Örnekköy Kulüp Binası hizmete açıldı

  • Güncelleme: 01.03.2015 13:58
  • Okunma: 8264 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinde son kurulan Amatör Spor Kulüpleri arasında yer alan Örneköy Spor Kulübü’nün binası hizmete açıldı.
Örnekköy Kulüp Binası hizmete açıldı

Uzun yıllar köy sakinlerinin futbol oynadığı sahanın yeniden düzenlenmesi, basketbol sahası ve parkın monte edilmesi ve el birliği ile yaplan kulüp binasının açılış töreni verilen kahvaltı ile başladı.

Aynı güne denk düşen Beykoz Kulüpler Birliği aylık toplantısının da yapıldığı açılış törenine; Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarından M. Hanefi Dilmaç, Başkan Danışmanlarından İsa Sucuoğlu, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Spor Kulüplerinin Başkanları, Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, CHP Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Türkiye’nin tanınmış Teknik Direktörlerinden Güvenç Kurtar, Galatasaray ve Beykozspor takımlarında forma giymiş isimlerden Saffet İşler, İBB İl Genel Meclisi Üyelerinden ve Beykoz Belediyespor Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve çoy sayıda davetli ve köy sakini iştirak etti.

Örnekköy Spor Kulübü Başkanı İbrahim Güney katılan davetlilere teşekkür ederken,“Amacımız köyümüz sakinlerine neih bir ortam yanında spor yapabilecekleri bir alanı bir araya getirmek sureti ile hizmet sunabilmek. Buradan, bu tesisimizden inanıyorum ki birçok yetenekli futbolcu çıkacak. Biz ne kadar fazla insanımızı sporla buluşturabilirsek bizlerden mutlusu olamaz. Açılışımıza şeref veren değerli konuklarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ayrıca bu binanın yapımında büyük destekleri olan insanlara huzurlarınızda teşekkürlerimi iletmek istiyorum. El ele vererek, kimimiz maddi kimimiz manevi kimimiz ise bizzat inşa aşamasında çalışarak katkı sundular” diye konuştu.

Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise aynı mekânda gerçekleşen BİSK toplantısı esnasında açılışını gerçekleştirdikleri Örnekköy Spor Kulübü tesisleri gibi aynı problemleri yaşamakta olan spor kulüplerine de yönelik mesajlar sundu. Erdoğan, “Örnekköy sakinleri güzel bir tesisi el birliği ile gerçekleştirmiş kendilerini kutluyorum, katkı sunanları da ayrıca köylerine verdikleri değer için ayrıca tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun temennilerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Açılış töreni için ciddi bir çalışma yaptığı gözlemlenen Örnekköy Spor Kulübü Yönetim Kurulu bir örnek takım elbiseleri ile katılımcı davetlilerin bir dediğini iki etmeme gayretinde idi. Özel organizasyonlara özgü süslenen masalarda dikkat çekici idi. Sabah saatlerinde gerçekleşen açılışta davetlilere açık büfe kahvaltı da sunulurken, öğleden sonra ise etli pilav-ayran-tatlı dan oluşan ikramlar vardı.

Açılış dolayısı ile kurban kesimi gerçekleşirken, protokole dahil katılımcılar ile kulüp başkan ve yöneticileri açılış kurdelesini birlikte kestiler. Ardından bu tür organizasyonlarda adet olduğu üzere protokole dâhil isimlerin kaleye şut çekme anı yaşandı. Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarından Muhammed Hanefi Dilmaç ve BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Belediyesi Özel Kalem Personellerinden eski futbolcu Ali İhsan Ayar’ın koruduğu kaleye bol bol sut çektiler.

Program günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi. Öğleden sonra devam eden etkinliğin bir diğer bölümünde müzik ve fişek gösterisi vardı.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz