Eğitim

Onlar Beykoz'un özel aileleri

Onlar Beykoz'un özel aileleri
16.06.2016 01:49
| | |
8651

Foto galeri Video galeri

Beykoz Özel Mesleki Eğitim Merkezi'nde okuyan Özel Öğrencilerin mezuniyet töreninde, duygu dolu anlar yaşandı.

Özel Öğrencilerin eğitim gördüğü Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde bir mezuniyet programı düzenledi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun da yer aldığı programda bir konuşma yapan Okul Müdiresi Şevin Yelseli, özellikle ailelerin verdiği emeklere dikkat çekerek, "Pek çoğumuz anne babayız... Ama biliyoruz ki, sizin ebeveynliğinizin yanında bizimki stajyerlik... Çocuklarınız farklı... Özel çocuklar..." dedi.

Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı programda, konuşma yapan Şevin Yelseli'nin sesi, onore ettiği Özel Çocukların Özel Ailelerin ise çenesi titredi. Mezuniyet için hazırlık yapan özel çocukların gösterileri ise hem izlenmeye hem de alkışlanmaya değerdi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Beykoz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Mezuniyet Töreni'ne Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Tepetarla İlk ve Ortaokulu Müdürü Mesut Seven, Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesi Müdiresi Semra Birdal Ergün, Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Müzeyyen Özgür, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve çok sayıda Beykozlu veli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'yla açılan programda ilk olarak kürsüye Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu davet edildi. Programa katılan tüm hemşerilerini selamlayan Muharrem Kaşıtoğlu, mezun olan Özel Öğrencilerin, her türlü takdiri hak ettiğini söyledi. Müdire Şevin Yelseli ile birlikte Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin yönetim ve öğretmen kadrosunu da kutlayan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, "Bu ekip, harika bir ekip... Onlar, çocuklar ve talepleriyle ilgili bizimle öyle güzel bir köprü kuruyorlar ki, neredeyse hiç 'Hayır' diyemiyoruz onlara... Gerçekten böyle bir ekiple birlikte olduğunuz için çok şanslısınız. Mübarek Ramazan ayında da Allah sofralarınızdaki bereketi artırsın. Hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

Müdire Yelseli: “Bizlere kazandırdıklarınız için teşekkürler… Yolunuz açık olsun çocuklarım…”

Muharrem Kaşıtoğlu'nun ardından kürsüye gelen Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdiresi Şevin Yelseli ise oldukça duygusal bir konuşma gerçekleştirerek, hem mezun olan Özel Çocuklara hem de onların süper kahramanları olan ailelerinin yüreklerine dokundu. Özel Öğrencilerin Öğretmenleri olsalar da kendilerinden çok şey de öğrendiklerini dile getiren Müdire Sevin Yelseli, şunları kaydetti:

"Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor... Çalışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar ise hüzünlüdür... Hayatınızın bir sayfasını acı-tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyorsunuz. Dört yıllık eğitim süreci içerisinde sizlere akademik ve teorik beceriler kazandırmaya çalıştık. Ama daha da önemlisi, kendi başına ayakta durabilen dürüst, yardımsever, anlayışlı çalışkan ve iyi birer insan olmanızı hedefledik. Şimdi nice anılar ve güzel duygular eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde bizlere veda ediyorsunuz.

Farkında olmadığımız ya da çok fazla dile getirmediğimiz bir gerçeği vurgulayarak, siz güzel öğrencilerime teşekkür etmek ve hoşça kalın demek istiyorum: Sizlerden çok şey öğrendik... Sınırsız, hesapsız ve koşulsuz sevmeyi... Duygularımızı anlamsız süslerle bezemeden de ifade edebileceğimizi... Sabırlı olmayı... Herkesi olduğu gibi kabul etmeyi... Her bireyin uygun yöntemle öğrenebileceğini ve daha nicelerini... Sizler sayesinde bizler daha çok öğretmen olduk. Bizlere kazandırdıklarınız için teşekkürler. Yolunuz açık olsun çocuklarım...

Konuşmasını Özel Çocuklarını sabırla yetiştiren Süper Anneler ve Süper Babalar ile sonlandıran Şevin Yelseli, şöyle dedi:

Şevin Yelseli: "Sizin ebeveynliğiniz yanında bizimkisi: Stajyerlik!"

"Pek çoğumuz anne babayız... Ama biliyoruz ki, sizin ebeveynliğinizin yanında bizimki stajyerlik... Çocuklarınız farklı... Özel çocuklar... Sizler bu gerçeği öğrendiğinizde, ilk önceleri belki reddettiniz! Belki şoke oldunuz! Ama bir süre sonra durumu kabullenip, çocuğunuzu hayata nasıl hazırlayacağınızın yollarını aramaya başladınız. İşte tam da bu noktada sizlerle kesişti yollarımız... Elbette karşılıklı hatalarımız ve eksiklerimiz olmuştur; af ola... Ama iki taraf da şundan emin olduk hep: Ne yaptıysak, çocuklarımızın iyiliği içindi...

Şimdi çocuklarımız mezun oluyor... Yeni bir yarış başlıyor. hem sizin hem de onlar için... Özel çocuk sahibi olmanın en büyük farkı belki de bu... Anne-baba olarak mücadeleniz bir yaşam boyu sürecek. Mücadelenizde kolaylıklarla karşılaşmanızı diliyorum. Her birinize duyduğum büyük saygıyla birlikte de hepinize teşekkür ediyorum"

Konuşmaların ardından Mezuniyet Programına, Özel Öğrenciler tarafından hazırlanan Özel Gösteriler ile devam edildi.

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Mezuniyet, Özel Mesleki Eğitim Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"