Yaşam

Önce denetledi, sonra konuk etti

Önce denetledi, sonra konuk etti
2014.07.29 00:00
| | |
8956

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, geçtiğimiz günlerde denetlediği fırıncılarla Ramazan öncesinde bir araya gelerek hazırlıkları değerlendirdi.

Ülke genelinde büyük boyutları bulan ekmek israfının konuşulduğu toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı İhsan Sabri Öksüz, Beykoz Ekmek Sanayici İşverenler Sendikası Başkanı Mustafa Gemici, Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Emanet ve ilçede kayıtlı bulunan 72 fırından temsilciler katıldı. 

Beykoz’daki fırıncı esnafının istek ve şikâyetlerini dile getirme fırsatı bulduğu toplantıda denetimlerden, artırılan ekmek gramajlarına, ilçede yeni fırın açılmasından, esnafın yaşadığı sorunlara kadar pek çok konu konuşuldu. Ülke genelinde her gün üretilen 123 milyon ekmekten 6 milyon adedinin çöpe gittiğine dikkat çeken Başkan Ergül, esnaftan israfı önlemeye yönelik çalışmalara önem vermesini ve bayat ekmekleri değerlendirmesini istedi. 

Ergül: Ekmekte Beykoz Markasını Yaratalım

Beykoz’da ekmeğin kalitesini artırarak kendi markamızı yaratabileceğimize dikkat çeken Başkan Ergül: “Böylece hem ilçe tanıtımına hem de ilçe ekonomisine katkı sağlayabiliriz” dedi. Halk sağlığı için denetimlerin sıklıkla devam edeceğini belirten Ergül, eksikleri tespit edilen işletmelerin hızla kendilerini yenilemesi isterken kaliteli hizmet için çaba gösterenlere teşekkürlerini iletti.

Toplantı sonunda Ergül esnafa, paçadan tiride, pizzadan kayganaya kadar içinde bayat ekmeklerle yapılan 30 farklı tarifin yer aldığı notları dağıttı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Muharrem Ergül, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"