Ortaçeşme'de bu ne kalabalık?

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 19.03.2020 20:38
  • Okunma: 13549 kez
  • Yorum: 0
CHP’den Belediye Başkan Aday adayı olan Prof. Dr. Hüseyin Öztürk’ün Beykoz Ortaçeşme Meydanı’nda vermiş olduğu hamsi ziyafetine beş binin üzerinde vatandaş katıldı.
Ortaçeşme'de bu ne kalabalık?

Adeta bir panayır alanına dönen Ortaçeşme Meydanı’nda beş saat süren hamsi şenliğinde organizasyonun başarısı adından söz ettirirken, Beykozlu vatandaşlara özellikle hamsi ikram ederek, Beykoz’un Karadenizli insan kitlesine vurgu yapan CHP adayı adayı Prof Dr. Hüseyin Öztürk, şenlik süresince binlerce vatandaşla el sıkışarak destek istedi.

Çözüm için “Öztürk” diyoruz

Çok sayıda tanıdık simanın katıldığı şenlikle, Ortaçeşme Meydanı’nda kurulan 4 ayrı tezgahtan saatlerce duman yükseldi… Yüzlerce kilo hamsinin pişirilerek, vatandaşlara ikram edildiği şenlikte konuşan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, yerel seçimlerin yaklaşıyor olması nedeniyle, herkesin bir şekilde vatandaşla bir araya gelerek kendini anlatmaya çalıştığını kaydetti.

Kendisinin de bir Karadenizli olarak, Beykoz’da da çok büyük bir kitle olan Karadenizlilerle hamsi şölenin de bir arada olmak istediğini söyleyen Prof. Öztürk, "kısmet olurda aday gösterilip belediye başkanı seçilirsem, bu hamsi şenliğini bir gelenek haline getirip yine aynı meydan da her yıl hamsi şenliği yapacağım” dedi.

Her şey sil baştan olacak!

Alanda toplanan yüzlerce insana duygu ve düşüncelerini aktaran Hüseyin Öztürk, Beykoz’un sorunlarını çok iyi bildiklerini, bunların başında, işsizlik ve mülkiyet olduğunu dile getirdi.

“Beykoz’a iş imkanı için, tapu için, evimiz için, çözüm için Hüseyin Öztürk diyoruz” şeklinde konuşan Öztürk, “Gelecek nesillere rahat bir Beykoz bırakmak adına tüm çalışmalarımız ve güçlü ekibimiz ile halkın içinden gelen bizler, sizler için çalışacak, göreceksiniz ki, her şey sil baştan olacak. Beykoz’a Beykoz’un istediklerini vereceğiz” dedi.

Konuşmasında Beykozluların 29 Ekim cumhuriyet bayramı’nı da kutlayan Hüseyin Öztürk, “Atatürk’ün getirdiği Cumhuriyet’e sahip çıkacağıma söz veriyorum” dedi.

“Beykoz’da çok Karadenizli bulunmakta, bende bir Karadenizli olarak bundan gurur duyuyorum. Ailemiz bize balık al demezdi, hamsi al derdi. Bize göre hamsinin yeri çok farklıdır. Beykozlu bugün hamsiye doyacak” ifadelerine yer veren Öztürk, “Beykoz’u bütünlüğe çağırıyoruz. Kimse Beykoz’u bölemez buna asla müsaade etmeyiz” dedi.

Beykoz çok kan kaybetti

Hüseyin Öztürk şöyle konuştu: Beykoz, Fatih Sultan Mehmet sayesinde kaleler kurularak inşa edildi. Fakat şimdi görüyoruz ki Beykoz çok kan kaybetti. Bugün yalnızlaşan ve yoksullaşan bir Beykoz görüyoruz… Bundan böyle bizler, sizlerin sayesinde Beykoz’u rahata kavuşturacak ve yaşanır bir hale getireceğiz, Beykoz’a hizmet için geliyoruz çok az bir zaman kaldı”

Konuşmasının ardından vatandaşların arasına karışan Hüseyin öztürk zaman zaman onlarla sohbet ederek projelerini anlattı, zaman zaman da meydan da gün boyunca dönen horon halkasına girip vatandaşlarla horon oynadı.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk’ün Ortaçeşme Meydanı’nda yapmış olduğu hamsi şenliğinde; kemençe sesi, davul sesine, davul sesi ise zurnaya karıştı… Horonlar bitti, halaylar başladı…  Halayları köçeklerin takip etti.  Binlerce Beykozlu Öztürk’ün hamsi şenliğinde keyifli bir Pazar günü yaşadı… Üstelik Karadeniz şehirlerini aratmayacak bir şekilde.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz