Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

  • 16.05.2019 14:15
  • Okunma: 4725 kez

Kanuni Sultan Süleyman, bir hastalık anında söylemiş, Barış Manço'da yüzyıllar sonra tekrar hatırlatarak, Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi" cümlelerin anlamını günümüze taşımıştı.

İşte bizde 2 aydır yaşadığımız sağlık sorunları nedeni ile bu cümleyi sıklıkla aklımıza getirdik. Bu süre zarfında gerek hastane gerekse de eve gelerek, ve de mesaj ve telefonları ile geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ediyorum. Bilhassa da her sıkıntılı anımda aradığım Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kader Gür'e ayrıca bir teşekkürlerimi iletmek isterim. Şu anda belimde ve sağ kolumda yaşadığım problemler için tedavi sürecim devem etmekte.

Peygamberimiz(sav), bir Hadis-i Şeriflerinde şöyle buyurmuştur; "Beş şey gelmeden önce beş şeyin kıymetini biliniz: Ölmeden önce hayatın kıymetini, hastalıktan önce sıhhatin kıymetini, dünyada ahreti kazanmanın kıymetini, ihtiyarlamadan gençliğin kıymetini, fakirlikten önce zenginliğin kıymetini.

Değerli dostlar benim gibi ömrü hayatında bir gün bile hastanede yatmışlığı olmayan birisi bile 3 haftaya yakın hastane yatağına mahkum olabiliyormuş.  Hayatın kıymetini bilin ve her alınan nefesiniz için Yüce Allah'a şükredin. 

Gelelim bu iki aylık boşlukta sportif anlamda yaşananlara. Tabii ki ilk önce Çubukluspor U17 Yaş Takımının Türkiye Şampiyonu olması ile ilgili yaşadığım sevinci ifade etmekte zorlanıyorum. Maalesef onların bu sevincini yanlarında olarak yaşayamadım...

Çubukluspor Kulübünde yaşanan bu başarı ve bir ilkin anlamı fazlası ile büyük. İlçe spor tarihine önemli bir not düştüler. Başta Kulüp Başkanı Coşkun Tosun olmak üzere yönetim kurulu üyelerini, işin idari anlamda sorumluluğu olan Mehmet Şahin'e, Lokman Balcı, Ramazan Sökmez, Halil İbrahim Sancak ve Eyüp Aktaş, Muhittin Kartal Hocalarımıza, futbol takımlarının her zaman yanında olan gönüllü nefer Saygın Çergenç'e, Bayram Önal'a en kalbi  duygularım ile selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Öte yandan bu gençlerde büyük emeği olan merhum Süleyman İlhan Amcamızı da anmadan geçemeyeceğim. Bu gençleri daha futbol okulundan beri tüm özellikleri ile adeta ailelerinden dahi iyi tanıyan bir değerli şahsiyet idi. Rahmet ve şükranla anıyorum.

Beykoz ilçesinde uzak kaldığım 2 aylık süre zarfında birçok sportif etkinlikler oldu. Futbolda yoğun bir mesai yaşandı. Bu arada Masterler Takımlarımız da Antalya'da şampiyonlara katılım sağladılar. Hatta aylar önce benim de yanlarında olma sözü verdiğim, yer ayırttığım Kamil Çolak Yönetimindeki Ayyıldız Masterler Takımı Antalya'dan üçüncülük ile döndü. Tüm sporcu kardeşlerimi kutlarım.

Beykoz 1908'de Mayıs Ayında Kongre süreci yaşanacak şimdiden  hayırlı uğurlu olsun diyorum. Sağlığım elverirse yıllardır hiç atlamadığım kongrede İnşallah yerimizi alacağız.

Gelelim Beykoz Belediyespor Hentbol Takımına...ikinci yarıda müthiş çıkışlarına karşın çok istemelerine rağmen Avrupa Kupalarına kalmayı tabiri caizse kıl payı kaçırdılar. Şimdi geride kalan tek maçını da tamamlayıp 2019-20 Sezonu için iç ve dış transferlere başlayacaklar. Hatta Milli oyuncuları Yakup Yaşar Simsar ile de yıllık bir anlaşma sağladılar da.

Yazımı noktalarken herkese sağlık dolu günler diliyorum...

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları