Kültür

On resimlik Murat Sarıyar sergisi

On resimlik Murat Sarıyar sergisi
2014.07.27 00:00
| | |
4685

Murat Sarıyar, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu'nda bir resim sergisi açtı.

Sergiyi gezmeye gelenler arasında, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergin ve eşi Necla Ergin, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Baki, eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Mütevelli Heyet Başkanı Engin Özmen gibi isimler vardı.

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün “Murat beyin sergisinde on eser var, sanıyorum çok yorum olacak, çünkü bu güzel sergi yoruma açık, ben bu serginin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Murat Sarıyar ise sergisine ilişkin Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da şu ifadelere yer verdi: “Ben 1982 doğumluyum. Bahçeşehir Görsel Sanatlar Üniversitesi mezunuyum. Bu açmış olduğum sergi çok ilginç, insanlar mutsuz, bu mutsuz ortamda bulunmak istemiyorlar, işte onun için sergimin adı” Varolmayanlar” Sergimde on resim var, bunların beşi portre, beşi de orman ve doğa konulu eserlerdir. Portrelerim umutsuzlukla alakalı, umutsuzluktan kaçanlar doğaya sığınıyorlar. Ben 2000 yılından bu yana resim çekiyorum. Çalışmalarım genellikle siyah beyaz renkler içeriyor. Renkleri bir ayrıntı olarak görüyorum, bu eserlerimi insanlarla paylaşmak istiyorum.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Resim Sergisi, Murat Sarıyar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"