Siyaset

Onursal Adıgüzel, 'Beykoz'un Vekili olacağım!'

Onursal Adıgüzel, 'Beykoz'un Vekili olacağım!'
01.04.2015 13:04
| | |
10479

Topladığı 18 bin 122 oyla 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları arasında 5. olan Onursal Adıgüzel, ilk kez ve sadece Dost Beykoz'a konuştu:

Önceki hafta sonu gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi önseçiminde Beykoz'da çıkan sonuçlar tartışma yaratmıştı. Dost Beykoz'un hem gün içinde "Seçim devam ediyor" haberi hem de gece yarısı 00.18'de Türkiye'de ilk kez verdiği sonuç bilgileri, ilçede gündem yarattı. Yine dün CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım'ın istifa haberini de İLK KEZ Dost Beykoz duyurdu. Bugün ise Dost Beykoz, ilçede en çok oyu alan Aday Adayı Onursal Adıgüzel'e ulaştı. Samimi açıklamalar yapan Onursal Adıgüzel, 1. Bölge'de en çok oy alıp 1. sırada yer aldığı tek ilçenin Beykoz olduğunu anlatarak, "Milletvekili olduktan sonra Ankara'ya taşınmayı düşünmüyorum. İstanbul'da yaşayacağım. Ankara'ya gittiğim zamanlarda ise önce Beykoz'un sonra İstanbul'un vekili olacağım. Beykozlular, Ankara'ya bir Vekil gönderdikleri için sevinebilirler" dedi.

Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün sorularını yanıtlayan Onursal Adıgüzel, bugün açıklanması beklenen 'kesin listenin' ardından, ilk ziyaretini Beykoz'a yapacağını söyledi. Onursal Adıgüzel, sorulara şu şekilde yanıt verdi:

Öncelikle tebrik ediyoruz Onursal Bey sizi... Hem Beykoz'daki sıralamada 1. oldunuz hem de genel olarak sıralamada 5. sırada yer aldınız.

"Teşekkür ediyorum, çok sağ olun..."

Onursal Bey, Beykoz dışında kaç ilçede birincilik yaşadınız?

"Yalnızca Beykoz..."

Peki, duygularınız neler oldu? Beykoz'daki birinciliğinizi ve genelde de 5. sıradaki başarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Çok mutlu oldum tabi... Beykoz'daki genç arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Onların emekleriyle, yardımlarıyla oldu. Tabi Beykoz'un da genel olarak örgütü bana destek verdi; hepsine teşekkür ediyorum.

Genel olarak 5. sırada yer almamı da şu şekilde değerlendiriyorum: Ben zaten sokaktan gelen bir CHP'liydim. Örgütümle hep sokaklardaydım, çalışmalara katıldım. Dolayısıyla aslında onlar Onursal Adıgüzel'i değil, kendilerinden birisini; hatta kendilerini göndermiş oldular Meclis'e..."

Onursal Bey sizin için çok iyi olabilir ancak biz Beykoz olarak kendi Aday Adaylarımızı üst sıralara çıkaramadık. Bu anlamda lütfen şu soruyu sormama izin verin: Beykozlular bir beklenti içine girmeliler mi? Siz Vekil olduktan sonra Beykoz'un size olan desteğini hatırlayacak mısınız?

"Ferdi Bey, şunu söyleyeyim: Beykoz'un adayıydım zaten ben. Yarın ya da Cuma günü ilk ziyaretimi Beykoz'a gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Ben Beykoz'un Vekili olacağım. Bu konuda söz veriyorum ve aynen sözümü yazabilirsiniz."

Gidecek misiniz Ankara'ya? Okan Üniversitesi'nde ders veriyorsunuz, Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyorsunuz? Bir Milletvekilinin okula gitmesi biraz 'Avrupai' bir iş olmayacak mı? Bırakacak mısınız okulu?

"Hayır, hayır. Bırakmayacağım. Okula devam edeceğim. Belki Okan Üniversitesi'nde ders vermeyi bırakacağım çünkü vaktim olmayacak. Ancak okuluma, Master eğitimime devam edeceğim. Eşim de devlet memuru zaten. Bu nedenle İstanbul'da kalacağım. Artık bizim ülke olarak bu gibi işlere alışmamız gerekiyor. Avrupai dediniz ama bizde de bu halkla iç içe milletvekili anlayışının yaygınlaşması gerekiyor. Ben belki ilk temsilcisi olacağım ama son olmayacağım."

Süreç nasıl ilerleyecek şimdi? Bugün kesin liste açıklandığında siz nerede olacaksınız?

"Şöyle olacak: Bugün açıklama yapıldığında ben Aday Adayı olarak 5. sırada olduğum için 10. sırada Milletvekili Adayı olacağım. Biz geçen dönem 11 Milletvekili çıkartmıştık. Umarım bu yıl en az 15 Milletvekili çıkartacağız. Bu şekilde olacak..."

Eğer seçilirseniz genç bir Milletvekili olacaksınız. Ülkenin bu siyaseti yavaş yavaş gençleştireceğini düşünüyor musunuz? Siz ve diğer partilerden de olursa onlarla birlikte ülke gençlere emanet edilecek mi?

"Temennimiz bu yönde... Ülkemizin artık değişime ihtiyacı var. Biz gençler, 60 yaşında ve artık kendini yorgun hisseden bir yönetim anlayışını, hantal yapıyı değiştirmek istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi bu anlamda hem önseçim kararıyla hem de önseçimde oy kullanan parti üyeleri eliyle, önemli bir işi başarmıştır. Bu noktadan sonra artık ya diğer partiler de bu doğru işleri görecek ve gençlere önemli sıralarda yer verecek; ya da kendi bünyelerindeki gençlerin CHP'ye doğru coşkulu geçişini izlemek zorunda kalacaktır. CHP değişimi görmüştür ve bunu başarıyla uygulamıştır. CHP'li üyeler ise genç adaylarına sahip çıkarak, tarihi bir kararın altına imza atmıştır."

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, Onursal Adıgüzel, Milletvekili, Aday Adayı, Röportaj, Önseçim, Seçim 2015

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"