Makaleler

Örnekköyspor iyi yolda

29.03.2016 09:22
| | |
2557

Bu sezon  5 A takım ve 1 U-13 maçını izlediğim Beykoz'un yaklaşık 4000 nüfuslu şirin köylerinden birisinin takımı  olan Örnekköyspor kulübünde tecrübe kazanıldıkça işlerin daha iyi gittiği görülüyor .

Bu sezon ilk defa yer aldığı 1. Amatör ligde zorlanmasına rağmen kalmayı başaran Örnekköyspor'da lige katılım gösteren U-13 takımı da her geçen gün biraz daha lige ısınıyor. İlk hafta oynanan Çavuşbaşıspor maçında sadece 20 dakika direnebilen Örnekköyspor U-13 takımı sahadan 7-1 lik mağlubiyetle ayrılmıştı.

Bu hafta oynanan Libadespor maçını izlediğim ve zaman zaman mücadelesini beğendiğim Örnekköyspor takımı güçlü ve iddialı rakibi karşısında 40 dakika iyi oynamasına ve direnmesine rağmen son 20 dakika yorgunluk sonucu farklı bir mağlubiyet aldı. Bu yıl çoğu neredeyse ilk defa bir kulüp çatısı altında futbol oynayan oyuncularıyla haftalar ilerledikçe lige biraz daha ısınacak Örnekköyspor'da başta kulüp başkanı sayın İsmail Türkoğlu olmak üzere yönetim kurulunun ve teknik heyetin ilerleyen yıllarda kulübü bugünkü konumundan çok daha iyi yerlere getireceğini düşünüyorum.

Libadespor maçı sırasında konuşma fırsatı bulduğum Kulüp Başkanı Türkoğlu "Çocuklarımıza spor yapma fırsatı sunduk. Ellerinden geleni yapıyorlar. Zamanla çok daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum" diyerek genç oyuncularına olan inancını ortaya koyarken, bizde yeni açılan sahasıyla bu sempatik kulübün adına yakışır bir şekilde örnek olacağına, centilmence mücadele edeceğine ve geleceğe umutla bakan ahlaklı ve karakterli oyuncular yetiştireceğine inanıyoruz. Başta İsmail Türkoğlu başkan ve yönetim kurulu olmak üzere Örnekköyspor kulübüne başarılar diliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler: Ümit Yılmaz, Örnekköyspor

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"