Önemli olan !...

  • 2014.08.19 00:00
  • Okunma: 14390 kez

Asım ÖZDEMİR


Soğuksu Spor Kulübü 2010-2011 sezon ortasında...

Yeni yönetimle birlikte önce tesislerinin bakım ve onarımlarını yaptı, ardından kendi semtinden ve çevre semtlerden oluşan gençleri toplayarak, A Takım ve Genç Takımlarını Mustafa Hocaya , Alt yapıyı da Uğur Hocaya teslim ederek hazırlıklara başladılar. Kısa sürede tüm hazırlıklarını tamamlayan yeni yönetim daha önceden müracaatları olmamalarına rağmen takımlarını BİSK’in desteği ile lige soktular. Soğuksu sporda skora göre başarı yoktu, semtteki gençlere spor yaptırma ve onların boş zamanlarını spor yaptırarak değerlendirmelerini sağladılar. Minik takımları ise her çıktıkları maçlarda farklı yenilmelerine rağmen maçlarda attıkları bir golde skoru bilmelerine rağmen şampiyon olmuş gibi sevinçlerini gören hakemler ve saha komiserleri herhalde spor bu olmalı dediler ve tüm lig maçların bitiminde kendi imkanlarıyla Soğuksu spor miniklerine bir ödül töreni yaptılar ben bu ödül törenine şehir dışında olmam sebebiyle katılamadım ama BİSK te bu çocukları unutmadı ve Soğuksu Spor Kulübünde yapılan geniş katılımlı bir törende çocuklara ödülleri verildi. Çocuklar spor yaparken veya sevdikleri sporu yaparken onlar içinönemli olan spor yapmak… Skor ise, ikinci planda kalıyor herhalde. Bende Soğuksu spor kulübünü tebrik ederim.

Haziran ayının son gününde İstanbul Amatör Spor Kulüplerinin Olağan Genel Kurulu Ataköy Olimpiyat Evi’nde 1266 delegeden 1115’inin katılımı ile yapıldı. İki Adayın yarıştığı genel kurulda Ali Düşmez 534 geçerli oy alarak İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun yeni Genel Başkanı oldu. İstanbul un diğer ilçelerinde ki spor kulüplerinde olduğu gibi Beykoz da ki spor kulüplerin den de destek alan Ali Düşmez ve ekibi çok gergin geçen genel kurul seçimini kazandı. Ali Düşmezin listesinde bu güne kadar bir ilk de yaşandı Beykoz dan 17 kişi Ali Düşmez in listesinde yer aldı. Beykoz spor kamu oyu adına İ.A.S.K.F.’nin yeni yönetimine başarılar dilerim.

Kaymakamımız Sayın Aydın Ergün ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in destekleriyle Beykoz Kulüpler Birliği olarak, Irak A Milli takımını ilçemizde bir hafta misafir etti. Irak milli takımı kafilesini kamp süresince yalnız bırakmayan Akbaba köyü muhtarı Yüksel Kılıç ta iyi bir Beykozlu olarak bizleri temsil etti. Irak milli takımının tüm antrenman ve maç programını yaparak onların kamp süresince rahat etmesini sağladı. Beykoz Kulüpler birliğine bu konuda destek veren herkese teşekkür ederim.

Son günlerde Beykoz da spor maddi anlamda kötü gözükse de fiziki anlamda sporda işlerin sağlıklı gittiği de gözden kaçmıyor. Temmuz aynın ilk haftasında Sapanca da yapılan kürek yarışlarında Anadoluhisarı Spor Kulübü erkek ve bayan sporcuları başarılı yarışlar çıkartarak, genç erkeklerde ve genç kızlarda finallerde yarışarak ilk üçe girdiler. Beykoz Belediye spor kulübünde Tekvando da İstanbul şampiyonu olan sporcuları var ve ayrıca folklor dalında Beykoz’u en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

Bu sezon amatör spor kulüplerimizi bekleyen bir çok sorun olacaktır. Bu sorunlarımızı hep birlikte çözmeye çalışmalıyız aksi halde sorunlarımız devam eder. Edecektir de, Kulüp yöneticilerimiz daha sağ duyulu olmalılar. İ.A.S.K.F nin de bizlere öncelikle yardımcı olacağı konuları bir, bir ele alınmalı ve bunun içinde Kaymakamımız sayın Aydın Ergün ün iki ayda bir yaptığı toplantılara eksiksiz olarak kulüpler katılmalıdırlar. Beykoz da sporu ve spor yöneticiliğini bilen herkese ihtiyacımız var, her fikirden çok yararlanmalıyız. Yanlış anladığımız ve düşündüğümüz bir fikir bizleri çok doğrulara getirebilir düşüncesiyle saygı ve sevgilerimle.

Şehit askerlerimizin ruhları şad olsun . Terörü nefretle kınıyorum.

Anahtar Kelimeler: Soğuksu Spor Kulübü, Önemli olan

Yazarın Yazıları