10 sene önce transfer lisans çıkartma ücreti 700 liraydı. Şimdilerde bu rakam yarıya indi 350 lira. Filiz lisans çıkartmak paraydı, şimdilerde parasız. Kulüplerimizden 2 senedir katılım parası alınmıyor. Öte yandan eskiden sahalarda futbolcular sakatlandı mı Allah'a emanet olurdu, sağlıkçı ne arasın? Şimdilerde hemen tüm sahalarda sağlıkçıları, hem de eğitimli, bu işin okulunu okumakta olanların çok olduğu görevlileri görmek mümkün." 

Ortaçeşme Spor Kulübünden yapılan açıklamanın son bölümünde ise şu ifadeler yer aldı:

Kamuoyuna duyuruyoruz ki Ortaçeşme Spor Kulübümüzün yapılacak olan Genel Kurulda 3 delege oyu bulunmakta ve bunu gönül rahatlığı ile Ali Düşmez için kullanacağımızı beyan ediyoruz. Ali Düşmez ve ekibine seçimlerde başarılar diliyoruz.”

Spor Servisi

Beykoz’da bir mesire alanı daha gün sayıyor
Önceki Beykoz’da bir mesire alanı daha gün sayıyor
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz