Asım ÖZDEMİR
  • 18/01/2021 Son günceleme: 18/01/2021 15:34
  • 4.253

Beykoz İlçemizin birçok mahallesinde sportif etkinliklerle uğraşmak normal yaşamın ta kendisidir.

Profesyonel olsun, amatör olsun, hatta yarışmacı seviyesinde olmasalar bile sporun çeşitli branşlarıyla içli dışlı bir yaşam sürmeleri ilçemizin tipik özelliklerinden biridir.

Meraklı bir gözlemci hangi mahalleye gitse, pırıl, pırıl ve çok yetenekli çocuklarımızın, okul bahçelerinde, saha benzeri buldukları her alanda sürekli hareket halinde koşan, futbol, basketbol oynayan coşkulu ve heyecanlı yavrularımıza rastlaması kaçınılmazdır.

Bu kontrolsüz güçleri bir araya getirmek, onların bilinen spor dallarının dışında faaliyet göstermelerine teşvik etmek ve desteklemek için ihtiyaç duyulan uzman ve otorite, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Bülent Küçük’ ün insanüstü gayretleri olmuştu. 

Görev yaptığı 5 yıl içerisinde İlçemizde asla unutulmayacak başarılı hizmetlerin altına imzasını atan bu değerli spor adamımız, başarı ödülsüz kalmaz ilkesinden yola çıkan yetkililerin gözünden kaçmamış olacak ki,  terfi ettirilerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi Şube Müdürlüğü görevine getirilerek fazlasıyla hak ettiği ödülü almış oldu.

Tüm Beykozlular olarak değerli Müdürümüzün asli görevinin yanında bizlerden de desteğini esirgemeden sportif etkinliklerimizde yardımcı olacağından eminiz.

Değerli müdürümüzün İlçemizle özdeşleşmiş merhum R.Şahin Köktürk’ten sonra Atletizm branşının yeniden doğuşu ve canlanması için verdiği hizmetler sayesinde Atletizm Branşında tam bir patlama yaşandı. Sporun anası olarak bilinen Atletizm dalında yapılanmaya giderek kurmuş olduğu "Beykoz Gençlik ve Spor Müdürlüğü Atletizm Takımı” ve başına getirdiği çok değerli atletizm antrenörümüz [eğitmen] Miray Gür ile unutulmazlar arasına sağlam bir giriş yapmış oldu. 

Ben Miray hocamı sporculuk dönemlerinden itibaren yani çocukluğundan beri tanırım.  Bu atama bence de çok isabetli olmuştu. Miray hocam kendisine görev verilir verilmez hemen kolları sıvadı ve işe başladı. İlçemizin okullarını tarayarak hevesli, istekli çocuklar arasından yetenekli olanları belirledi. Başarıya giden yol çeşitli engellerle doludur. Bu yıl buna bir de Covid-19 Pandemisi eklendi. Bu nedenle tüm engelleme ve yasaklara rağmen Miray Hoca yılmadan çalışmalara devam etti. Bulduğu her fırsatta, çayırda, çimende Enka ve Marmara Üniversitesi Spor tesislerinde gerekli tüm sağlık önlemlerini alarak adeta 7-24 antrenmanlara devam etti.

Sabırlı ve disiplinli çalışmalar sonunda Miray Hocanın Beykoz Gençlik ve Spor Müdürlüğü Atletizm takımı sporcuları 13-14 Ocak 2021 tarihinde Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda düzenlenen U-16 İl Şampiyonasında son derece başarılı olarak tüm Beykoz’un gurur vesilesi oldular.

Sporcularımız bu yarışmalarda en iyi derecelerini koşarak ileride yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için rakiplerine gözdağı verdiler.

Miray hocamla yaptığım görüşmede, “Pandemi nedeniyle çalışmalarımızı sağlıklı bir biçimde yapamıyoruz. Covit-19 Pandemi sıkıntısının bir an önce aşı uygulamaları ve alınacak diğer önlemler sonunda tamamen ortadan kalkmasını hasretle bekliyoruz. İşte siz bizi esas o zaman görün”.

Tüm olumsuzluklara rağmen hiçbir bahane göstermeden yapılan özverili çalışmaların sonucunda elde edilen derecelere gelince;

Erkeklerde;

-60 metre engellide Emirhan Genç Birinci

-60 metre de Emirhan Genç Üçüncü

-60 metre de Poyraz Efe Ayan Dördüncü

-Uzun Atlamada Fatih Emre Günay İkinci

-800 metre de Alp Tuğrul Altay İkinci

Kadınlarda;

-200 metre de Senanur Kuruderi Üçüncü

-Uzun Atlamada Rahime Bek İkinci

-800 metre de Songül Akyol Üçüncü

-800 metre de Ayşe Nisa Dandin Dördüncü

-Gülle Atma da Nazlıcan Yılmaz İkinci,

Yazımın başlığında kullanmış olduğum üzere Değerli Antrenörümüz ve başarılı sporcularımızın Olimpiyatlara aday olduklarını söylerken abartı yaptığım anlaşılmasın. Bu iddiamızın temelinde yatan neden Miray Hocamın değerli sporcularının mücadele ettikleri rakiplerinden yaş olarak daha küçük olmaları beni böylesine iddialı hale getirdi.

Atletizm branşına yapılan ufacık bir destekle geldiği bu nokta bizleri diğer amatör branşlara da yönelmemiz konusunda harekete geçirmeli ve çalışmalara start verilmelidir.

 Ben de bu konuda en az futbola ayırdığım zaman kadar diğer branşlara da ilgimi, sevgi mi ve vaktimi ayırmayı sorumluluğum gereği olarak buradan ilan editör ve şimdiye kadar ihmalimden dolayı da özürlerimin kabulünü diliyor ve tüm çalışmalarınızın takipçisi ve destekçisi olmaya söz veriyorum.

Yazarın Yazıları