Op. Dr. Yavuz Baştuğ Beykoz’a dönüyor

  • Güncelleme: 25.02.2015 12:28
  • Okunma: 13683 kez
  • Yorum: 0
Kamu Hastaneler Birliği Bursa Genel Sekreterliği’ne atanan Opr. Dr. Yavuz Baştuğ, Beykoz'a dönüyor.
Op. Dr. Yavuz Baştuğ Beykoz’a dönüyor

Bursa'da görev alması dolayısıyla yalnızca hafta sonları Beykoz'a gelip eşi ve çocuklarını görebilen Op. Dr. Baştuğ, iş yoğunluğu nedeniyle kimi zaman 15 günde 1 kez görebildiği ailesine zaman ayırabilmek için görevini bırakacak.

Ocak ayı itibariyle İstanbul'a dönecek olan Opr. Dr. Yavuz Baştuğ, sosyal medyadan bir mesaj göndererek, Bursa'dan ayrılacağını duyurdu. Bursa ve Ankara'daki yöneticilerine de seslenen Opr. Baştuğ, "Hem bu dönemde bana bu görevi tevdi eden, hem de yeni dönem için yine bu görevi teklif eden gerek Bursa'daki gerekse Ankara'da Bakanlıktaki büyüklerime teşekkür eder, bu kararımdan dolayı beni anlayışla karşılamalarını ve affımı rica ederim" diye yazdı.

Opr. Dr. Yavuz Baştuğ, 1970 Uşak doğumlu... İlk ve Ortaöğrenimini Uşak'ta tamamlayan Baştuğ, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Beykent Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamlayan Opr. Dr. Yavuz Baştuğ, 2005 yılında Şişli Devlet Hastanesi'nde ve ardından 2007 yılında Beykoz Devlet Hastaneleri'nde 'Başhekim' olarak çalıştı. İstanbul'daki 8 yıllık idarecilik süresince Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu Acil Servis ve Yoğun Bakım Komiteleri'nde görev alan Opr. Baştuğ, aynı zamanda TSE Kalite Başdenetçisi’ydi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Opr. Dr. Yavuz Baştuğ'un eşi aynı zamanda meslektaşı: Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı... Opr. Baştuğ'un 3 çocuğundan büyük kızı Tıp Fakültesi öğrencisi; diğer iki oğlundan ise biri ilköğretim 2. sınıf öğrencisi ve diğeriyse henüz 4 yaşında...

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz