Ortaçeşme hem üzgün, hem öfkeli

  • 0
  • 7305

İstanbul Amatör Liglerinde hafta sonunda maçlara çıkan takımları içinde bir hakem tepkisi de Ortaçeşmespor’dan geldi.

U15 Ligi A Kategorisi 13.Grubuna dahil olan ve Ortaçeşme Stadında çıkılan mücadelede Ortaçeşmespor ile Dudulluspor takımları karşı karşıya geldi.

Müsabakayı grup lideri olan konuk Dudulluspor takımı 2-0 galibiyetle kapattı. Ancak maçta yaşanan bir pozisyon ve ardından yaşanan müdahale sonra gelen sakatlık camiada üzüntüye sebep oldu.

Maç 0-0 devam ederken ev sahibi takım 8.dakikada atağa çıktı. Bordo-Beyazlıların etkili atağında topla buluşan Efe Gür, rakip takım kalecisi Efe Sinan ile karşı karşıya kaldığı anda altı pas noktasında vuruşunu yaparken, savunmadan bir oyuncunun arkadan topuğuna attığı tekme ile yerde kaldı ve acı içinde kıvranmaya başladı.

Bu atağın sonrasında hakemin devam kararı ile hızla karşı atağa çıkan Dudulluspor Yunus Emre Yağız ile golü buldu. O esnada yerde kıvranmakta olan Efe Gür, yapılan müdahalenin ardından oyuna döndü.

Ağrıları artan Gür, ilk yarı sonunda oyundan çıktı ve hastaneye götürüldü.

Çekilen röntgen sonunda genç oyuncunun ayağının kırık olduğu ve alçıya alındığı öğrenildi.

Ortaçeşmespor Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Ergin, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada yaşananlar nedeni ile büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

Ergin, "Gollük bir vuruş yaparken, gelen tekme nedeni ile ayağı kırılan futbolcumuza mı yanalım, pozisyonda çalmayan penaltı düdüğüne mi yanalım, bu durum yaşanmışken karşı atağa çıkan rakibe mi kızalım, yediğimiz gole mi üzülelim, yoksa yaptığımız itirazlara kötü bir beden dili ile dalga geçerek cevap veren hakeme mi yüklenelim" diye konuştu.

Üzüntülerinin büyük olduğunu ve 15 yaşındaki bir gencin ayağının alçıya alındığını dile getiren Ergin, "Ricamız o ki düdüğü eline verdiğiniz hakemler, gelip de krallık taslamasın, hangi gol kararı bir sporcunun sakatlığından hem de ciddi bir sakatlığından önemli ki? itirazlarımızı dile getirince bir de hakaretlere maruz kalıyoruz. Bizim için bu maçın hakemi Ahmet Duman istenmeyen adam ilan edilmiştir, bir daha maçımızda görmek istemiyoruz. Sonunda bizi de çileden çıkardılar. Hakemlere öncelikle insanlık dersi verilsin, insani ilişkiler, davranışlar dersi gösterilsin. Ne diyelim ki on Allah’a havale ediyoruz" dedi.

Spor Servisi

Rüzgarlıbahçe'nin başı hakemlerle dertte
Önceki Rüzgarlıbahçe'nin başı hakemlerle dertte
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz