Spor

Olimpiyatların Beykozlu Yorumcusu

Olimpiyatların Beykozlu Yorumcusu
2014.08.06 00:00
| | |
5796

2012 Londra Olimpiyatlarında, heyecan yaşadığımız spor branşı olan atletizm de TRT ekranlarından Beykozlu Ayşegül Baklacı'nın yorumları ile gurur yaşadık.

Beykoz doğumlu olan ve Türkiye rekortmeni bir atlet olan Baklacı TRT ekranlarında Atletizm yarışlarında engin bilgisi ve sakin anlatımı ile tam not almasını bildi. Halen ENKA Spor Kulübü Koordinatörü olan Baklacı birçok kez milli forma ile uluslararası arena da boy göstermiş tecrübeli bir atlet idi. Atletizm sporunda geniş bir bilgisi olan Baklacı en büyük heyecanı ise 1500 metre Kadınlar Yarışında destan yazıldığı anda yaşadı.

Kadınlar 3 Adım Atlama Yarışmalarında Türkiye de 13 metreyi geçen ilk atlet unvanına da sahip olan yetenekli sporcu, aynı zamanda 3 büyük diye tabir edilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın atletizm takımlarında forma giyen bir isim de. 1987 yılında Galatasaray kulübünde spora başlayan Baklacı, 1990-95 yılları arasında ise Beşiktaş adına yarışmalara katılmıştı. Ardından Fenerbahçe macerası da yaşayan başarılı sporcu 13.29 ile Açık Saha ve 12.83 ile de Salon Türkiye rekortmeni olmuştu.

28 Nisan 2002 tarihinde Ankara'da gerçekleşen müsabakalarda 13.69 ile rekoru kıran Beykozlu Atletimizin bu rekoru halen daha geçilebilmiş değil. Hem de aradan bu kadar yıl , sporda birçok atılımlar yapıldığı, teknik ve maddi imkanların daha yüksek olduğu günümüzde...Ayşegül Baklacı'nın rekoruna aradan geçen 9 yıl sonra yani geçen senenin 2 Temmuz'unda ancak ortak gelmiş. Çağdaş Aslan , Ayşegül Baklacı'nın 13.69 rekoruna ortak olmuş.

Evet Londra Olimpiyatlarında Üsküdar Belediyesi Sporcusu 1500 metre sporcumuz ile gurur yaşayıp acaba Beykoz Belediyespor’dan bir sporcuyu ileriki yıllarda Olimpiyatlarda görebilecek miyiz? Sorusu kafamızda şekillenirken bu işi Beykozlu bir yorumcu ile şimdilik giderdik.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Londra, Olimpiyat, TRT, Ayşegül Baklacı, Yorum

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"