Makaleler

Önce insanız, sonra gazeteci

21.04.2018 16:40
| | |
10642

Yücel Çelikbilek Beykoz’da sadece bir siyasetçi değildir… Bir ağabeydir, bir babadır.

Siyaseten eleştirilebilir ama asla yam yam takımına yem edilecek bir adam değildir.

Yücel Çelikbilek bizim ailemizin büyüğüdür? Bu böyle bilinmelidir!

Siz bilmezseniz de Yüce Mevla Yücel Çelikbilek’in nasıl bir insan olduğunu biliyor. Dert etmeyin.  Zaten Yücel Çelikbilek’in yapmış olduklarını insanlar bilsin diye bir çabası da yok. “Allah bilsin yeter” diye düşünür her zaman.

Başlık olarak şunu söylüyorum. “Yücel Çelibilek’i Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi esnasında yuhalamak ne demek. Bunu Çubuklu halkının yapmış olduğuna ben inanmıyorum. Bunu dertli vatandaşların arasına giren birkaç provokatör yapmıştır. Öyle düşünüyorum. Eğer bunu Çubuklu halkı yapmışsa vallahi çok yazık.

Çubuklu’daki sorun nedir? Önce ona göz atalım! Arsa sahibinin mirasçıları, atalarından kalan malın tapusunu almak için mahkemeye müracaat etmiş ve davayı kazanarak, arsayı üzerlerine tescil ettirmiş. Sonra da, Beykoz’un birçok bölgesinde olduğu gibi burada da konut sahibi olan vatandaşlarımız haliyle mağduriyet yaşayabilecekleri konusunda endişelenmiş. Kendilerine göre haklıdırlar. Fakat hukuk devletinde yaşadığımızı unutmamamız lazım. Nitekim Cumhurbaşkanı da buna vurgu yapmıştır.

Bu konunun Beykoz Belediyesi ve Yücel Çelikbilek ile hiçbir bağlantısı yoktur. Buna rağmen Yücel Çelikbilek’i yuhalamak büyük bir vebal ve haksızlıktır. Bu insanların Yücel Çelikbilek’ten helallik almaları lazım.

Üstelik bu kanun AK Parti Hükümeti tarafından çıkarılmış, aynı şekilde; Ermeni Cemaati, Beykoz Sahilindeki 80. Yıl Anıtı’nın olduğu alanı mahkeme yoluyla almış, “üstelikte benim malımı kullandın” düşüncesiyle, arsanın üzerinde olan cami ve okul için devletten milyarlarca tazminat kazanmıştır. Devlette bu parayı tıpış tıpış ödemiştir. Çubukludaki durumda aynı durumdur. Beykoz Belediyesi bu konuya yasal manada müdahale edemeyecek durumda olmasına rağmen, Yücel Çelikbilek elinden geleni yapacağını söylemiştir.

Sonuç itibari ile Çubuklu Muhtarı bu konuyu Cumhurbaşkanı ile görüştü. Cumhurbaşkanı talimatı verdi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Başkanı Mevlut Uysal Beykoz’da toplantı yaptılar. Üstüne üstlük İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile bu konuyu tekrar tekrar görüştü. Bir girişimde bulunuldu. AK Parti bu sorunu çözmek için bütün hukuki yolları zorlayacak. Ha bütün bunların orada haksız bir şekilde yapılan yuhalamayla olduğunu zannediyorsanız, büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu bilmenizi isterim.

Beykoz’u Beykozluya veren AK Parti Çubukludaki vatandaşların sorununu da bir şekilde çözecektir.

Yine bir başka benzer durum Çamlıbahçe’de yaşanmaktadır. Burada da Orman Müdürlüğü vatandaşları mağdur etmenin peşindedir. Yine AK Parti Yöneticileri canla başla hukuki zemin üzerinden sorunu çözmek için çalışıyorlar.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Samimi olan CHP’li birçok dostum var. Onların böyle basit şeylerden nemalanmaya çalışacağını düşünmüyorum. Fakat CHP kapısında yatıp da, bir parça kemik kapmaya çalışanların Yücel Çelikbilek’in yaşadığı talihsizlikleri kullanarak, yer kapmaya çalışmasını da acziyet olarak değerlendiriyorum.

Sosyal medyada görüyorum elden ele video dolaştırıyorlar. Ayyaş berduş takımı yazıyor, çiziyor.  Ya Allah aşkına bir şeyde siz yapında biz sizi alkışlayalım. Hep böyle insanların yaşadığı talihsizlikler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorsunuz. Emin olun arşivleri açarsak sokağa çıkacak yüzünüz kalmaz.  

Yücel Çelikbilek’in şu Beykoz’da iyilik yapmadığı insan yoktur. Binlerce insana iş aş vermiştir. Sizin görmediğiniz binlerce evde onun güldürdüğü yüzler vardır. Eleştiriye eyvallah diyoruz, bizde yapıyoruz zaman zaman ama bu yapılan haksızlık adeta haykırıyor. Bunu görmezden gelmek insanlık ayıbıdır. Yücel Çelikbilek bu Beykoz halkını ihya etmiştir. Beykoz’u özel proje alanı yaparak bu halkın yaşadığı sürece göremeyeceği bir değişimi sağlamıştır.

Ben AK Partiliyim bunu hiçbir zaman inkâr etmedim. Etmeyeceğim de, Yücel Çelikbilek’in yaşadığı talihsizlikler üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara şunu söylüyorum. Asla başaramayacaksınız. Asla Beykoz’u alamayacaksınız. Asla bu Beykoz halkı sizin ucuz numaralarınıza geçit vermeyecektir.

Türk halkı, nasıl Mustafa Kemal Atatürk, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan diye sıralama yapıyorsa, Beykoz halkı da; Ali Zengin, Muharrem Ergül ve Yücel Çelikbilek diye sıralamayı yapmıştır… Çelikbilek gönüllerde yerini almıştır…  Siz dert etmeyin.

Yazının sonuna gelirken, Beykoz’da klasikleşen bir eleştiri kültürü var. Benim için söyleyeceklere hatırlatayım: “Yücel Çelikbilek’ten nemalanıyor, onun için yalakalık yapıyor.”

Bende onlara şunu söylüyorum:

Yücel Çelikbilek’ten nemalananda, ‘nemalanıyor’ diyende şerefsizin önde gidenidir! Bizim için onun makamı mevkisi imkânları önemli değildir. Bizim için onun varlığı önemlidir.    

“Gazetecilik yapıyoruz diye insanlığımızı kaybedemeyiz. Kusura bakmayın.” 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kader Gür, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
Hasan bülbül21.04.2018 17:26:12

Kader kardeşim tüm yazdıklarına katılmakla beraber bir iki tanesinde sorun var Sıralama ali zengin yücel çelikbilek olur Gerisi yoktur İkinciside 20 senedir siyasal islamı savunanlar beykozu yönetiyor Artık CHP ye bu konuda laf söylemeyin lütfen bir gelsin ondan sonra söyleyebildiğin kadar söyle

Yorum yaz
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"