Güncel

Orhan Sipahioğlu Beykoz'da gözaltına alındı

Orhan Sipahioğlu Beykoz'da gözaltına alındı
05.09.2016 12:49
| | |
4623

Beykoz'da ikamet eden Orhan Sipahioğlu, FETÖ'nun Deniz Kuvvetleri imamı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bir dönem Gebze Belediye Başkan yardımcılığı da yapan ve Gülen cemaatinin 'Deniz Kuvvetleri İmamı' olduğu öne sürülen Orhan Sipahioğlu Beykoz'daki evinde gözaltına alındı. İtirafçı Nurettin Veren, katıldığı canlı yayında Orhan Sipahioğlu'nun ismini açıklamıştı

Uzun yıllar FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in sağ kolu olan ve şimdilerde itiraflarıyla gündeme gelen Nurettin Veren'in bazı televizyon kanallarında ismini açıkladığı Orhan Sipahioğlu, İstanbul'un Beykoz ilçesinde gözaltına alındı.

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında açılan soruşturma kapsamında yakalanan Sipahioğlu, sorgulanmak üzere Gebze'ye getirildi. Sipahioğlu'nun TSK'nın Deniz Kuvvetleri imamı olduğu ileri sürüldü.

Deniz Kurmay Binbaşı olan Orhan Sipahioğlu’nun irticacı olduğu iddiasıyla Yüksek Askeri Şura kararıyla ordudan atıldığı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladığı ve 2011 yılında Gebze Belediyesi’nde göreve başlayarak başkan yardımcılığı görevinde bulunduğu, geçen yıl Eylül ayında ise emekliye ayrıldığı belirtildi.

Hürriyet

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Orhan Sipahioğlu, FETÖ, Gözaltı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"