Güncel

Ömrünü Beykoz'a adayan adam… Nice yıllara

Ömrünü Beykoz'a adayan adam… Nice yıllara
16.04.2016 16:08
| | |
5297

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bugün 66. yaşına 'Merhaba' dedi.

Henüz 5 yaşındayken ayak bastığı Beykoz'da ilk olarak 1994 yılında Belediye Başkanlığı yapan Yücel Çelikbilek, 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde de halkın teveccühü ile üst üste 2 kez ve toplamda da 3. kez Belediye Başkanı olarak seçildi.

Özellikle Beykoz Belediyesi'nin kasasında bulunan 500 milyon lirayı aşkın parada büyük emeği olan Yücel Çelikbilek, ilçe tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran tek isim oldu. Otuz yılı aşkın bir süredir İlim Yayma Cemiyeti'nin içerisinde bulunan ve zaman zaman toplantılarda gazetecilik de yaptığını vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hem STK hem de Yerel Yönetimler alanındaki eğitim ve tecrübeleriyle yıllarca tartışılan bir isim oldu. Kendisi gibi son derece mütevazı olan Ayşe Çelikbilek'in eşi ve 9 çocuğun da babası olan Çelikbilek, Soğuksu Mahallesi'nde sürdürdüğü yaşamında, halkın gönlünde taht kurdu.

Onu dualar ayakta tuttu…

Belediye Başkanlığı döneminde, yalnızca ilçe değil ülke adına da 'ilkleri' gerçekleştiren Başkan Yücel Çelikbilek, bugün itibariyle 65 yaşını doldurdu ve 66 yaşından gün aldı. Bu yıl içerisinde bir operasyon geçiren ve sağlık ile ilgili sorunlar yaşayan Yücel Çelikbilek'i halkın sevgisi ve duaları ayakta tuttu.

‘İki kez üst üste seçilen ilk ve tek Belediye Başkanı olarak, ilçe tarihine damga vurdu’

Beykoz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, iki kez üst üste seçilen İLK ve TEK Belediye Başkanı olan Yücel Çelikbilek, ilçenin kaderinde önemli roller oynadı. Beykoz'da 1989-1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yapan Yücel Çelikbilek, 1994 yılında gerçekleştirilen Türkiye Yerel Seçimleri'nde Beykoz Belediye Başkanı seçildi. Göreve seçildikten sonra kıt kaynakları iyi bir şekilde değerlendiren Yücel Çelikbilek, 1999'da Başkanlığı bırakırken, bir sonraki döneme 'borçsuz' bir Belediye devretti. Başkanlığı bittikten sonra 1999 yılından 2009 yılına kadar tam 10 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'de Başkan Danışmanlığı ve Yerel Yönetimler Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Yücel Çelikbilek, 2009-2014 ve 2014-2019 dönemlerinde gerçekleştirilen Belediye Başkanlığı Seçimleri'nde AK Parti'den Aday oldu. Aynı zamanda AK Parti İstanbul İl teşkilatının Kurucuları arasında yer alan Yücel Çelikbilek, bu dönemde Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

'Önce mahallenin, sonra ilçenin gururu oldu'

Tam 60 yıldır Beykoz'da yaşayan ve Soğuksu Mahallesi'nde oturan Yücel Çelikbilek, çocukluk ve gençlik yıllarında örnek davranışlarıyla dikkat çekti. "İlk kazandığım parayla Safahat ve Kur'an-ı Kerîm almıştım" diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, muhafazakâr yapısıyla tanındı ve bu şekilde anılmaktan da hiç rahatsızlık duymadı. Yaptıklarının her zaman arkasında duran, arkadaşlarını-dostlarını ve birlikte yürüğü partidaşlarını asla yarı yolda bırakmamasıyla tanınan Yücel Çelikbilek, katıldığı toplantılarda Bakanlık düzeyinde saygı gördü. Kendisini takip eden ve protokol toplantılarında yanında duran kişiler, Yücel Çelikbilek'in önünde çok Bakan ve Milletvekilini saygıyla eğilirken gördüklerini ve bundan dolayı da gurur duyduklarını her platformda söyledi.

Beykoz Halkıyla arasında derin bir bağ kuran Başkan Yücel Çelikbilek, Başkan seçildiği dönemlerde 'Halk Günü' belirleyerek, randevusuz bir şekilde onlarla düzenli bir şekilde bir araya geldi. Yaptığı hayır ve yardımları dillendirmeyen, küçük hesaplar içerisine hiç girmeyen ve her ne olursa olsun temas ettiği kimseyi incitmeyen Yücel Çelikbilek, yaptığı çalışmalarda insanüstü bir gayret gösterdi. Ramazan aylarında gerçekleştirilen Gönül Sofraları'nı Türkiye'de başlatan ilk kişi olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ailesi gibi gördüğü 250 bin kişinin tamamını kucaklamayı hedefledi.

‘Nice Mutlu ve Huzurlu Yıllara....’

Biz de Dost Beykoz Ailesi olarak, kendine has bir tarzı olan ve duruşuyla ilçe halkına hem ilham veren hem de Beykoz'daki evlerde huzur ve güveni tesis eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yeni yaşını içtenlikle kutluyoruz.

Nice Mutlu Yıllara…

Allah, size ve Beykoz Halkı'na; sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler nasip etsin.

Dost Beykoz / Özel Haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Yücel Çelikbilek, Doğum Günü, Kutlama

reklam
1 Yorum
Selahattin Gündoğdu19.04.2016 20:30:25

Sevgili Başkanım;nice senelere sevdiklerinizle huzur içinde ulaşmanız dileğimle... Sizi çok seviyor ve size çok güveniyorum.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"