Makaleler

Önce milli birlik!

01.03.2017 17:03
| | |
3555

Emperyalizm dediğimiz yedi düvel üzerimize çullanmış, bir tarafta Doğu Anadolu’da dış güçlerin desteklediği silahlı terör örgütlerinin saldırılarına karşı vatan bütünlüğünün korunması, diğer tarafta güney sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden düşman koridoruna karşı kalkan harekâtı ile nefis müdafaası içindeyiz. Bizler geceleri yataklarımızda güven içinde uyurken kahraman Mehmetçik sıfırın altında eksi yirmi derecede dizine kadar gömüldüğü kar içinde vatan savunmasında.

Şehirlerimizin bağrında patlatılan bombalı saldırılarla evlerimizden feryatlar yükselmekte, ocaklar sönmekte, şehitler vermekteyiz. Emperyalizm dediğimiz yedi düvel haçlı zihniyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni çökertme ve Türk Milleti’ni psikolojik olarak sindirme peşindedir.

Tarih göstermiştir ki Türk Milleti zor şartlar karşısında birleşmesini bilen millettir. Dış güçler, birleşmesi takdirinde Türk Milleti’nin önünde durulamayacağını çok iyi bilmektedir. Bu nedenle Türk milletinin topyekûn birleşecek olmasının telaşı içindedirler.

Şimdiki halde ise;

Milli birliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve yedi düvelin milletçe yekvücut olmamızdan korktukları en kritik bir dönemde, karşımıza milleti (Evet – Hayır) oyları ile ikiye bölen referandum çıktı.

Milleti, yüz yıllarca Alevi Sünni, Sağ Sol, Türk Kürt, iktidar muhalefet diye ikiye bölüp karşılıklı düşürenler, bu defa da yapılacak referandumu fırsat bilip Evet ve Hayır şeklindeki en masum tercih farklılıklarını düşman kamplar haline dönüştürüp milleti bir birine düşürerek kırdırmanın peşindedirler.

Gerçek durumda; Evet diyenler de bizim insanımızdır, bu vatanın evladıdır ve demokratik haklarını kullanmaktadırlar. Hayır diyenler de bizim insanımızdır, bu vatanın evladıdır ve demokratik haklarını kullanmaktadırlar.

Hepimize düşen görev

Referandumu fırsat kollayan dış güçlerin tahrik tuzaklarına karşı çevremizin uyandırılması, bu sayede milli kültür ve geleneklerimizin bizlere bahşettiği huzur ortamının sağlanmasıdır.

Sonuç olarak;

Tahrik tuzaklarının boşa çıkartılması takdirinde, referandumun milleti bölücü işlevinin dış güçler tarafından istismar edilmesi etkisiz kılınmış olacak ve içinde bulunduğumuz savaş şartlarında yedi düvele karşı topyekûn MİLLİ BİRLİĞİMİZİN önü açılmış olacaktır. 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"