Örnek alınacak bir teknik adam Lokman Balcı

  • 05.06.2019 11:27
  • Okunma: 9137 kez

Çubuklu Spor’un U-17 Futbol takımını Kulüp tarihinin en büyük başarısını elde ederek Türkiye şampiyonu yapan mütevazı antrenörümüz Lokman Balcı ile yapmış olduğum röportajı siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim.

Lokman Balcı kim?

Lokman Balcı 1966 yılında Rize de doğdu, İlkokulu Eyüp Alibeyköy’ de, Ortaokulu Sarıyer İmam Hatip Okulunda, Liseyi de Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde okudu. Futbol oynamaya Alibeyköy Sporda başladı, Galatasaray, Çubuklu, Yedikule, Emlak Bankası, Ortaçeşme ve Denizcilik İşletmeleri Spor kulüplerinde 24 yıl kesintisiz futbol oynadı.

1992 yılında Karayollarına girerek çeşitli görevlerde çalışarak 2018 yılında genç yaşta emekli oldu.

1997 yılında evlendi ve bu evlilikten Kerem Yılmaz ve Hasan ismimde iki oğlu oldu.(Allah bağışlasın)

Futbolu 1999 yılında 15 yıl hizmet ettiği Çubuklu sporda bıraktı ve bu kulüpte o zaman başkan olan Asım Özdemir in desteği ile Antrenörlüğe başladı.

2001 yılında yine Çubuklu sporun başkanı Asım Özdemir in desteği ile o zaman antrenörler için denklik olan B kursu, şimdi TFF B kursu için Bolu ya gitti ve antrenörlük kursunu başarı ile bitirerek TFF B lisansını aldı.

Çalıştığı kulüpler; Çubuklu Spor’da Alt yapı ve A takım, Paşabahçe Spor’da Altyapı ve A takım, İMES Spor ’da Altyapı ve A Takım, Kozyatağı Sporda A takım, İstanbul Site Alt Yapı ve A takımda Teknik sorumlu ve antrenör olarak çalıştı.

2010 yılında Samsunda UEFA B güncelleme eğitimine katılarak başarı ile bitirdi ve UEFA B güncelleme belgesini aldı.

2012/2015 yılları arasında İstanbul Tüfad’ta yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Antrenörlüğe halen Çubuklu Spor’da devam ediyor.

2018-2019 sezonunda U-16 ve U-17 takımlarını çalıştırdı. U-16 takımı İstanbul yerel liginde grubunu lig 2. si olarak bitirdi. U-17 takımını da bir mağlubiyetle grubunda şampiyon yaparak Türkiye Şampiyonasına katılmasını sağladı ve Türkiye Şampiyonası maçlarında hiç yenilmeden berabere kalmadan U-17 Takımını Türkiye Şampiyonu yaptı.

Şu ana kadar Beykoz ve İstanbul’dan Türkiye şampiyonu çıkaran kulüp ve antrenör olmadı. Ancak Haziran ayı içinde U-16 da ilçemizden Beykoz spor 1908 AŞ takımımız Türkiye Şampiyonasına katılacak. Başarılar dilerim.

Lokma Hocamızın ahlaki değerlerini kaleme alamam çükü anlatılmaz Lokman Hocamız ile yaşamanız lazım ki ne değerde olduğunu anlayın. Antrenman ve maçlarda sporcularına asla bağırmaz o kadar sakindir ki yanındakilerin bile sabrını kontrol atına almasını çok iyi bilir ve becerir. Sporcu çocuklarını birbirinden hiç ayırmaz iki evladı varsa sporcuları da Lokman hocanın aynı değerde çocuklarıdır. En büyük destekçisi eşi Elif hanım olmuştur Lokman hocayı hiç yalnız bırakmadı devamlı yanında oldu ve Elif hanım eşinin sporcularını evlatları gibi sever. Türkiye Şampiyonası başarısı sadece maç skorları ile gelmedi, Bu şampiyonada sevgi, saygı öz veri sahiplenmek, çocuk sevgisi, spor sevgisi kulüp sevgisi, büyük sevgisini bu çocuklarımıza aşıladı ve bu güzel çocuklarımız bu duyguyu çok iyi anladılar algıladılar ve başarılı olarak 1400 U-17 Takım arasından en büyük Türkiye Şampiyonu oldular.

Lokma Balcı hocamı, Eşini, sporcularını, ona yardımcı olan Teknik, İdari ve Yönetim Kurulunu ayrı ayrı tebrik ederim.

Tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutlarım.  

Anahtar Kelimeler: Lokman Balcı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları